Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 17 września 2019, o 17:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stworzenie świata, wiara, ateizm, biblia itp...
PostNapisane: 3 września 2014, o 01:02 
Administrator
Administrator

Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Piotr B. napisał(a):
To znaczy, że moje opinie miło Ci się czyta, mimo, że Twój światopogląd się z nimi nie pokrywaja :?:

Tak. Zwłaszcza fragmenty o modernistycznym szamanizmie :)
Z drugiej jednak strony - uważajmy z określeniami typu "esktermista", mają one charakter pejoratywny i możemy kogoś urazić.

Jaszczurka napisał(a):
"Według mnie niektórzy ludzie potrzebują wierzyć."
No właśnie... I teraz: skąd się ta potrzeba wzięła, jeśli nie została w nas zakodowana przez Pana Boga!?

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że wierzą właśnie z tego powodu, jaki podała fajanSowa. Odrobinę naciągnę interpretację cytowanego w moim wcześniejszym poście fragmentu wypowiedzi Asi (która dotyczyła dlaczego wyznaje katolicyzm, a nie inną religię) na samą kwestię wiary (czyli nie "w co", ale "dlaczego" ludzie wierzą); mam nadzieję, że nie zostanie to źle odebrane. Otóż dosyć powszechnie uważa się, że ludzie porzucają wiarę z pobudek hedonistycznych, czy wygody (brak ograniczeń, róbta co chceta) - oczywiście, zgadzam się, że niemała część osób w taki własnie zbuntowany i wygodnicki sposób odrzucają koncepcję Boga/boga.

Biorąc jednak pod uwagę tylko osoby o dojrzalszym światopoglądzie (a więc bez "gimnazjalnych ateistów"), wydaje się, że to własnie osoba sprzeciwiająca się zakładowi Pascala jest tą, która jest w stanie przyjąć odpowiedzialność za swoją egzystencję, bez przenoszenia jej na siły nadprzyrodzone. Być może to właśnie (zrozumiała) niechęć zaakceptowania (szarej) rzeczywistości bez ostrej granicy między dobrem a złem jest powodem, dla którego bardziej komfortowe jest zakorzenienie swoich poglądów w czymś, co ma być Absolutem. Taka jest moja opinia i naprawdę nie mam zamiaru nikogo na siłę do niej przekonywać (patrz post wcześniej).

PostNapisane: 3 września 2014, o 01:59 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Dino napisał(a):
Być może to właśnie (zrozumiała) niechęć zaakceptowania (szarej) rzeczywistości bez ostrej granicy między dobrem a złem jest powodem, dla którego bardziej komfortowe jest zakorzenienie swoich poglądów w czymś, co ma być Absolutem.
Jak dla mnie, bardzo fajnie opisałeś naturę rzeczywistości :)

Zauważę jednak, że nie wszystkie religie rysują tak ostrą granicę pomiędzy dobrem, a złem, jak religie chrześcijańskie. Przykładowo, w niektórych "religiach" dobro i zło przeplata się w każdym ze światów (przeciwnie niż u Chrześcijan, u których Niebo jest całkowicie dobre, Piekło całkowicie złe, a jedynie na Ziemi dobro i zło się przeplatają). W zasadzie znów nawiązuję do "pogaństwa" (w oparciu o tę próbkę, o której mogę się wypowiadać). Religia judeochrześcijańska jest wręcz niesamowita forsując tak nienaturalnie ścisłe podziały.

PostNapisane: 3 września 2014, o 11:28 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Piotr B. napisał(a):
Religia judeochrześcijańska jest wręcz niesamowita forsując tak nienaturalnie ścisłe podziały.

we wczesnym średniowieczu chrześcijańskie "sekty" stawiały te sprawy zupełnie inaczej (gnostycy) podobnie jak z wyznaniami synkretycznymi na bazie m. in wczesnego chrześcijaństwa (uczniowie Maniego)

PostNapisane: 3 września 2014, o 21:47 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Znam świetny argument! Ludzie DNA zawiera więcej informacji niż płyta CD, choć jest DUŻO mniejsze! Mimo to twierdzi się, że DNA wyewoluowało a CD zostało stworzone...

PostNapisane: 3 września 2014, o 22:00 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
Skrecu coś mało wiesz na temat średniowiecznych sekt chrześcijańskich.Jako ja historyk nie siej skrecu głupot, bo na historii średniowiecza nie masz pojęcia. Po pierwsze to nie były sekty tylko Inkwizycja która dzisiaj może być odbierana jako sekta która w dawnych czasach zabijała heteryków, po drugie wszelkie sekty to w tamtych czasach- czarownice i heretycy którzy byli za takowych uznawani były zgładzani na stosie lub wieszani, paleni żywcem, topieni.Teraz uważa się , że inkwizycja postępowała w złym kierunku i uznawana jest za sektę która narzucała wiarę. Powstawały Zakony między innymi Zakon Krzyżacki, Zakon Templariuszy były to wspólnoty chrześcijańskie nie pogańskie, które miały na celu pouczać pogan i wyruszać na krucjaty, w celu nauczania chrześcijaństwa narzucanego przez papieża w imię Jezusa Chrystusa.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

PostNapisane: 3 września 2014, o 22:14 
Administrator
Administrator

Jaszczurka napisał(a):
Znam świetny argument! Ludzie DNA zawiera więcej informacji niż płyta CD, choć jest DUŻO mniejsze! Mimo to twierdzi się, że DNA wyewoluowało a CD zostało stworzone...

Nie lekceważmy płyt DVD! :D

A tak na serio - płyta kompaktowa, jak i inne produkty wykonane przez człowieka, nie zostały "stworzone" (w sensie "powoływania do bytu"; "kreacji z nicości"), a "wytworzone"/"wyprodukowane".

Jak na dzieło boskie, DNA jest wyjątkowo kiepsko skonstruowane (zresztą podobnie jak i wiele aspektów anatomicznych choćby człowieka) i wielu aspektów składu genomu nie da się wyjaśnić bez odniesienia do jego ewolucyjnego pochodzenia (wystarczy tylko wspomnieć o tzw. "śmieciowym DNA", które to jednak wcale nie jest aż tak zbędne, jak się niegdyś wydawało).

Tego typu argumenty ("bóstwa-zapchajdziury"), niestety, nie sprawdzają się z korzyścią dla teistów, gdyż, wraz z kolejnymi odkryciami naukowymi, coraz bardziej zacieśniają zakres ingerencji bytu nadprzyrodzonego w naszą rzeczywistość.

Krzysztof napisał(a):
Skrecu coś mało wiesz na temat średniowiecznych sekt chrześcijańskich.

Krzysztofie, sądzę, że Rafał jednak wie co mówi (pisze).

PostNapisane: 4 września 2014, o 07:04 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Krzysztof napisał(a):
ostatni post

nic z tego nie rozumiem
i jak to się ma do mojego postu?
o co Ci chodzi?czy to coś osobistego?

PostNapisane: 4 września 2014, o 16:12 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Już ja pamiętam z historii w jaki sposób zakony rycerskie "pouczały" pogan. Zwłaszcza ciekawie wyglądały pouczające rejzy krzyżackie na ludność pogańską, na które zapraszano dewizowych kolegów rycerzy z innych światłych, chrześcijańskich państw średniowiecznej Europy.

PostNapisane: 5 września 2014, o 09:49 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Leonardo da Vinci był katolikiem.

PostNapisane: 5 września 2014, o 10:00 
Administrator
Administrator

Jaszczurka napisał(a):
Leonardo da Vinci był katolikiem.

I co z tego wynika?

PostNapisane: 5 września 2014, o 10:31 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Też nie za bardzo załapałem sens tego postu :)

PostNapisane: 5 września 2014, o 14:32 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Ależ to bardzo proste:
1) Leonardo da Vinci był katolikiem
2) Leonardo da Vinci był gejem
3) Każdy katolik to...

No i po serii sensownych postów mamy serię bezsensownych.

Ci co znają moje poglądy, wyrażone m.in. w tym temacie, wiedzą na ile to jest poważne; celowo dałem homoseksualizm - z uwagi na stosunek Kościoła Katolickiego i w konsekwencji katolików do tej kwestii.

PostNapisane: 5 września 2014, o 17:55 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

To kłamstwo! Czytałem o nim książkę; to były akurat pomówienia głoszone przez jego wrogów.

A ateiści powinni być przeciwko homoseksualizmowi, bo przecież wierzą, że ludzie to (tylko) zwierzęta, a zwierzęta nie kopulują dla przyjemności...

PostNapisane: 5 września 2014, o 18:31 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Jaszczurka napisał(a):
A ateiści powinni być przeciwko homoseksualizmowi, bo przecież wierzą, że ludzie to (tylko) zwierzęta, a zwierzęta nie kopulują dla przyjemności...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksua ... erz%C4%85t

Zastanawiam się, czy wszystkie posty w tym wątku (zwłaszcza ostatnimi czasy) były pisane na poważnie... :|

PostNapisane: 5 września 2014, o 18:35 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Jaszczurka napisał(a):
To kłamstwo! Czytałem o nim książkę; to były akurat pomówienia głoszone przez jego wrogów.

Co do pierwszego, da Vinci raz został w młodym wieku zamknięty za podejrzenie sodomii. W późniejszych latach miał ucznia imieniem Salai, któremu przepisał w spadku większość swoich dóbr. Ponadto nie stwierdzono obecności kobiety w życiu Leonarda. Zważając na fakt, że akty sodomii były karane śmiercią nikt nie mówił o tym głośno, a wiele faktów wskazuje jednak na homoseksualizm. Jeśli możesz podaj tytuł książki i stronę.

Nie ma chyba wyraźniejszego przykładu przeciwieństwa tego co powiedziałeś niż nasi najbliżsi żyjący krewni, czyli bonobo. Większość stosunków to stosunki homoseksualne (do 75%), większość dla przyjemności (czy jak kto woli-do rozładowania emocji).
I nie mam pojęcia jak to się odnosi do ateizmu.

PostNapisane: 5 września 2014, o 18:52 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Nie tylko bonobo, ale również szympansy i orangutany wśród człekokształtnych uprawiają seks nieprokreacyjny, dla przyjemności. Prawie wszystkie małpy samce masturbują się dla frajdy - nie tylko z nudów w zoo ale także na wolności. Młode słonie afrykańskie przed wejściem w okres must (czyli pełna dojrzałość) również czasem figlują. Mnóstwo gatunków delfinów bzyka się dla szczęścia, bez konieczności płodzenia młodych - dlatego delfiny są takie wiecznie roześmiane :D

PostNapisane: 6 września 2014, o 12:52 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Leonardo nie był zbyt religijny. Seks dla przyjemności uprawiają również delfiny.

Żeby pogodzić jednych i drugich, wklejam niesamowity monolog Ala Pacino z filmu "Adwokat Diabła":
http://www.youtube.com/watch?v=Xo64VDN8meA

Niech się cieszą ateiści ze słów Miltona i również wierzący, z racji iż ma on mówić o sobie (diable) :P

PostNapisane: 7 września 2014, o 06:29 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

W odpowiedzi przytoczę cytat z notatek Leonarda da Vinci:

"ROPUCHA.

Ropucha ucieka przed światłem Słońca i jeśli wystawić ją na nie siłą, nadyma się, żeby ukryć swoją głową przed jego promieniami. Takoż czyni wróg wyraźnej i promieniującej cnoty, który potrafi tylko pod przymusem stawić jej czoła, z nadętą odwagą."

PostNapisane: 7 września 2014, o 08:45 
Administrator
Administrator

Płazy i inne stworzenia diabelskie... Ok, muszę, przyznać, że sam dałem się z początku nabrać na tę oczywistą prowokację ze strony Jaszczurki :)

Zapraszam do rzetelniejszej dyskusji (jak to miało miejsce chociaż kilka stron temu).

PostNapisane: 9 września 2014, o 06:29 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Bez obrazy, ale to, co ja napisałem, zawiera więcej treści niż reszta tego tematu.

PostNapisane: 9 września 2014, o 21:05 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Jaszczurka napisał(a):
Bez obrazy, ale to, co ja napisałem, zawiera więcej treści niż reszta tego tematu.

bez obrazy ale
raczysz żartować?
1 kwietnia za pół roku dopiero :)

PostNapisane: 9 września 2014, o 21:41 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Mi posty Jaszczurki otworzyły oczy, dzięki nim poznałem prawdę i nawróciłem się. Zwłaszcza dzięki temu o ropusze.

Może po prostu ignorujmy posty Jaszczurki, zgodnie a zasadą niekarmienia troli?

PostNapisane: 9 września 2014, o 21:59 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Takich troli się jeszcze znajdzie więc ich ignorujmy, to też pogląd ateistyczny.Czy może wszyscy katolicy to..... a może wszyscy ateiści powinni być ignorowani. Zaczyna się robić syf i ja się od tego odcinam, zwisa mi to, jaki macie światopogląd, czy lubicie homo czy hetero - róbmy tak jak mówi sumienie a nie zmuszajmy się do słuchania ateistów, agnostyków czy świadków jehowych. Jeżeli chodzi o ten dział to, każdy widzę broni swego i takie głupie podejście prowadzi do sporów i najbardziej rozchwytywany temat forum.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

PostNapisane: 9 września 2014, o 22:06 
Administrator
Administrator

Krzysztofie, Jaszczurka ewidentnie ucieka się do groteskowych przykładów na poparcie swoich poglądów, zapewne tylko w celu sprowokowania niemerytorycznej dyskusji. Przypomnij sobie choćby wpisy fajanSowy, która przekazywała rzetelne treści w dojrzały sposób, nikt wówczas nie głosił ignorowania jej wpisów. Tutaj mamy do czynienia z klasycznym trollingiem internetowym - gdy komuś zależy jedynie na prowokowaniu burzy, zamiast rzetelnej dyskusji.

PostNapisane: 19 września 2014, o 21:42 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Co nie zmienia faktu że, trzeba uszanować każdą wypowiedz a nie pisać o trolach. Tak to jest jak się jest jednostronnym. W końcu to forum dla wszystkich także dla troli.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1