Pierwszy ssak

Dyskusje na temat ssaków kopalnych.
Awatar użytkownika
baryonyx17
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 68
Rejestracja: 7 czerwca 2023, o 21:32

Pierwszy ssak

Post autor: baryonyx17 »

Który rodzaj bezsprzecznie uznawany jest za pierwszego ssaka?
All we are is Broken Glass
Thrown to the floor,
we were never meant to last

Kriolofozaur Szymon Jagusztyn
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1250
Rejestracja: 6 września 2021, o 20:24

Re: Pierwszy ssak

Post autor: Kriolofozaur Szymon Jagusztyn »

Myślę, że może być ciężko o bezsprzeczny rodzaj, granica między ssakami, a ssakokształtnymi jest niepewna, w zależności od konkretnych drzew filogenetycznych (różne dane, metody analizy), również sama definicja, czy biorąca pod uwagę cechy, czy układ na drzewie (grupa koronna) może się różnić w zależności od autora. Jeśli chciałbyś coś triasowego, to Tikiherium :) .

ODPOWIEDZ