[Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Znacie dobrą encyklopedię o Dinozaurach?(cena nie gra ro

Post autor: Ceratopsian24 »

Danu pisze:Na Amazon można kupić. Ale np Dinosaurs The encyclopedia jest bardzo droga.
Właśnie widziałem na Amazon, ponad 100$-150$ na książkę to faktycznie bardzo dużo !
ale to świadczy o tym,że jest ona bardzo dobra, cena mówi sama za siebie ;-)

A orientujesz się w jakiej cenie może być "Princeton Field Guide to Dinosaurus"?

Tutaj jest tania-http://www.amazon.com/Princeton-Field-G ... 069113720X -czy to jest na pewno ta książka w której jest opisany Pachyrhinosaurus ?
W sumie opisy ogólne są ciekawie przedstawione,ja lubię tego typu opisy,zobacz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:D :D :D
Ostatnio zmieniony 7 kwietnia 2013, o 15:30 przez Ceratopsian24, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Znacie dobrą encyklopedię o Dinozaurach?(cena nie gra ro

Post autor: Danu »

Czytaj prywatną wiadomość. 8-)
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Znacie dobrą encyklopedię o Dinozaurach?(cena nie gra ro

Post autor: Dawid Mika »

Ceratopsian24 wysłałem Ci prywatną wiadomośc z odpowiedzią (na tym pasku pod logiem forum pojawi Ci się napis "Masz 1 nową wiadomość", kliknij nań i przeczytaj.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Znacie dobrą encyklopedię o Dinozaurach?(cena nie gra ro

Post autor: nazuul »

Ceratopsian24 pisze:Mi się spodobała całość książki Princeton Field Guide to dinosaurss" ,patrzyłem na zdjecia w galerii Google, i informacje są dokłądne +mapki,co ja bardzo lubię, rysunki też są interesujące, ciekawe jak przedstawili Pachyrinozaura?
Pachyrinozaur jest, ale tak samo szczątkowy jak inne wpisy w tej książce. Nie polecam jej. Głównym atutem są szkielety, tekstu natomiast nie można traktować do końca poważnie - zob. np. TO.
Ceratopsian24 pisze:100$-150$ na książkę to faktycznie bardzo dużo !
ale to świadczy o tym,że jest ona bardzo dobra
żeby to tak działało...

EDIT
TUTAJ z Princeton Field Guide są tylko dwa ostatnie zdjęcia
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Znacie dobrą encyklopedię o Dinozaurach?(cena nie gra ro

Post autor: Ceratopsian24 »

nazuul pisze:
Ceratopsian24 pisze:Mi się spodobała całość książki Princeton Field Guide to dinosaurss" ,patrzyłem na zdjecia w galerii Google, i informacje są dokłądne +mapki,co ja bardzo lubię, rysunki też są interesujące, ciekawe jak przedstawili Pachyrinozaura?
Pachyrinozaur jest, ale tak samo szczątkowy jak inne wpisy w tej książce. Nie polecam jej. Głównym atutem są szkielety, tekstu natomiast nie można traktować do końca poważnie - zob. np. TO.
Ceratopsian24 pisze:100$-150$ na książkę to faktycznie bardzo dużo !
ale to świadczy o tym,że jest ona bardzo dobra
żeby to tak działało...

EDIT


TUTAJ z Princeton Field Guide są tylko dwa ostatnie zdjęcia
A te zdjęcia są z jakiej książki:? :
Obrazek http://symbion-pandora.blogspot.com/201 ... saurs.html
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Znacie dobrą encyklopedię o Dinozaurach?(cena nie gra ro

Post autor: nazuul »

1. Masz tam podane
2. Nie cytuj całego poprzedniego postu
3. Dając linka nie wkładaj go między znaki [img], służące od pokazywania obrazków
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Znacie dobrą encyklopedię o Dinozaurach?(cena nie gra ro

Post autor: Ceratopsian24 »

nazuul pisze:1. Masz tam podane
2. Nie cytuj całego poprzedniego postu
3. Dając linka nie wkładaj go między znaki [img], służące od pokazywania obrazków
Ok,ok ,na razie się przyzwyczajam :( ...
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: nazuul »

W czym się przejawia ten bałagan? Daj konkrety, to zobaczymy, co da się zrobić.

Połączyłem kilka wątków w jeden (niniejszy), polecam przeczytać wcześniejsze wypowiedzi a także przejrzeć inne wątki w dziale Prehistoria w mediach (niniejszym) - może coś znajdziesz dla siebie.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Ceratopsian24 »

nazuul pisze:W czym się przejawia ten bałagan? Daj konkrety, to zobaczymy, co da się zrobić.

Połączyłem kilka wątków w jeden (niniejszy), polecam przeczytać wcześniejsze wypowiedzi a także przejrzeć inne wątki w dziale Prehistoria w mediach (niniejszym) - może coś znajdziesz dla siebie.
Ten "bałagan" polega na tym,że np. jak wchodzę w dział "Dinozaury"z opisami dinozaurów, to np. jest opis jakiegoś gatunku , i jest opis, ale on ygląda naprawdę dziwacznie,tzn. w zdaniach są użyte zamiast "ż","ć","ę" są użyte po prostu pytajniki (?),ale już wiem że jest to spowodowane starszym wyglądem forum i hakerami (?) cy coś takiego...ogólnie nie jest źle, i nie przeszkadza Mi to ,ale powinniście coś z tym zrobić
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: szerman »

Ceratopsian24 pisze:w zdaniach są użyte zamiast "ż","ć","ę" są użyte po prostu pytajniki (?),ale już wiem że jest to spowodowane starszym wyglądem forum i hakerami (?) cy coś takiego...ogólnie nie jest źle, i nie przeszkadza Mi to ,ale powinniście coś z tym zrobić
Posty do połowy 2010 roku tak wyglądają, ale jeśli chodzi o opisy dinozaurów, to są one poprawione w 90% ;) Te niepoprawione to takie, które są nieaktualne i nikt ich jeszcze nie zdążył przepisać od nowa. To bardzo czasochłonne, a jak już poprawiamy dany rodzaj dinozaura, to nie tylko od strony wizualnej ("krzaczki" zamiast polskich znaków), a - i to najważniejsze - od strony merytorycznej. Encyklopedię Dinozaurów tworzy od 2006 roku garstka ludzi, jedni odchodzą, drudzy pozostają, przychodzą nowi. Chcesz pomóc w uzupełnianiu skarbnicy wiedzy o dinozaurach? :)

Co do postów to było mniej więcej tak:
- posty od 2006 do bodaj 2007 są zakrzakowane wskutek przeniesienia na nowy serwer/aktualizację silnika forum
- posty od bodaj 2007 do połowy 2010 są zakrzakowane wskutek ataku hakerów - czyli większość postów z lat 2006-2010 tak wygląda, ale najważniejsze (opisy) są OK. Nie da rady wszystkich poprawić, gdyż jest ich dziesiątki tysięcy.
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Ceratopsian24
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 120
Rejestracja: 1 kwietnia 2013, o 20:37
Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Ceratopsian24 »

szerman pisze:
Ceratopsian24 pisze:w zdaniach są użyte zamiast "ż","ć","ę" są użyte po prostu pytajniki (?),ale już wiem że jest to spowodowane starszym wyglądem forum i hakerami (?) cy coś takiego...ogólnie nie jest źle, i nie przeszkadza Mi to ,ale powinniście coś z tym zrobić
Posty do połowy 2010 roku tak wyglądają, ale jeśli chodzi o opisy dinozaurów, to są one poprawione w 90% ;) Te niepoprawione to takie, które są nieaktualne i nikt ich jeszcze nie zdążył przepisać od nowa. To bardzo czasochłonne, a jak już poprawiamy dany rodzaj dinozaura, to nie tylko od strony wizualnej ("krzaczki" zamiast polskich znaków), a - i to najważniejsze - od strony merytorycznej. Encyklopedię Dinozaurów tworzy od 2006 roku garstka ludzi, jedni odchodzą, drudzy pozostają, przychodzą nowi. Chcesz pomóc w uzupełnianiu skarbnicy wiedzy o dinozaurach? :)

Co do postów to było mniej więcej tak:
- posty od 2006 do bodaj 2007 są zakrzakowane wskutek przeniesienia na nowy serwer/aktualizację silnika forum
- posty od bodaj 2007 do połowy 2010 są zakrzakowane wskutek ataku hakerów - czyli większość postów z lat 2006-2010 tak wygląda, ale najważniejsze (opisy) są OK. Nie da rady wszystkich poprawić, gdyż jest ich dziesiątki tysięcy.

Ok, już wszystko rozumiem.
Mógłbyś mi pomóc w tym pytaniu?: http://www.forum.dinozaury.com/viewtopi ... 102&t=5305

Jeżeli byłbyś wstanie pomóc, dzięki.
Obrazek
I Love Migration in Kenya and Tanzania :)

sgr
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 6 listopada 2008, o 11:35

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: sgr »

To pytanie nie do końca o dinozaury, ale żeby nie tworzyć nowego tematu zadam je tutaj. Czy jest na rynku w języku angielskim/polskim/ewentualnie niemieckim książka opisująca przekrojowo faunę i florę i stosunki pomiędzy nimi pliocenu lub plejstocenu? Albo coś w stylu "Życia zwierząt" Brehma?

Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

Re: nowości książkowe

Post autor: minmi »

Być może nie jest to nowość, ale chciałbym się odnieść do tej książki:
Obrazek
Czy jest to może ktos, kto juz ją przeczytał? Mam w posiadaniu "Dzieje życia na Ziemi" pana Dzika i przyznam, że jestem bardzo zadowolony, choć spodziewałem się czegoś zupełnie innego :P Ale przymierzam się do nabycia kolejnej, myślicie, że warto?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dinosaur Man
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 542
Rejestracja: 19 lipca 2006, o 21:01
Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Lokalizacja: Szczecin

Re: nowości książkowe

Post autor: Dinosaur Man »

minmi pisze:myślicie, że warto?
Zdecydowanie! Pozycja Goulda może zdeaktualizowana i zdecydowanie inna niż książka Dzika, natomiast czyta się ją świetnie.
Obecnie jestem w trakcie czytania jego esejów "Niewczesny pogrzeb Darwina" i też jestem zadowolony. Rozpatrywanie zjawiska postępującej neotenii u Myszki Miki- mistrzostwo :D

d_m

Re: nowości książkowe

Post autor: d_m »

Dinosaur Man pisze:
minmi pisze:myślicie, że warto?
Zdecydowanie! Pozycja Goulda może zdeaktualizowana i zdecydowanie inna niż książka Dzika, natomiast czyta się ją świetnie.
Popieram! minmi, przeczytaj sobie tę książkę Goulda.
Dinosaur Man pisze:Obecnie jestem w trakcie czytania jego esejów "Niewczesny pogrzeb Darwina" i też jestem zadowolony. Rozpatrywanie zjawiska postępującej neotenii u Myszki Miki- mistrzostwo :D
Ja niedawno przeczytałem recenzowaną tu pozycję: http://palaeo-electronica.org/2007_3/books/equal.htm i mogę powiedzieć, że to z kolei książka tylko dla hardkorów! :P

Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: minmi »

Dziękuję bardzo, postaram się jakoś uzbierać trochę kaski i kupić tą książkę :D I dziękuje za przeniesienie mojego posta, jakos gdzieś ten temat mi umknął, a nie chciałem niepotrzebnie zaśmiecać forum nowym ;)
Obrazek

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Utahraptor »

Ja dla odmiany jestem mniej zachwycony Dziejami Goulda. Książka przestarzała i z błędami, choć rzeczywiście czytało się w porządku. Kwestia pewnie tego, czego od książki oczekujemy. Jako wprowadzenie do tematu pewnie się nadaje. :)
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Dino »

minmi pisze:I dziękuje za przeniesienie mojego posta, jakos gdzieś ten temat mi umknął, a nie chciałem niepotrzebnie zaśmiecać forum nowym ;)
Nie ma problemu.

Widzę, że Świat Książki zaktualizował wydanie jedynie z okładki. Przeglądałem je niegdyś w księgarni i wnętrze jest identyczne z moim z ?2001 roku. Tytuł polski wydawca nadał zapewne specjalnie, licząc na zbieżność z książką prof. Dzika.

d_m

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: d_m »

Bo ja wiem, ja to czytałem daaawno temu (inna okładka, lata 90.) i tytuł polski był już taki.

Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: minmi »

Szczerze mówiąc miałem tą książkę z 10 lat temu, ale wtedy chyba jeszcze była dla mnie za trudna, po czym gdzieś mi ją wcięło. To było stare wydanie, właśnie z lat 90.
Dino pisze:Widzę, że Świat Książki zaktualizował wydanie jedynie z okładki. Przeglądałem je niegdyś w księgarni i wnętrze jest identyczne z moim z ?2001 roku.
Czy to oznacza, że nowe wydanie nie zostało merytorycznie zaktualizowane?
Obrazek

Awatar użytkownika
Snarl
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 53
Rejestracja: 26 grudnia 2014, o 12:23

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Snarl »

cześć !

Chcę sobie kupić atlas/encyklopedię dinozaurów. W internetowych księgarniach już straciłem trochę czasu ale wszystko co znajduje jest przezaczone dla dzieci. Nie mam zbyt dużej wiedzy więc może to być oczywiście atlas dla młodzieży ale powinien spełniać następujące warunki: ładne ilustracje + aktualne możliwie wyczerpujące informacje o danym gatunku - rozmiar, waga,występowanie, jadłospis, rozmnażanie, środowisko.
Nie interesują mnie natomiast zagadnienia dotyczące paleontologów, daty pozyskania okazów czy zdjęcia z wydobywania.

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Danu »

bo w Polsce jako tako nie ma, żadnej dobrej encyklopedii dinozaurów...
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Snarl
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 53
Rejestracja: 26 grudnia 2014, o 12:23

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Snarl »

Danu pisze:bo w Polsce jako tako nie ma, żadnej dobrej encyklopedii dinozaurów...
Dinozaury Encyklopedia ilustrowana
Barrett Paul, Henderson Donald, Holtz Tom - a to ? Około 45zł z wysyłką . Dinosaurus pocket encyclopedia z 2008 roku.

PW nie moge wysyłać na tym forum :D a Twojego pdfa oczywiście mi wyślij.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Dino »

Snarl pisze:Barrett Paul, Henderson Donald, Holtz Tom - a to ? Około 45zł z wysyłką . Dinosaurus pocket encyclopedia z 2008 roku.
Znane nazwiska naukowców młodego (choć nie najmłodszego :P) pokolenia sugerują wysoką jakość (warto jednak sprawdzić kto ilustrował).
PW nie moge wysyłać na tym forum :D a Twojego pdfa oczywiście mi wyślij.
Mamy ostatnio problemy z robotami spamującymi forum, stąd dosyć rygorystyczne ograniczenia wobec nowych użytkowników. Witamy na forum :)

Awatar użytkownika
Snarl
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 53
Rejestracja: 26 grudnia 2014, o 12:23

Re: [Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Post autor: Snarl »

Dino pisze: Mamy ostatnio problemy z robotami spamującymi forum, stąd dosyć rygorystyczne ograniczenia wobec nowych użytkowników. Witamy na forum :)
Ok, już mam w pełni funkcjonalne :)

ODPOWIEDZ