10,000 BC

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
d_m

10,000 BC

Post autor: d_m »


KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: KrzysiekLichota »

no szykuje się filmowa wersja "Epoki Lodowcowej" :)
Może być ciekawie :)

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Oglądając Trailer tego filmu, doszedłem do wniosku że bardzo dobrze wyszła im szata graficzna oraz dbałość o szczegóły.. m.in. wygląd mamutów i prehistorycznych łowców ;) No, no filmik może być bardzo ciekawy.. bardzo chętnie go obejrzę :D
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
Xyphactinus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 525
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, o 20:12
Lokalizacja: tak naprawdę z Poznania

Post autor: Xyphactinus »

Ciekawe, że 10000 lat temu ludzie mieli tarcze, jeździli konno, pływali łodziami żaglowymi, używali mamutów jako zwierząt pociągowych i bojowych i budowali olbrzymie twierdze z kamienia. Ale idę na to :) .
"Chciałbym, żeby świat był dwa razy większy i połowa jego była wciąż niezbadana."
sir David Attenborough
Obrazek
Cykl "Gdyby kometa nie spadła":
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=939
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=967

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Xyphactinus pisze:Ciekawe, że 10000 lat temu ludzie mieli tarcze, jeździli konno, pływali łodziami żaglowymi, używali mamutów jako zwierząt pociągowych i bojowych i budowali olbrzymie twierdze z kamienia.
I mówili płynnie po angielsku :lol:

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

używali mamutów jako zwierząt pociągowych i bojowych
No widać że film także w stylu fantasty :D No, będzie ciekawy.. z pewnością obejże ;)
I mówili płynnie po angielsku :lol:
Może to jacyś profesorowie tamtych czasów byli i poznali języki przyszłych (obecnych) cywilizacji (tyle, że coś za dużo ich było :D - super inteligentny naród; sami profesorowie lingwiści) :mrgreen: Nie wiadomo.. różne osobniki się na tym świecie pojawiają.. :lol:
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Post autor: Sebastian »

Jak dla mnie film ten jest filmem z kategorii gipsonowskiego haosu, tzn. kultury pomieszane, języki pmieszane, cywilizacje pomieszane, nawet nie wiem czy film ten nie powinien przypadkiem nosic nazwy 5,000 BC :lol: Ci niby jaskiniowce na tych koniach bardziej przypominają Prasłowian, a reszta to chyba pochodzi ze Starożytnego Egiptu co nie :)

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Sebastian pisze:Ci niby jaskiniowce na tych koniach bardziej przypominają Prasłowian, a reszta to chyba pochodzi ze Starożytnego Egiptu co nie :)
Z tego co zrozumiałem z tego traileru, to Ci na koniach to nie są "jaskiniowcy". Osoba w traileru, mowi coś w stylu "myślelismy, ze jestesmy jedynymi ludzmi na świecie", a potem jest pokazany ten "najazd", więc wnioskuje z tego, iż ci przybysze ( min. ci na koniach ) pochodzą z tej starozytnej cywilizacji, która jest w traileru pozniej ;). Więc z tego co mi sie wydaje, film będzie polegał na tym, że w życie "jaskiniowców" wkroczy jedna z pierwszych cywilizacji ( stąd może te mamuty w tym mięscie - zostały przywleczone z wypraw na północ ), ale niebędziemy tu gdybać. Jak sie film pokaze, to sie zobaczy - napewno z chęcia go obejrze :D
I jak tak teraz looknelem na wiki, to pierwsze oznaki takich już cywilizacji to jakieś 9000 lat p.n.e - pierwsze kamienne budowle: Jericho ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/10th_millennium_BC
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Xyphactinus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 525
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, o 20:12
Lokalizacja: tak naprawdę z Poznania

Post autor: Xyphactinus »

Dino pisze:
Xyphactinus pisze:Ciekawe, że 10000 lat temu ludzie mieli tarcze, jeździli konno, pływali łodziami żaglowymi, używali mamutów jako zwierząt pociągowych i bojowych i budowali olbrzymie twierdze z kamienia.
I mówili płynnie po angielsku :lol:
Przecież jakby dialogi w filmie składały się ze słów z języka jaskiniowców, to widzowie nic by nie zrozumieli. Przecież dawno temu w odległej galaktyce i w Śródziemiu też na pewno nie mówili po angilesku tylko w "języku wspólnym" czy jakimś tam. W filmie mamy tylko angielski dubbing :wink: .
"Chciałbym, żeby świat był dwa razy większy i połowa jego była wciąż niezbadana."
sir David Attenborough
Obrazek
Cykl "Gdyby kometa nie spadła":
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=939
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=967

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Film chyba jakoś teraz wchodzi do kin, ale mam dylemat, czy warto iść do kina. Wiem, że ten film trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale to nie zmienia faktu, że powinien być nakręcony dobrze. To że można zobaczyć mamuty, nie świadczy, że został dobrze zrobiony. Zaczekam na recenzje. Może ktoś już z was oglądał :?:
Biologia, UW

Awatar użytkownika
macieklg
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 5 listopada 2007, o 10:22

Post autor: macieklg »

film jest super. Naprawdę warto go zobaczyć . Najlepszą sceną jest polowanie na mamuty . Bardzo mi się podobał oceńcie sami

d_m

Post autor: d_m »

Widziałem film w tym tygodniu i moja opinia jest jednoznaczna: mega-kaszana. Kultowy film "Milion lat przed naszą erą", mimo że też niepoprawny (jaskiniowcy walczący z dinozaurami, z których jeden to "podrasowana" jaszczurka), był wart obejrzenia; 10,000 B.C. nie jest. A jeśli komuś zależy na mamutach i szablastozębnych - większość scen z nimi jest do zobaczenia już w trailarze, reszta filmu to naiwna bajka o płytkim i sztucznym przesłaniu :wink:

GROCHALA
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 6
Rejestracja: 21 lipca 2008, o 16:27

Super film

Post autor: GROCHALA »

Super film ale nie ma tam dinozaurĂłw :( :(

ODPOWIEDZ