Ten stegozaur, zostaĹ poznany z pozostaĹoĹci fragmentĂłw szczÄki dolnej, a takĹźe koĹci Ĺonowej ktĂłra rĂłwnieĹź zostaĹa znaleziona na wyspie Wight a takĹźe, Ĺźebro i koĹÄ ogonowa. Niedawne, badania przeprowadzone, przez Barret i Upchurch w 1995 r sugeruja, Ĺźe jest to stegozaur podobny do Huayangosaurus, poniewaĹź szczÄki sÄ , bardzo podobne do siebie.
Gatunek: Regnosaurus northamptoni.
Klsyfikacja:
Thyreophora
Stegosauria
Huayangosauridae
Dinosauria
Ornithischia
Sauropsida
WystÄpowanie: Wessex (Anglia) wczesna kreda 137-121 ma
DĹugoĹÄ - 4m
PoĹźywienie: Niskie roĹliny
http://www.geocities.com/dinowightphotos/regpub.jpg

MoĹźliwe, Ĺźe Regnosaurus jest starszym synonimem rodzaju Craterosaurus a takĹźe uwaĹźany za starszy synonim Vectisaurus przez Richard Lyddeker w 1888 i niepoprawnie niĹźszÄ ranga syninim Chondrosteosaurus.
Przez wiele, lat Regnosaurus przypisywany byĹ do nodosaurid najczÄĹciej do Hylaeosaurus, a takĹźe na krĂłtki czas do zauropodĂłw. za wczeĹniejsze bĹÄdne analizy.W 1993 roku George Olshevsky zaliczyĹ okaz do stegosaur, a w 1995 r okaz zostaĹ bardziej poznany, dziÄki angielskim paleontologom Paul.M. Barrett i Paul Upchurch. JeĹźeli, chodzi o sam, fragmentaryczny okaz i fakt, Ĺźe mamy bardzo maĹo skamieniaĹoĹci tego stegozaura bardzo ciÄĹźko sporzÄ dziÄ szkic porĂłwnywalny z innymi czĹonkami rodziny, dlatego teĹź musimy braÄ duĹźo, pod uwagÄ patrzÄ Ä na inne dinozaury z tej rodziny i tu mamy, bardzo duĹźe pokrewieĹstwo z Huayangosaurus.
Tak, moĹźemy wyobraĹźic sobie Regnosaurus.