Scariest Dinosaurs: Top 100

Nader specyficzny humor paleontologiczny
fot. J. Garstka
Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Scariest Dinosaurs: Top 100

Post autor: nazuul »

Na google scholar można znaleźć różne dziwne rzeczy, od blogu Davida Petersa do książek dla dzieci. Dzisiaj szukając o Ceratosaurus znalazłem książkę "Scariest Dinosaurs: Top 100". Widoczne jest tylko 7 stron: http://www.google.pl/books?hl=pl&lr=&id ... &q&f=false
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2277
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scariest Dinosaurs: Top 100

Post autor: Ag.Ent »

nazuul pisze:Na google scholar można znaleźć różne dziwne rzeczy, od blogu Davida Petersa do książek dla dzieci.
Większość dokumentów mająca odpowiednią strukturę będzie indeksowana, stąd takie "dziwactwa".
nazuul pisze:Dzisiaj szukając o Ceratosaurus znalazłem książkę "Scariest Dinosaurs: Top 100". Widoczne jest tylko 7 stron: http://www.google.pl/books?hl=pl&lr=&id ... &q&f=false
Moim zdaniem to się spokojnie nadaje do opisu ("Ceratosaurus zajmuje 54. miejsce w kategorii najstraszniejszych dinozaurów.").

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Scariest Dinosaurs: Top 100

Post autor: nazuul »

Ag.Ent pisze:Moim zdaniem to się spokojnie nadaje do opisu ("Ceratosaurus zajmuje 54. miejsce w kategorii najstraszniejszych dinozaurów.").
Racja, podam to w kontekście: "... przed Albertosaurus (56) i Ekrixinatosaurus (55) oraz za Ceratonykus (53) i Fruitadens (52)."
Próbowałem rozgryźć algorytm, wg którego rozmieszczone są miejsca i nie dałem rady, to musi być bardzo skomplikowany wzór, biorący wiele czynników pod uwagę.
Pewną sugestię zawiera chyba okładka: liczba zwierząt na niej może wskazywać podium listy (3 papugi, 2 zauropody, 1 teropod).
Książka jest na amazonie: http://www.amazon.com/Scariest-Dinosaur ... 1490588531
gdzie można przekonać się, że autorzy napisali niesamowitą ilość książek z serii top 100.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2277
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scariest Dinosaurs: Top 100

Post autor: Ag.Ent »

nazuul pisze:Racja, podam to w kontekście: "... przed Albertosaurus (56) i Ekrixinatosaurus (55) oraz za Ceratonykus (53) i Fruitadens (52)."
Próbowałem rozgryźć algorytm, wg którego rozmieszczone są miejsca i nie dałem rady, to musi być bardzo skomplikowany wzór, biorący wiele czynników pod uwagę.
Tak, fakt, że pięćdziesięciocentymetrowy roślinożerca wyprzedza ponad sześciometrowe drapieżniki, zdecydowanie wskazuje na użycie bardzo zaawansowanej matematyki. Możliwe, że mam również niewystarczające przygotowanie paleontologiczne, by to zrozumieć...

Awatar użytkownika
Ti58
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 308
Rejestracja: 8 czerwca 2020, o 21:29
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Scariest Dinosaurs: Top 100

Post autor: Ti58 »

Jak anchiornis moze byc przed edmarka???????

Heyuannia na pierwszym miejscu, nie ma Trexa, spinozaura, Giganotozaur na 42 miejscu, a rekinozeby na 45...
Anchiornis :)

ODPOWIEDZ