[PYTANIE] klasyfikacja Smoka

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pasjonującym światem dinozaurów, tutaj znajdziesz pomoc.
rys. K. Dupuis
Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

[PYTANIE] klasyfikacja Smoka

Post autor: minmi »

Czy znana jest już klasyfikacja naszego smoka? Jeśli tak, to z jakim innym gatunkiem był najbliżej spokrewniony?
Obrazek

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Post autor: szerman »

Jakiego smoka :?: Chodzi Ci o smoka wawelskiego... :?: Bo nie bardzo rozumiem...

Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

Post autor: minmi »

Sorki, nie sprecyzowałem :oops: Tego ze Śląska.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

minmi pisze:Sorki, nie sprecyzowałem :oops: Tego ze Śląska.
Czyli z Lisowic.
Początkowo był uznany za tetanura, ale ma dużo cech "raizuchów" i może być chimerą jt. wymieszanymi szczątkami wielu zwierząt branymi za kości jednego.

Dalej nie jets formalnie opisany.

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2284
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ag.Ent »

Dalej nie jets formalnie opisany.
Formalnie nie, tzn. nie został oficjalnie nazwany, jednak pobieżny opis już opublikowano - wstępne wnioski można wyciągać ;)

DeathlyFly
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 8
Rejestracja: 8 sierpnia 2009, o 11:21
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: DeathlyFly »

Jeśli smoki wogóle istnieją ... to mogą być bardziej wyewoulowane dinozaury, które posiadały w gradle taką substancję, która po wydostaniu się na powietrze zapalała się i tworzyła ogień, ale wątpie.
... Bo dinozaury jeszcze żyją ...

d_m

Post autor: d_m »

DeathlyFly - prawdziwych smoków nie było :wink: W tym wątku "Smok" to przydomek nienazwanego teropoda spod Lublińca :wink:

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Post autor: szerman »

Dawid Mazurek pisze:DeathlyFly - prawdziwych smoków nie było :wink: W tym wątku "Smok" to przydomek nienazwanego teropoda spod Lublińca :wink:
:lol:
Zionięcie ogniem jest niemożliwe :wink: DeathlyFly witamy na forum :)

DeathlyFly
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 8
Rejestracja: 8 sierpnia 2009, o 11:21
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: DeathlyFly »

Dzięki, tylko czekałem aż ktoś mnie powita, wreszcie.

Wiem, że to przydomek teropoda spod Lublińca, słyszałem o tym, ale czy nie można się podrażnić i poczekać, aż ktoś na to zwróci uwagę ?

Mieszkam niedaleko, kiedyś tam byłem. Ale trzeba z sensem pisać temat.
... Bo dinozaury jeszcze żyją ...

Awatar użytkownika
Palik
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 354
Rejestracja: 15 grudnia 2007, o 17:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Palik »

DeathlyFly pisze:Ale trzeba z sensem pisać temat.
Jest napisany z sensem. Nasz dinozaur jest nazywany smokiem do kiedy nie otrzyma naukowej nazwy :wink:

BartekChom
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 51
Rejestracja: 7 lutego 2009, o 18:29

Post autor: BartekChom »

szerman pisze: :lol:
Zionięcie ogniem jest niemożliwe :wink:
Takie stwierdzenia zawsze mnie drażnią. A miotacze ognia? Połykacze ognia? Wulkany? Co najwyżej nie ma przykładów na zianie ogniem przez żywe istoty bez wykorzystania wytworów inteligencji.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Post autor: szerman »

BartekChom pisze:
szerman pisze: :lol:
Zionięcie ogniem jest niemożliwe :wink:
Takie stwierdzenia zawsze mnie drażnią. A miotacze ognia? Połykacze ognia? Wulkany? Co najwyżej nie ma przykładów na zianie ogniem przez żywe istoty bez wykorzystania wytworów inteligencji.
A co ma wulkan albo połykacz ognia do smoka? Była mowa o smoku (tak, tym baśniowym, tak się wątek potoczył... :wink: ), a nie o 'wykorzystaniu wytworów inteligencji'. Tak więc w tym przypadku zionięcie ogniem nie jest możliwe, a Ty się nie musisz denerwować :)

BartekChom
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 51
Rejestracja: 7 lutego 2009, o 18:29

Post autor: BartekChom »

szerman pisze: A co ma wulkan albo połykacz ognia do smoka? Była mowa o smoku (tak, tym baśniowym, tak się wątek potoczył... :wink: ), a nie o 'wykorzystaniu wytworów inteligencji'. Tak więc w tym przypadku zionięcie ogniem nie jest możliwe, a Ty się nie musisz denerwować :)
Nawet jeśli chodziło o zwierzę, to i tak nigdy nie wiadomo, jakie cudaki mogą się pojawić. Jeżeli można z wykorzystaniem wytworów inteligencji, to może bez wykorzystania też się da. ~~~~

Awatar użytkownika
Troodon
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 75
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 08:55

Re:

Post autor: Troodon »

BartekChom pisze:
szerman pisze: A co ma wulkan albo połykacz ognia do smoka? Była mowa o smoku (tak, tym baśniowym, tak się wątek potoczył... :wink: ), a nie o 'wykorzystaniu wytworów inteligencji'. Tak więc w tym przypadku zionięcie ogniem nie jest możliwe, a Ty się nie musisz denerwować :)
Nawet jeśli chodziło o zwierzę, to i tak nigdy nie wiadomo, jakie cudaki mogą się pojawić. Jeżeli można z wykorzystaniem wytworów inteligencji, to może bez wykorzystania też się da. ~~~~
Ehh... ,,Nie wiadomo jakie cudaki mogą się pojawić''
A czy możliwe jest żeby pojawił się taki ,,cudak'' który ma dwie głowy? To można włożyć między bajki. Jak już to jakieś mutanty.
Zionięcie ogniem jest niemożliwe, bo zwierzęciu wypaliłoby pysk lub płuca, i zdechłoby. Chyba że zwierzę miałoby drugą komorę obok płuc i mogłoby na zawołanie wydechnąć takie coś co w reakcji połączenia ze sobą utworzyłoby ogień tuż przed jego pyskiem. Ale to mało prawdopodobne. W grze zmyślono na potrzeby gry podobną historyjkę, że smoki zioną ogniem za pomocą drugiej komory obok płuc, i cośtam cośtam co w reakcji ze sobą tworzy ogień który pojawia się tuż obok lub przed pyskiem.
Żaden dinozaur nie był idealny. Jeden ustępował drugiemu w jednym, ale jednocześnie przewyższał go w drugim. Tak natura stworzenia zaplanowała -Ja.

BartekChom
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 51
Rejestracja: 7 lutego 2009, o 18:29

Re: Re:

Post autor: BartekChom »

Wróciłem po paru latach na forum i trafiłem na odpowiedź, więc na nią odpowiadam.
Troodon pisze:A czy możliwe jest żeby pojawił się taki ,,cudak'' który ma dwie głowy? To można włożyć między bajki. Jak już to jakieś mutanty.
Np. węże z dwoma głowami to całkiem pospolita ciekawostka. Faktycznie ciekawe, że u żadnego gatunku to się nie zakorzeniło. Ale to jeszcze nie znaczy, że nie może.
Troodon pisze:Zionięcie ogniem jest niemożliwe, bo zwierzęciu wypaliłoby pysk lub płuca, i zdechłoby. Chyba że zwierzę miałoby drugą komorę obok płuc i mogłoby na zawołanie wydechnąć takie coś co w reakcji połączenia ze sobą utworzyłoby ogień tuż przed jego pyskiem. Ale to mało prawdopodobne. W grze zmyślono na potrzeby gry podobną historyjkę, że smoki zioną ogniem za pomocą drugiej komory obok płuc, i cośtam cośtam co w reakcji ze sobą tworzy ogień który pojawia się tuż obok lub przed pyskiem.
No i sam wyjaśniłeś. Może i mało prawdopodobne, ale możliwe.

ODPOWIEDZ