Dino Safari

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
steckajusta
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, o 08:20

Dino Safari

Post autor: steckajusta »

Jestem fanką świata dinozaurów i ostatnio będąc w parku dino, obejrzałam film Dino Safari. Myślę, że każdy miłośnik dinozaurów mógłby się tematem zainteresować. Produkcja jest dostępna tylko w kinach 7d,ale robi niesamowite wrażenie! Najwyższa jakość dźwięku i obrazu, bo do produkcji filmu wykorzystano silinik Unreal Engine 4. Dzięki VR staniesz oko w oko z potężnymi dinozaurami. Akcja trwa przez cały film, więc adrenalina na wysokim poziomie. Dla zainteresowanych wrzucam link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=86fsTroDlBQ
Spełnienie moich marzeń z dzieciństwa! Do tego można się nieźle wystraszyć, bo ten film jest horrorem z dinozaurami w roli głównej , a nie wycieczką po archaicznym zoo :)
Ja byłam pod wielkim wrażeniem, dlatego uznałam, że warto podzielić się tym, z Wami:)

Awatar użytkownika
Dinosaur Man
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 542
Rejestracja: 19 lipca 2006, o 21:01
Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Lokalizacja: Szczecin

Re: Film z dinozaurami ale nie jurasic

Post autor: Dinosaur Man »

No dinozaury za życia zdecydowanie częściej wyglądały tak:
http://img.gawkerassets.com/img/1879lwz ... iginal.jpg
Świat wygląda archaicznie, ale pod względem rekonstrukcji- chyba żaden paleontolog nie pracował nad wyglądem dinozaurów. Rozrywka może i fajna, ale w świecie typowo fantastycznym.
Jeśli chodzi o filmy z dinozaurami, to pod względem spojrzenia na zachowania chyba serial Wędrówki z Dinozaurami z 99 roku nadal są nie do przebicia, mimo kontrowersji. Po prostu twórcy filmu chcieli, aby film wyglądał tak, jakby ekipa przeniosła się do mezozoiku i filmowała zwierzęta z ukrycia. Stąd też w serialu rzadko już dziś spotykane statyczne ujęcia, naturalne dla ludzkiego oka.
Co do nowych produkcji, to ze względu na choćby to, że cały świat jest wygenerowany w komputerze, twórcy serwują nam ujęcia, przejścia i obroty rodem z trailerów do gier, nie mówiąc już o zachowaniu czy wyglądzie zwierząt, filmy takie jak wymieniony przez Ciebie mogą sprawiać, że mamy do czynienia ze światem jeszcze bardziej fantastycznym, mniej realistycznym niestety.

Tak przy okazji, chyba przydałoby się temat przenieść do działu Prehistoria w mediach.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Dino Safari

Post autor: nazuul »

Obejrzałem zwiastun i też jestem pod swoistym wrażeniem, zwłaszcza raptora a'la Jurassic Park w 55 sekundzie... co za wstyd.
Zmieniłem nazwę tematu.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

ODPOWIEDZ