Paleobotanika


Awatar użytkownika
Timi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 177
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 17:42
Imię i nazwisko: Tomasz Rutkowski
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Paleobotanika

Post autor: Timi »

PALEOBOTANIKA
Paleobotanika - jest to dział paleontologii, zajmujący się morfologią porównawczą, anatomią i rozmieszczeniem roślin żyjących w minionych epokach geologicznych, których szczątki dotrwały do naszych czasów w postaci skamielin nasion, owoców, liści i fragmentów organów wegetatywnych, np.: pni, korzeni, kory oraz odcisków i odlewów.
Obrazek
Zadaniem paleobotaniki jest określenie związków pokrewieństwa pomiędzy wymarłymi i współczesnymi grupami roślin i ustalenie na tej podstawie kierunków ewolucji świata roślinnego, a także odtworzenie historii zmian roślinności w okresie polodowcowym na podstawie tzw. pyłkowej analizy pokładów torfu.

Ps.Dzieki dino za stworzenie działu
http://www.stellar-pictures.pl
http://www.tomaszrutkowski.pl
http://pl.youtube.com/watch?v=43unDWTfkds SAVE OUR RAINFORESTS
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy." Poznaj całą prawdę... http://www.timiworld.fora.pl

Awatar użytkownika
Jacek Tatarewicz
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 106
Rejestracja: 9 listopada 2015, o 18:38
Imię i nazwisko: Jacek Tatarewicz
Lokalizacja: Tychy

Re: Paleobotanika

Post autor: Jacek Tatarewicz »

Jest to temat bardzo wdzięczny i miły moim oczom ponieważ pracowałem pod ziemią-prawdziwy raj o ile kombajn nie przemieli:)-jak już opanuję tą stronę to dorzucę zdjęcia całkiem ładnych przezemnie ze ściany wydobytych roślin z poziomu 600m.

ODPOWIEDZ