Wędrówki z dinozaurami (Walking with Dinosaurs) A.D. 2025

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Taurovenator
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 856
Rejestracja: 13 czerwca 2019, o 09:55
Imię i nazwisko: Michał Siedlecki

Wędrówki z dinozaurami (Walking with Dinosaurs) A.D. 2025

Post autor: Taurovenator »

Rozpoczęły się prace nad wznowieniem słynnej serii paradokumentalnej "Wędrówki z Dinozaurami" od studia BBC. Nad produkcją oprócz znanej brytyjskiej stacji telewizyjnej biorą udział PBS, ZDF oraz France Television. Premiera odbędzie się w 2025 roku. Jeśli chodzi o styl serialu, będzie on bardzo podobny do tego z produkcji sprzed ćwierć wieku - 6 odcinków, z których każdy jest opowieścią, której głównym bohaterem będzie wybrany dinozaur (albo stado/inne zwierzę niż dinozaur). Odwiedzimy, m.in. Portugalię (amory lusotytanów), Amerykę Północną (może pokażą Meksyk lub Kanadę zamiast USA, EDIT: Stany będą, triceratops stawi czoło tyranozaurowi), czy Maroko (potwierdzone zostało "wystąpienie" spinozaura, więc pewnie pojawi się w tym odcinku).

Z luźnych przemyśleń, mam wielką nadzieję, że ten miniserial "wypali", gdyż BBC generalnie ma chyba najlepsze paradokumenty o historii życia na naszej planecie, a seria "Wędrówek z ..." bardzo mi się podobała. Jeśli rzeczywiście zrekonstruują dinozaury i inne zwierzęta zgodnie z ustaleniami najnowszych badań (oby tylko nie tej z nurkującym spinozaurem), to "Prehistoryczna Planeta" , będzie miała solidną konkurencję.
https://www.google.com/amp/s/www.hollyw ... 14470/amp/

https://www.google.com/amp/s/deadline.c ... 58452/amp/

ProfesorPrzedpotopowicz
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 32
Rejestracja: 24 czerwca 2021, o 20:40

Re: Wędrówki z dinozaurami (Walking with Dinosaurs) A.D. 2025

Post autor: ProfesorPrzedpotopowicz »

Cieszę się,bo szykuje się ciekawy serial dokumentalny :-D

Kriolofozaur Szymon Jagusztyn
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1145
Rejestracja: 6 września 2021, o 20:24

Re: Wędrówki z dinozaurami (Walking with Dinosaurs) A.D. 2025

Post autor: Kriolofozaur Szymon Jagusztyn »

Jestem bardzo ciekawy tej serii, w końcu będziemy mogli stwierdzić, czy WWD robiony w dzisiejszych realiach technicznych będzie lepszy od Prehistoric Planet. Jeszcze pytanie czy scenariusz, muzyka i epickie ujęcia dorównają tym sprzed ćwierćwiecza.

ODPOWIEDZ