Witam
To nie ząb a koralowiec lub gąbka.
Znaleziono 178 wyników
- 5 czerwca 2026, o 21:41
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: ząb?
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 36
- 25 maja 2026, o 20:46
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Skamieniała kość?
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 430
Skamieniała kość?
Witam
Czy to kość? Znalazłem na Błoniach w Krakowie.
Wymiary około 38 mm na około 21 mm.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Daniel
Czy to kość? Znalazłem na Błoniach w Krakowie.
Wymiary około 38 mm na około 21 mm.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Daniel
- 13 maja 2026, o 19:30
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Kość ssaka
- Odpowiedzi: 0
- Odsłony: 309
Kość ssaka
Witam
Jakiego ssaka to kość?
Pochodzi z Doliny Kacynki w Grabówce Częstochowie.
Czytałem, że można tam trafić faunę i florę Plejstocenu.
Ma około 10 cm długości.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Daniel
Jakiego ssaka to kość?
Pochodzi z Doliny Kacynki w Grabówce Częstochowie.
Czytałem, że można tam trafić faunę i florę Plejstocenu.
Ma około 10 cm długości.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Daniel
- 8 maja 2026, o 13:44
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Ząb/pazur
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 465
Re: Ząb/pazur
Tak to jest ząb
- 27 kwietnia 2026, o 18:32
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Ząb tura?
- Odpowiedzi: 0
- Odsłony: 657
Ząb tura?
Witam
Wiem , że ząb jest skamieniały lub subfosylny.Pytanie czy to krowa czy tur? Znalezisko z nad Wisły.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Wiem , że ząb jest skamieniały lub subfosylny.Pytanie czy to krowa czy tur? Znalezisko z nad Wisły.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
- 20 kwietnia 2026, o 12:45
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Czy to kolec jeżowca?
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 404
Re: Czy to kolec jeżowca?
Witam
To nie kolec jeżowca.
To nie kolec jeżowca.
- 15 kwietnia 2026, o 13:51
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Fragment trzonowca?
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 852
Re: Fragment trzonowca?
Tu masz o nosorożcu włochatym
http://konserwacja.muzeum.bialystok.pl/ ... s-mb-p-11/
To co znalazłeś to tylko fantazyjna skała
http://konserwacja.muzeum.bialystok.pl/ ... s-mb-p-11/
To co znalazłeś to tylko fantazyjna skała
- 15 kwietnia 2026, o 13:43
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Fragment kosci ?
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 560
Re: Fragment kosci ?
To mi wygląda na kawałek muszli małża,brachiopod it...
- 6 kwietnia 2026, o 19:05
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Kręg ryby?
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 470
Re: Krąg ryby?
Trochit liliowca?
- 15 marca 2026, o 16:58
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Ząb jelenia Plejstocen/Holocen
- Odpowiedzi: 0
- Odsłony: 1288
Ząb jelenia Plejstocen/Holocen
Witam
Dzisiaj w Krakowie nad Wisłą znalazłem taki ząb.To skamieniałość?
Subfosylia czy coś z czasów historycznych?
Z góry dziękuję za pomoc
Daniel
Dzisiaj w Krakowie nad Wisłą znalazłem taki ząb.To skamieniałość?
Subfosylia czy coś z czasów historycznych?
Z góry dziękuję za pomoc
Daniel
- 6 marca 2026, o 19:42
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Koprolit , kość , krzemień?
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 1149
Koprolit , kość , krzemień?
Witam W żwirze znalazłem taki okaz. Ma około 4,5 cm na około 3,3 cm. Czy jest jakaś szansa , że to koprolit lub kość? Są na nim inkluzje nie wiem czy mineralne czy skamieniałości, takie drobne. Wiek trudny do oszacowania bo okaz ze żwiru na UJ na Ruczaju znaleziony. Proszę więc o pomoc. Pozdrawiam i...
- 25 października 2025, o 16:29
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Koprolit?
- Odpowiedzi: 0
- Odsłony: 3649
Koprolit?
Witam
Okaz cały czas tajemniczy .Nie wiem czy to kawałek homara czy koprolit.A może coś innego? Już kiedyś go identyfikowalem ale nadal nic.
Wiek to Kreda Turon. Stare dobre Skałki Twardowskiego w Krakowie.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc
Okaz cały czas tajemniczy .Nie wiem czy to kawałek homara czy koprolit.A może coś innego? Już kiedyś go identyfikowalem ale nadal nic.
Wiek to Kreda Turon. Stare dobre Skałki Twardowskiego w Krakowie.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc
- 16 października 2025, o 14:48
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Kelowejska kość z. Częstochowy?
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 1044
Kelowejska kość z. Częstochowy?
Witam
Czy to kość? Jeśli tak to czego?
Pochodzi z piaskowni w Grabówce w Częstochowie.
Wiek to prawdopodobnie Jura Kelowej.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
Czy to kość? Jeśli tak to czego?
Pochodzi z piaskowni w Grabówce w Częstochowie.
Wiek to prawdopodobnie Jura Kelowej.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
- 16 października 2025, o 14:41
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Krzemień pasiasty i Krzemień pasiasty z odciskiem małży
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 1852
- 15 października 2025, o 20:27
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Krzemień pasiasty i Krzemień pasiasty z odciskiem małży
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 1852
Re: Krzemień pasiasty i Krzemień pasiasty z odciskiem małży
Jeden ze żwiru przy drodze a ten z odciskiem z okolic pola kukurydzy na Żabincu niedaleko bunkra.
- 15 października 2025, o 15:40
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Krzemień pasiasty i Krzemień pasiasty z odciskiem małży
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 1852
- 15 października 2025, o 14:17
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Krzemień pasiasty i Krzemień pasiasty z odciskiem małży
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 1852
Krzemień pasiasty i Krzemień pasiasty z odciskiem małży
Witam
Czy to rzadkie znaleziska?
Pochodzą z Częstochowy.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Czy to rzadkie znaleziska?
Pochodzą z Częstochowy.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
- 25 września 2025, o 18:23
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Duży ślimak z nad Wisły
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 3879
Duży ślimak z nad Wisły
Witam
Znalazłem tego ślimaka na bulwarach nad Wisłą między gruzami.
Wiem ,że jest słabo zachowany ale czy może być Mioceński?
Ma około 23 mm średnicy.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc
Znalazłem tego ślimaka na bulwarach nad Wisłą między gruzami.
Wiem ,że jest słabo zachowany ale czy może być Mioceński?
Ma około 23 mm średnicy.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc
- 29 sierpnia 2025, o 15:52
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Kość
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 1403
Re: Kość
Tutaj jeszcze od przodu z widoczną ziemią w środku i od boków.
- 28 sierpnia 2025, o 18:17
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Kość
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 1403
Kość
Witam
Da się ją zidentyfikować? A i dlaczego ma lekko zielonkawy kolor?
Pozdrawiam serdecznie dziękuję za pomoc
Da się ją zidentyfikować? A i dlaczego ma lekko zielonkawy kolor?
Pozdrawiam serdecznie dziękuję za pomoc
- 18 lipca 2025, o 17:47
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Narzędzie czy natura?
- Odpowiedzi: 0
- Odsłony: 3622
Narzędzie czy natura?
Witam
Czy może to być narzędzie?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
Czy może to być narzędzie?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
- 17 lipca 2025, o 14:22
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Kościany rożek
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 1522
Kościany rożek
Witam Coś takiego około 4 cm wykopał mój wujek w ogrodzie. Było ostro zakończone ale końcówka się odłamała. Ktoś zasugerował mi , że to ząb rekina ale dużo już takowych znajdowałem i w to wątpię.Pomoglby ktoś w tej sprawie. Znalezisko pochodzi z Babimostu ,Zachodnia Polska. Pozdrawiam serdecznie i d...
- 27 czerwca 2025, o 19:33
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Skamieniałe drewno z Piasków Polodowcowych?
- Odpowiedzi: 0
- Odsłony: 3910
Skamieniałe drewno z Piasków Polodowcowych?
Witam
W Babimoście znalazłem na polnej drodze taki okaz.
Czy to jest skamieniałe drewno?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
W Babimoście znalazłem na polnej drodze taki okaz.
Czy to jest skamieniałe drewno?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
- 25 czerwca 2025, o 14:23
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Skamieniały ślimak
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 1683
Skamieniały ślimak
Witam
Dzisiaj na Polnej drodze znalazłem takiego ślimaka.Co to za gatunek i jaki okres geologiczny?
Znalezisko z Babimostu woj.Lubuskie
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
Dzisiaj na Polnej drodze znalazłem takiego ślimaka.Co to za gatunek i jaki okres geologiczny?
Znalezisko z Babimostu woj.Lubuskie
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Daniel
- 12 czerwca 2025, o 20:16
- Forum: Skamieniałości - identyfikacja
- Temat: Koprolit Turoński czy minerał?
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 2122
Koprolit Turoński czy minerał?
Witam
Dzisiejsza znajdka.Mineral czy koprolit?
A Górka Pychowicka Kraków tam gdzie kiedyś znajdowałem zęby ryb i rekinów .
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc
Dzisiejsza znajdka.Mineral czy koprolit?
A Górka Pychowicka Kraków tam gdzie kiedyś znajdowałem zęby ryb i rekinów .
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc