Formacja Samsonów



Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1583
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formacja Samsonów

Post autor: Tomasz Singer »

Tylko według osobistych informacji od Grzegorza Niedźwiedzkiego (przynajmniej Pałęg) to jest młodsza i ma być datowana nawet na początek późnego triasu. Znaleziono tam kości dinozauromorfa o długich sztyletowatych zębach. Osobiście widziałem kość szczękową, zębową, biodrową i udową. Później dowiedziałem się, że tych kości jest więcej. Czekamy na opis tej nowej formy.
Tomasz Singer

DINOZAURY

Kriolofozaur Szymon Jagusztyn
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1089
Rejestracja: 6 września 2021, o 20:24

Re: Formacja Samsonów

Post autor: Kriolofozaur Szymon Jagusztyn »

Tomasz Singer pisze:
5 lutego 2024, o 17:24
Tylko według osobistych informacji od Grzegorza Niedźwiedzkiego (przynajmniej Pałęg) to jest młodsza i ma być datowana nawet na początek późnego triasu. Znaleziono tam kości dinozauromorfa o długich sztyletowatych zębach. Osobiście widziałem kość szczękową, zębową, biodrową i udową. Później dowiedziałem się, że tych kości jest więcej. Czekamy na opis tej nowej formy.
Ciekawe. Generalnie dane palinologiczne na to nie wskazują czy na przykład obecność pleuromei, ale kto wie? Dr Gerard na swoim wykładzie określał wiek tego stanowiska na 240 Ma.

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 878
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: Formacja Samsonów

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Uwaga co do wstępu: gdy mowa o formacji, to lepiej pisać o dolnym triasie - nie wczesnym.

Kriolofozaur Szymon Jagusztyn
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1089
Rejestracja: 6 września 2021, o 20:24

Re: Formacja Samsonów

Post autor: Kriolofozaur Szymon Jagusztyn »

kryty_niekrytyczny pisze:
6 lutego 2024, o 15:51
Uwaga co do wstępu: gdy mowa o formacji, to lepiej pisać o dolnym triasie - nie wczesnym.
Dziękuję, już poprawiłem.

Awatar użytkownika
Mike122
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 65
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, o 19:48

Re: Formacja Samsonów

Post autor: Mike122 »

Jestem strasznie ciekawy jak stwierdza się, że odkryty ślad jest tropem pływającego kręgowca?

Kriolofozaur Szymon Jagusztyn
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1089
Rejestracja: 6 września 2021, o 20:24

Re: Formacja Samsonów

Post autor: Kriolofozaur Szymon Jagusztyn »

Generalnie to tropy, które wyglądają trochę jak zarysowana kanapa przez kota- zwierzak dotykał dna pazurami podczas pływania i pozostał tego ślad.

ODPOWIEDZ