Wielkość:
- długość: 1,5 m
- wysokość: 0,5 m
- waga: 15 kg
Występowanie:
- czas: około 121-112 Ma (alb) - wczesna kreda
- miejsce: zachodni Uzbekistan (region autonomiczny Karakałpacja), formacja Khodzhakul'
Klasyfikacja:
Dinosauria
Ornithishia
Genasauria
Cerapoda
Marginocephalia
Ceratopsia
Archaeoceratopsidae
Kulceratops jest jednym z małych dinozaurów rogatych, żyją cym we wczesnej Kredzie około 121-112 milionów lat temu na terenach obecnego Uzbekistanu.
Typowy gatunek, Kulceratops kulensis, opisany po raz pierwszy przez Nessova w 1995 roku, jest obecnie rozważany jako nomen dubium. Kulceratops został przypisany do archeoceratopsów, rodziny w której skład wchodzi Archaeoceratops i być może Liaoceratops. Jednak z począ tku Nessov, uważał kulceratopsa za bazalnego protoceratopsoida. Był by wtedy jednym z najstarszych przedstawicieli tej rodziny.
Kulceratops należał do ceratopsów, grupy roślinożernych dinozaurów posiadają cych papuzie dzioby, które żyły w Ameryce Północnej, Azji, Australii oraz być może w Europie (Craspedodon) w okresie późnej kredy, dlatego wiadomo że żywił się podobnie jak one dominują cymi w tamtych czasach roślinami takimi jak paprocie i sagowce. Bardzo przydatny był mu przy tym papuzi dziób, dzięki któremu zrywał twarde liście oraz zęby w tylnej części szczęk, które mieliły pokarm.
Skamieniałości kulceratopsa odkryte w formacji Khodzhakul są bardzo skromne - holotyp TsNIGR # 495/12457 składają się jedynie z lewej części górnej szczęki oraz zębów. Nazwa tego gada znaczy "rogate oblicze znad jeziora".

Gatunki:
Kulceratops Nessov, 1995
Kulceratops kulensis Nessov, 1995