Agresja dinozaurĂłw

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pasjonującym światem dinozaurów, tutaj znajdziesz pomoc.
rys. K. Dupuis
Awatar użytkownika
Nanosaurus
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 95
Rejestracja: 10 kwietnia 2006, o 14:09
Lokalizacja: Rybnik

Agresja dinozaurĂłw

Post autor: Nanosaurus »

Wszystkie wydają mi się takie agresywne-stegozaur, diplodok, nie mówiąc o tyranozaurze- jestem ciekawa, czy istniały jakieś łagodne dinozaury???
:)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Oczywiście jest to gdybanie, ale ja myślę tak:
Generalnie roślinożercy byli raczej łagodni. No może stawały się agresywne w okresie godowym (samce) albo w obronie przed drapieżnikami. A drapieżniki pewnie agresywne były. Występuje tutaj na pewno analogia do zwierząt współczesnych.
Ale żeby diplodok "wydawał się" agresywny?
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Nanosaurus
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 95
Rejestracja: 10 kwietnia 2006, o 14:09
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Nanosaurus »

Ten biczowaty ogon z łatwością by zabił człowieka. Choc jestem ciekawa, czy by np. ze strachu zaatakował człowieka.
Ostatnio zmieniony 16 marca 2008, o 14:04 przez Nanosaurus, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

lama
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 227
Rejestracja: 27 marca 2007, o 14:03

Post autor: lama »

Ja bym nie chciał stanąć na drodze spłoszonego stada diplodoków przez allozaura :)

d_m

Post autor: d_m »

Diplodok zestrachany człowiekiem to (poza tym, że to zagadnie w stylu "gdyby babcia miała wąsy") jak słoń przestraszony mrówką :P

Flaczek
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2008, o 18:41
Lokalizacja: PMI

Post autor: Flaczek »

To w znacznym stopniu zależy od okresu. W okresie godowym samce są bardzo agresywne. Gdy np samice opiekują się młodymi są agresywwne ponieważ wiele mięsożerców nie pogardziłoby tak łatwym kąskiem jakim jest jajo. Większość drapieżników jest
agresywna gdy od dłuższego czasu nic nie jadły :D

Flaczku, słownik ortograficzny to całkiem przydatna rzecz.
Dino

SlawekKrK
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:54
Lokalizacja: krakow

Post autor: SlawekKrK »

Myślę ze każdy z roślinożerców w przypadku jakiegoś zagrożenia stawał się agresywny np. samica bronica jaj, lub młodych (np w przypadku ataku t-rexa na stado torozaurów). Co do mięsożerców to z natury raczej były one agresywne lecz kto wie.. padlinożercy nie mieli chyba powodu być agresywnym
ps. co do przykładów może coś pokręciłem.

Poprawiłem post - Tomasz
This will be a day to remeber !

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

SlawekKrK pisze:Myśle ze każdy z roślinożercow w przypadku jakiegoś zagrożenia stawał się agresywny np. samica bronica jaj.Lub Mlodych (np wprzypadku ataku t-rexa na stado Torosaurów. Co do miesożerców to z natury raczej byly one agresywne lecz kto wie.. padlinożercy nie miali chyba powodu byc agresywnym
ps. co do przykladow może coś pokraciłem.
Zapis: Torosaurus (nieodmienny) albo torozaur (odmienny).

Padlinożerny muszą sprawiać wrażenie groźnych, aby przepędzić innych ucztujących, więc powinny być agresywne. Patrz: sępy, hieny itp... one są obrzydliwe i agresywne.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

SlawekKrK
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:54
Lokalizacja: krakow

Post autor: SlawekKrK »

ale to są ssaki nie wiemy w 100% jak one żyły to tylko przypuszczenia..

Post poprawiony - Tomasz
This will be a day to remeber !

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

SlawekKrK pisze:ale to sa ssaki nie wiemy w 100% jak one zyly to tylko przypuszczenia..
Ale to chyba kaĹźdy wie.....
A sępy nie są ssakami :wink:

Patrz http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=1
3.15 Postaraj się, aby Twoje posty wnosiły coś do dyskusji, nie pisz "tak", "aha", "też nie wiem" itp. Osoby notorycznie nabijające w ten sposób posty otrzymają ostrzeżenie.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Myśle ze każdy z roślinożercow w przypadku jakiegoś zagrożenia stawał się agresywny np. samica bronica jaj.Lub Mlodych (np wprzypadku ataku t-rexa na stado Torosaurów.

No to akurat podkreślił Flaczek więc niepotrzebnie powtarzałeś.
Co do miesoĹźercĂłw to z natury raczej byly one agresywne lecz kto wie.
.
To również było już wspomniane :|
padlinoĹźercy nie miali chyba powodu byc agresywnym
A to jest jedną wielką bzdurą :?

Ogólnie mówiąc post nie potrzebny, jak i również dobijający ze względu na ortografie i literówki.

PS
nazuul pisze:
SlawekKrK pisze:ale to sa ssaki nie wiemy w 100% jak one zyly to tylko przypuszczenia..
Ale to chyba kaĹźdy wie.....
Jak i również było wytłumaczone powyżej przez Ciebie Macieju.
nazuul pisze:Oczywiście jest to gdybanie
(..)
Występuje tutaj na pewno analogia do zwierząt współczesnych.
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

krzysiek10ar
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 40
Rejestracja: 10 września 2008, o 21:11

Post autor: krzysiek10ar »

Myślę, że takim najbardziej łagodnym dinozaurem był lielyazaura. Co on mógłby człowiekowi zrobić?? wielkośc 1-2 cziezar 10 kg. Bardzo mały i roślinożerny dinozaur. Żaył w grupach i prawdopodobnie ''strażnicy'' gdy wyczuli niebezpieczenstwo podnosili alarm i tyle co miały do obrony ucieczka.

Krzycho
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 22
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 16:50

Post autor: Krzycho »

krzysiek10ar pisze: Żaył

Żyły :D

Moze ja nie wiem gdzie szukac i ogolnie to noob jestem ale tego lielyazaura nie moge znalezc :)
Why didnt the dinosaur cross the road?
The chicken hadn't evolved yet!

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

Krzycho pisze:
krzysiek10ar pisze: Żaył

Żyły :D
po co poprawiać, to nie jest opis ani artykuł tylko zwykły post, człowiek to nie istota nieomylna :D
Krzycho pisze: Moze ja nie wiem gdzie szukac i ogolnie to noob jestem ale tego lielyazaura nie moge znalezc :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lielynazaura

Moim zdaniem niemożliwe jest zbadanie który dinozaur był najłagodniejszy

krzysiek10ar
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 40
Rejestracja: 10 września 2008, o 21:11

Post autor: krzysiek10ar »

Może żle napisałem na wikipedi wpisz ornitopody potem hipsylofodony no i masz Lielynazaura lub nazwa Leaellynasaura teraz zkopiowałem i nie mogłem się pomylić :wink:

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

krzysiek10ar pisze:Myślę, że takim najbardziej łagodnym dinozaurem był lielyazaura. Co on mógłby człowiekowi zrobić?? wielkośc 1-2 cziezar 10 kg. Bardzo mały i roślinożerny dinozaur. Żaył w grupach i prawdopodobnie ''strażnicy'' gdy wyczuli niebezpieczenstwo podnosili alarm i tyle co miały do obrony ucieczka.
Z tego co wiem, agresja nie zależy od tego ''co zwierzę może człowiekowi zrobić''. Np pielęgnica zebra nic człowiekowi nie zrobi, ale jest rybą agresywną.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Dawid Mika pisze:Z tego co wiem, agresja nie zależy od tego ''co zwierzę może człowiekowi zrobić''. Np pielęgnica zebra nic człowiekowi nie zrobi, ale jest rybą agresywną.
Bardzo celna uwaga, ale czy na pewno pielęgnica nic człowiekowi nie zrobi? Jak ugryzie w palec będzie skaleczenie :P :lol:
hanys pisze:Moim zdaniem niemożliwe jest zbadanie który dinozaur był najłagodniejszy
Moim zdaniem najłagodniejszy był T. rex - bardzo nieszkodliwy i na pewno lubił pieszczoty (tylko nie pod włos, znaczy sie nie pod pióro)

Wogóle to cały temat wydaje mi się bezsensowny..
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Zablokowany