Wasze własne prehistoryczne stworzenia?

Luźne rozmowy paleontologiczne :)
rys. swordlord3d.deviantart.com
Regulamin forum
"Gniazdo raptorów" to otwarty, specjalny dział forum. Powstał z myślą o młodszych miłośnikach dinozaurów (i nie tylko ;) ). Służy luźnym dyskusjom na tematy paleontologiczne.
Awatar użytkownika
Troodon
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 75
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 08:55

Wasze własne prehistoryczne stworzenia?

Post autor: Troodon »

Czyż kiedy byliśmy młodsi (a może do teraz) wymyślaliśmy własne dinozaury? Swoje własne dziwaczne nazwy? Ja pamiętam swoje dwa stworzenia.
Pierwszy to Tyrannofelis (stworzony na podstawie dinofelisa)
Jego nazwa oznacza tyle co ,,kotowaty tyran''
Był co najmniej dwa razy większy od smilodona. ,,Mierzył'' 6 metrów długości i ważył około 400 kilogramów. W przeciwieństwie do smilodona należał do rodziny kotowatych, a jego kły osiągały 25 cm. długości.
Następny to: Tyrannospinus. Jego nazwa znaczy tyle co (chyba) ,,Kolczasty tyran'' Mierzył do 20 metrów długości (w pełni wyrośnięty osobnik) oraz 5-6 metrów wysokości bez żagla. Z żaglem około 7-8 metrów. Ważył 8 ton.
Łączył cechy spinozaura i tyranozaura. Miał jednocześnie duże mięśnie i był dość szybki. Jego czaszka była długa, lecz masywna i nie tak ,,cienka'' jak u spinozaura. Zęby były większe niż u normalnego tyranozaura, a czaszka mierzyła więcej niż u spinozaura. Posiadał także żagiel, a jego przednie łapy były długie i silne. Pazur na przedniej łapie miał około pół metra (ten największy).
Oprócz tego jeszcze był Polazaur (Polski jaszczur). Występował w polsce i łączył cechy ceratopsa, ankylozaura (nie miał tak ciężkiego pancerza jak ankylozaur), a do tego miał dłuższe tylne nogi co pozwalało mu chodzić raz na dwóch, raz czterech nogach. Ogon pełnił funkcję bicza, buławy i kolców jak u stegozaura.
Żaden dinozaur nie był idealny. Jeden ustępował drugiemu w jednym, ale jednocześnie przewyższał go w drugim. Tak natura stworzenia zaplanowała -Ja.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4047
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Lokalizacja: B-B

Re: Wasze własne prehistoryczne stworzenia?

Post autor: szerman »

Troodon pisze:Czyż kiedy byliśmy młodsi (a może do teraz) wymyślaliśmy własne dinozaury?
Tak, coś mi się przypomina...:
viewtopic.php?f=26&t=5291

Ale nie polecam na przyszłość takich kawałów... :P
"Mastodon sapiens"

ODPOWIEDZ