Klonowanie dinozaurów

Jeśli masz jakiś problem lub pytanie związane z paleontologią, tutaj znajdziesz pomoc.
rys. http://www.lonelydinosaur.com/
kenneth_burak_
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2023, o 09:46

Klonowanie dinozaurów

Post autor: kenneth_burak_ »

Witam.
Przychodzę na to forum z pytaniem o klonowanie dinozaurów.
Pomyślałam że przecież przez te miliardy lat klimat na ziemi musiał się na pewno znacząco zmienić co mogło by nie pozwolić dinozaurom na przeżycie w aktualnych warunkach, np. stężenie tlenu i dwutlenku węgla w powietrzu mogło sie zmienić i na pewno średnia temperatura.
Również dla dinozaurów roślinożernych mogłoby sie okazać, że większość roślin jets trująca lub ich układ pokarmowy nie byłby w stanie wydobyć z nich składników odżywczych. Czy myślę dobrze, czy może byłaby jednak szansa na istnienie dinozaurów w obecnych czasach? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Lythronax
Złoty Dinek I-VI 2023
Złoty Dinek I-VI 2023
Posty: 1227
Rejestracja: 11 stycznia 2022, o 21:04

Re: Klonowanie dinozaurów

Post autor: Lythronax »

Ptaki są współczesnymi dinozaurami i żyją obok nas :) Niestety klonowanie nieptasich dinozaurów jest niemożliwe, nie dysponujemy żadnym materiałem DNA, które dałoby radę do tego użyć .

Kriolofozaur Szymon Jagusztyn
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1075
Rejestracja: 6 września 2021, o 20:24

Re: Klonowanie dinozaurów

Post autor: Kriolofozaur Szymon Jagusztyn »

Bardziej możliwe jest stworzenie dinozauropodobnych zwierząt przez aktywację niektórych genów ptaków.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Klonowanie dinozaurów

Post autor: nazuul »

Mikroby: brak odpowiednich i szkodliwość innych pewnie uniemożliwiłyby przedsięwzięcie już po ewentualnym pokonaniu poprzednich trudności.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

ODPOWIEDZ