krucjata głupoty (Kent Hovind)

Nader specyficzny humor paleontologiczny
fot. J. Garstka
dracorex95
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2013, o 11:41

krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: dracorex95 »

Czasami zdaje mi się, że nauka ma więcej wrogów niż przyjaciół. Ostatnio oglądałem w internecie występ niejakiego kenta hovinda. Moja pierwsza reakcja to atak śmiechu, ale później zdałem sobie sprawę, że są ludzie którzy biorą to na poważne. Chce poznać zdanie innych mądrych ludzi o ,,doktorze dino" bo nie daje mi to spokoju
P.s. kreacjonści w USA proponują 125 tys. dolarów za ostateczny dowód ewolucji, a taka kaśka piechotą nie chodzi :lol: byłoby nieźle jakby polscy studenci paleobiologii rozwalili centrum średniowiecza 8-)

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: krucjata głupoty

Post autor: szerman »

Kent Hovind - można się nie zgadzać z jego poglądami (tak jak ja i pewnie 99,9% członków tego forum ;)), ale imię i nazwisko jednak trzeba pisać z wielkich liter. Kiedyś w moje ręce wpadła płyta z jego występem przed dziećmi z przedszkola/podstawówki, straszna herezja. Było w paru zdaniach na jego temat:
viewtopic.php?f=3&t=4145&p=42379&hilit=hovind#p42379
(ten post i 3 posty niżej)
"Mastodon sapiens"

dracorex95
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2013, o 11:41

Re: krucjata głupoty

Post autor: dracorex95 »

Przez kogoś takiego możemy obudzić się w czasach świętej inkwizycji. Argumenty których używa to czystą demagogia. Nie mogę uwierzyć że można mówić coś takiego na poważnie. Myślisz, że on naprawdę wierzy,że Księga Rodzaju to instrukcja do gry Spore 2 zbuduj swój wszechświat w 6 dni już w sprzedaży, czy ma z tego jakiś lewy biznes?

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2277
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: krucjata głupoty

Post autor: Ag.Ent »

Jeśli komuś chce się zagłębiać we wspomnianą w zalinkowanym przez szermana temacie kwestię "pracy doktorskiej" Hovinda, to tutaj ostro się nad tym poznęcano :)
dracorex95 pisze:kreacjonści w USA proponują 125 tys. dolarów za ostateczny dowód ewolucji, a taka kaśka piechotą nie chodzi :lol:
Nagroda jest nie do wygrania (choć nie dlatego, że taki dowód nie istnieje) ;)

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: krucjata głupoty

Post autor: szerman »

dracorex95 pisze:Myślisz, że on naprawdę wierzy,że Księga Rodzaju to instrukcja do gry Spore 2 zbuduj swój wszechświat w 6 dni już w sprzedaży, czy ma z tego jakiś lewy biznes?
Może nie lewy, bo ludzie przychodzą i płacą $ z własnej woli. A raczej przychodzili i płacili, bo ten pan chyba wciąż siedzi w więzieniu, ale nie za "lewy biznes", tylko za niepłacenie podatków. Z naszego punktu widzenia głoszenie takich teorii jest niemoralne, ale wciąż jest chyba legalne... W każdym razie nie przez to miał/ma problemy z prawem.
"Mastodon sapiens"

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: Utahraptor »

Ale trzeba mu przyznać, że wykłady potrafi prowadzić. Dydaktycy mogą od niego podpatrzeć to i owo.
Biologia, UW

dracorex95
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2013, o 11:41

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: dracorex95 »

Dla mnie każdy jego występ bardziej przypomina średni skecz niż prawdziwy wykład. Słyszałem, że gdzieś nasz łowca evo-demonów udowadnia, że rośliny nie są żywymi organizmami, a głową delfina butlonosego dowodzi, że dinozaury żyją do dziś. Proszę o więcej informacji na ten temat i który to wykład, z góry dziękuję.

[posty połączone]

Zapomniałem dodać, że protestanckich podstawówkach w USA obowiazkową lekturą jest książka ,,Dinozaury dziś" gdzie wymieniane są dinozaury żyjące współcześnie we wszystkich państwach świata: potwór z Loch Ness, Kasai rex z Kenii, ptak mumia z Egiptu, Święty duch Gangesu wyglądający jak stegozaur, demony amazonki, czyli pteranodony z dodatkową parą chwytnych kończyn :shock: , bestie z Borneo, czyli podrasowane ankylozaury,a nawet w Polsce tzw. Smoki z rabki, czyli Smoki wawelskie a kiedyś Polonozuchy, które walczyły w XVIII wieku z góralami :!: w Tatrach. Gdy zgłębiałem sie w lekturę mojej kuzynki z USA, to nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: nazuul »

dracorex95 pisze:Smoki z rabki, czyli Smoki wawelskie a kiedyś Polonozuchy, które walczyły w XVIII wieku z góralami :!: w Tatrach
chodzi o Polonosuchus silesiacus (Sulej, 2005) Brusatte et al. 2009 a może nawet Smok wawelski Niedźwiedzki et al., 2012? To już coś, przeważnie w tego typu wydanictwach pokazuje się tylko stwory z książek dla dzieci sprzed kilkudziesięciu lat, więc każdy zauropod to diplodok, dinozaur z rogami to triceratops a wymarły ptak to archeopteryks, a tu mamy polonozucha - wow!
Mógłbyś podać źródło tej informacji, bo w necie nie udało mi się tego znaleźć?
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

dracorex95
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2013, o 11:41

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: dracorex95 »

Aktualnie nie ma mnie w domu, jak wrócę to wyślę o niej więcej, gdyż również szukałem w internecie i nic nie znalazłem, sam przyznaje że się postarali, świat idzie na przód, więc nie wystarczy dzieci faszerować bzdurami, trzeba im nadać naukowy ton aby zapewnić dzieciom ,,wykształcenie"
P.s. Wcale nie dziwię się Richardowi Dawkinsowi, że walczy z tego typu placówkami edukacyjnymi (próbuje wyobrazić sobie debatę Dawkins vs. Hovind, ale nie mogę :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 6 maja 2013, o 15:08 przez dracorex95, łącznie zmieniany 2 razy.

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2277
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: Ag.Ent »

dracorex95 pisze:P.s. Wcale nie dziwię się Richardowi Dawkinsowi, że walczy z tego typu placówkami edukacyjnymi (próbuje wyobrazić sobie debatę Dawkins vs. Hovind, ale nie mogę :mrgreen:
I chyba słusznie, że sobie nie wyobrażasz, bo Dawkins twierdzi, że debatowanie z kreacjonistami jest szkodliwe, bo sugeruje, że to pogląd, z którym można debatować (a zdaniem Dawkinsa nie można). Co do zasady się z nim w tej sprawie nie zgadzam, choć często trudno nie przyznać mu racji.

dracorex95
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2013, o 11:41

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: dracorex95 »

Jeżeli jesteś za dyskusją to zapraszam na stronę

http://creationmuseum.org/
I wtedy pogadamy
( naprawdę postarali się jeżeli chodzi o wystrój i dokładność modeli.)

Awatar użytkownika
Dryocopus
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 278
Rejestracja: 21 maja 2009, o 11:31
Imię i nazwisko: Szymon Lech Dzięcioł
Lokalizacja: Warszawa

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: Dryocopus »

Przez kogoś takiego możemy obudzić się w czasach świętej inkwizycji.
Nie byłbym takim optymistą.
"Tygrysie, błysku w gąszczach mroku:
Jakiemuż nieziemskiemu oku
Przyśniło się, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii? "


W. Blake (tłum. S. Barańczak)

"Never Compromise, Not Even In The Face of Armageddon"

Rorschach

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2277
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: Ag.Ent »

dracorex95 pisze:Jeżeli jesteś za dyskusją to zapraszam na stronę

http://creationmuseum.org/
I wtedy pogadamy
( naprawdę postarali się jeżeli chodzi o wystrój i dokładność modeli.)
Dyskusja na stronach kreacjonistycznych nie ma większego sensu ;) Natomiast wykazywanie, dlaczego wynurzenia kreacjonistów to brednie i kłamstwa, uważam za potrzebne, o ile nie konieczne.

dracorex95
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2013, o 11:41

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: dracorex95 »

Wybaczcie, że używałem trochę zbyt radykalnych określeń wypowiadając się o tym ,,uczonym'', ale nie mogę po prostu znieść, że ktoś taki robi ludziom wodę z mózgu.



Zgadzam się ale jak chcesz przemówić do rozsądku fanatykowi, który zabiłby cię gdybyś powiedział, że opieranie się na księdze zmienianej przez setki lat jest złym pomysłem. Czekam na sugestie.

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2277
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: Ag.Ent »

"Fanatykom" i tak merytorycznym argumentem się nic nie wyjaśni, ale z pewnością są ludzie, którzy milczenie ewolucjonistów odebraliby jako sugestię, że rzeczywiście nie mają oni argumentów przeciw twierdzeniom kreacjonistów.
Tak wiele dinozaurów, tak mało czasu...

dracorex95
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 5 maja 2013, o 11:41

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: dracorex95 »

Ciekawostka:
Kent Hovind uważa, że współczesne kameleony rogate to tak naprawdę karłowate ceratopsy, które gdyby miały warunki takie jak były na ziemi przed potopem, czytaj ziemia byłaby zamknięta w wielkiej sferze lodowej, która wytwarzała podciśnienie i było więcej tlenu, to osiągnęłyby swe dawne rozmiary!

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: krucjata głupoty (Kent Hovind)

Post autor: szerman »

Będąc przerażony skalą "kołczingu" w Polsce sprawdziłem, kiedy Hovind ma wyjść z więzienia. Jak podaje Wiki, miało to być już w 2017 (jak ten czas leci), ale... na wolności jest już od 2015!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kent_Hovi ... y_z_prawem
"Mastodon sapiens"

ODPOWIEDZ