Jakie posiadacie książki paleontologiczne?

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Kubrys
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 33
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 09:05
Lokalizacja: ][_, ([]) ][_,

Jakie posiadacie książki paleontologiczne?

Post autor: Kubrys »

Podawajcie tytuły książek paleontologicznych jakie posiadacie. :mrgreen:
[b][i]][_, ([]) ][_,[/i][/b]

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomasz Singer »

Z pozycji naukowych mam tylko I wydanie "The Dinosauria".
Natomiast z popularnonaukowych kilka pozycji z czego najbardziej sobie cenie "Wielkie Dinozaury" z powodu bardzo aktualnych informacji na te czasy. :wink:
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Tomasz Singer pisze: z czego najbardziej sobie cenie "Wielkie Dinozaury" z powodu bardzo aktualnych informacji na te czasy. :wink:
Tak jak i ja :D Od tej ksiązki i filmu JP ( który był pierwszy ) zaczeła się moja pasja tymi zwierzętami ;) Mam tam jeszcze kilka innych ksiązek popularnonaukowych, ale ta i "Wedrówki z dinozaurami" to moje ulubione z mojego małego zbioru ;) Bardzo bym chciał II wydanie "The Dinosauria".
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Tomasz Singer pisze:"Wielkie Dinozaury"
Oczywiscie nie trzeba przypominac, ze Zdeněk Špinar i Jan Sovák sa Czechami :mrgreen:

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Dokładnie :D Jan Sovak, naprawdę pieknie zilustrował tę książke ;)
Theropods... yeah :D

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Broker pisze:Dokładnie :D Jan Sovak, naprawdę pieknie zilustrował tę książke ;)
Tak na marginesie, jesli chodzi o czeskich artystow, to kilka ich prac mozna zobaczyc na Wild Prehistory. ;)

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Książek o dinozaurach, zwłaszcza dla dzieci mam dużo. Czasopismo "Dinozaury" DeAgostini było super dopóki się nie zdezaktualizowało. Po za tym mam "Dzieje Życia na Ziemi" prof. Dzika i marzę o II wydaniu Dinosauria :mrgreen:
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Ja posiadam prawie kompletną serie '"Dinoaury!" DeAgostino, kilka książek dla najmłodszych. Z tych poważniejszych mam "PaleoFakty" M. Machalskiego i J. Stolarskiego, "Mały słownik paleontologiczny" Z. Kielan-Jaworowskiej, "Polski dinozaur. Krasiejów" J. Dzika i T. Suleja, "Dzieje życia na Ziemi" S. J. Goulda (ang. "The Book of Life") oraz "Podstawy paleontologii" U. Radwańskiej. Od pewnego czasu "poluję" na III wyd. "Dzieje życia na Ziemi" prof. Dzika... Ostatnio kupiłem też atlas skamieniałości z paleozoiku (jeden tom z "Budowy geologicznej Polski"). Powinien lada dzień przyjść :)

O najnowszym wydaniu "Dinosauria" to nawet nie mam co marzyć, nie dość że cena wysoka, to pewnie większości tekstu nie zrozumiem :D Może na studiach 8)

EDIT 25.11.07 20:37
Post Krzysztfa Stuchlika przypomniał mi o jeszcze jednej, nieco starszej pozycji: "Przed i po dinozaurach" A. Trepki
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2007, o 20:37 przez Dino, łącznie zmieniany 1 raz.

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

S.J. Goulda też mam oraz podstawy paleontologii - obie w tym roku kupiłem, ale jakoś nie zdobyły mego serca :mrgreen:
Biologia, UW

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: KrzysiekLichota »

ja w swoim księgozbiorze posiadam:
-"Dinozaury" produkcji GLOB
-"Przed i po dinozaurach" autorstwa Andrzeja Trepki
-"Wszechświat, życie, człowiek" wydanie trzecie, rozszerzone. Książka ta gromadzi całą wiedzę przyrodniczą do 1955 roku. Niestety rok powstania uzasadnia to, że jest to ksiązka przesycona komunizmem i wpływami radzieckimi. Ale i tak jest ciekawa.
-"Pochodzenie Ĺźycia" autorstwa Clinta Twista
To wszystko

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Utahraptor pisze:S.J. Goulda też mam oraz podstawy paleontologii - obie w tym roku kupiłem, ale jakoś nie zdobyły mego serca :mrgreen:
Jak dla mnie "Podstawy..." pani Urszuli Radwańskiej to interesująca pozycja (może dlatego że jestem jeszcze laikiem :D)

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Nie o to chodzi, że nie jest interesująca. Jest bardzo ciekawa, dobre zdjęcia i ilustracje, pomaga w zrozumieniu ćwiczeń. Problem polega na błędach i nie aktualizowaniu pewnych rzeczy. Tak czy siak zakupu nie żałuję. :)
Biologia, UW

ODPOWIEDZ