Nowe rysunki.

Rysunki, zdjęcia, etc. dotyczące paleontologii
kara 32
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 38
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, o 08:53

Post autor: kara 32 »

nie wiem co ty rozumiesz przez stwierdzenie ze jest niedbale narysowany moim zdaniem jest swietny ciekawa jestem czy to prosto z glowy czy korzystalas ze szkieletow lub innych pomocy bo np ja bez chociazby kosci bym tak nie narysowala :wink:

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Pisałam w moim poprzednim poście, że czasem korzystam ze zdjęć szkieletów.

http://rahonavis.w.interia.pl/troodon-formosus.jpg - to narysowałam dzisiaj w Painterze IX :)
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2007, o 20:46 przez Edyta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Edyta pisze:http://rahonavis.w.interia.pl/troodon_formosus.jpg - to narysowałam dzisiaj w Painterze IX :)
Mysle, ze moge z czystym sumieniem powiedziec, ze to jedna z najlepszych rekonstrukcji dinozaurow, jakie dotad widzialem. Szkoda takich prac (bez watermarkow) dla Internetu... Ale wkoncu to Twoja decyzja. :wink:

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Dzięksy :D O watermarku totalnie zapomniałam, ale już go dodałam :)

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Daniel Madzia pisze:Mysle, ze moge z czystym sumieniem powiedziec, ze to jedna z najlepszych rekonstrukcji dinozaurow, jakie dotad widzialem.
Całkowice podzielam zdanie Daniela :shock: Atak velocyraptora świetny, jednak troodon to coś wspaniałego, naprawdę piekna sprawa, wygląda świetnie, i nadodatek masz świetny "smaczek" na umaszczenia dinozaurów :P Sam ostatnio zacząłem rysować, korzystając z rekonstrukcji szkieletów -ja tam z moich rysunków jestem zadowolony, jednak jak patrze na takie dzieła jak Twoje, no to wtedy nabieram do moich dystansu i wiem, że musze ćwiczyć i ćwiczyć... Myśle o zakupie tabletu bo jak narazie to kartka i ołówek ;)
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Broker --> Ołówkiem też można rysować świetne rzeczy :wink: Ja zanim dostałam tablet ładnych parę lat posługiwałam się tylko ołówkiem lub kredkami :)

Dwie nowe prace:
http://rahonavis.w.interia.pl/jinfengop ... egans2.jpg
http://rahonavis.w.interia.pl/mei_long.jpg
Znowu Painter IX :)

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: KrzysiekLichota »

jinfengopteryx_elegans rzeczywiście bardzo elegancki
:)
Bardzo ładny 'śpiący smok' !

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Nom, co by tu powiedziec - kolejna poprostu świetna robota :D Piękne!! Edyta widze, że lubisz rysować te mniejsze teropody :P Dałoby rade, abyśmy zobaczyli z pod Twojej ręki jakiegoś karcharodontozauryda?? Mapusaurus, Giganotosaurus czy cuś?? Może jakiś tyranozauryd, spinozauryd, megalozauryd, allozauryd?? :P Bardzo bym chciał, zobaczyć jakiegoś Twojego giganotozauryna :P Decyzja należy do Ciebie :D
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Na razie niestety nie, póki co kompletuję Troodontidae, później biorę się za pachycefalozaury, a potem zobaczy się :D Może będą jakieś duże teropody :)

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

No nie wiem. Twoje rekonstrukcje mi sie zawsze bardzo podobaly, ale te ostatnie trzy (czyli Troodon, Jinfengopteryx i Mei) to chyba to najlepsze, co od Ciebie widzialem. Jesli rzeczywiscie zajmniesz sie kiedys allozauroidami (podobnie kolorowo i profesjonalnie, jak w wypadku tych trzech troodontydow), to bym byl bardzo zainteresowany kupnem praw dla publikacji...

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Daniel baza nad którą pracujesz, z rysunkami Edyty, to było by coś niesamowitego :D
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Po pół roku wychodzę z kryzysu i wreszcie biorę się porządnie za rysowanie :) Póki co muszę skończyć Troodontidae, trochę ich jeszcze zostało :?
Jakby kogoś interesowały etapy robienia takich prac, proszę bardzo - http://img249.imageshack.us/my.php?imag ... psjoi1.jpg (uwaga, plik jest dość sporych rozmiarów).

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: KrzysiekLichota »

ciekawa instrukcja
dzięki!

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Po obejrzeniu rysunków Edyty (niestety niektóre linki nie działają) muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. No te najnowsze to są po prostu super - pierwsza klasa.
Wg mnie dorównujesz mistrzom w rodzaju Raul Martin albo Michael Skrepnick. Co prawda ich prace są dopieszczczone w każdym calu, ale pewnie siedzą nad tym miesiącami :P - chodzi mi o np. fakturę skóry. Jednak bijesz Raula na głowę pod względem kolorystyki. No i jego orginalne prace to pewnie mają kilka metrów kwadratowych. Masz wyobraźnię i takie fajne wyczucie do kolorystyki. Przy tym nie są zbyt "przekolorowane" lub pstrokate. No po prostu mistrzostwo.
Mam pytanie ile czasu zajęło narysowanie jedego z tych trzech troodontydów? Moim zdaniem właśnie te trzy są najlepsze - widać, że mimo wspaniałych poprzednich rysunków, nie spoczęłaś na laurach ciąglę się rozwijasz. :D
Życzę dalszych sukcesów w rysowaniu dinusiów. trzymaj tak dalej to będziesz ilustrowała książki. Powodzenia! :D
Aha i mam takie pytanko - znasz piosenkę "therion - to mega therion"? W końcówce tego utworu jest wykorzystany jakiś kawałek z klasyki - tak mi się wydaje. Wiesz może z czego?
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Palik
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 354
Rejestracja: 15 grudnia 2007, o 17:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Palik »

Dwa ostatnie rysunki są świetne. Bardzo spodobał mi się Jinfengopteryx.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

nazuul pisze:Po obejrzeniu rysunków Edyty (niestety niektóre linki nie działają) muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Chyba wszystkie prace Edyty, zamieszczone w tym temacie, zostały umieszczone w galerii:
http://www.dinozaury.com/index.php?opti ... 3&catid=16

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

nazuul --> Dzięksy :D Do takiego "dopieszczania" to trzeba mieć przede wszystkim mnóstwo cierpliwości, której mi brakuje. Zwyczajnie nie chc mi się rysować np. łusek, o tłach nie wspominając :roll:
Jeden taki dinozaur zajmuje ok. 2-4 h, rysowanie najpierw w czerni i bieli pozwala zaoszczędzić sporo czasu, dodanie kolorów to kwestia parunastu minut :)
Końcówka "To Mega Therion" totalnie z niczym mi się nie kojarzy, ale oni chyba nigdy nie wykorzystywali motywów z klasyki :|

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Rysunki

Post autor: Sebastian »

Hej Edyta, pamiętasz mnie? Chciałbym spytać jak ida prace z rekonstrukcjami.

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Prawdę mówiąc nic jeszcze nie mam :x Przez długi czas w ogóle nie rysowała, dopiero niedawno znowu zaczęłam.

Obrazek - Troodontidae uznają za skończoną, choć brakuje jeszcze paru gatunków. Nie mam już jednak siły dłużej nad tym siedzieć, kiedyś może rodzinka zostanie uzupełniona. Od lewej do prawej: Mei long, Sinovenator changii, Byronosaurus jaffei i Jinfengopteryx elegans, Sinornithoides youngi, Sinusonasus magnodens, Troodon formosus, Saurornithoides junior, S. mongoliensis. :)

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Hehe mowilem Ci juz kiedys, ze wspaniale rysujesz?? :P heheheh
Edyto poprostu niesamowiste, kolejny swietny "rodzinny zlot"" :D Niedośc, że Twoje poprzednie rysunki, były genialne, to ten jest genialniejszy (no trójke z trodonów widizelismy juz) :D Jak już Daniel mówił: jedne z najlepszych prac przedstaiwających dinozaury, jakie widziałem :D
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Znowu miałam dużą przerwę, ale jestem z powrotem :P
Citipati i szuwuja - http://picasaweb.google.com/edyta.f/Din ... 3524718562

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Cycus!! :D
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Edyta »

Ufff... ale dawno mnie tu nie było :? Mam kupę roboty na studiach, a w tej chwili powinnam zakuwać na mikrobiologię :x
Niemniej ostatnio postanowiłam skompletować Oviraptoridae... Zobaczę, ile dam radę zrobić.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/z- ... GnBhKoUu_c - Citipati osmolskae. Zaw wszelkie uwagi byłabym wdzięczna :)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Rysunek - miodzio! Jestem zachwycony!

Jakieś uwagi? Cóż, nie mnie krytykować.... ale może by pokryć nogi łuskami, a pióra na końcu ogona też wycieniować tak jak te z przodu ciała? To jedyne do czego można się przyczepić.

Pozdraiwam, i powodzenia na studiach!
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

d_m

Post autor: d_m »

Cudo! Szczególnie podoba mi się realistyczność piór.

ODPOWIEDZ