Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 16 grudnia 2019, o 08:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Błędy na stronie
PostNapisane: 20 września 2006, o 17:11 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

W encyklopedii jest has??o "Scrotum", a po klikniÄ?ciu pokazuje siÄ? odsy??acz do megalozaura. O ile mnie pamiÄ?Ä? nie myli, pierwsze skamienia??o??ci megalozaura zosta??y rzeczywi??cie opisane jako Scrotum humanum, ale nie jest to synonim, tylko za przeproszeniem moszna ludzka, gdy?? za to w??a??nie uzna?? je ich znalazca.

Cykl "Gdyby kometa nie spadła":
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=939
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=967

Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2006, o 18:12 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Brontoraptor to nieisttny takson. To edmarka.

Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2006, o 18:25 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

dilong napisał(a):
Brontoraptor to nieisttny takson. To edmarka.

Lecz edmarka to wg Holtza (2004) synonim dla torwozaura... A brontoraptor to nomen nudum...

Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2006, o 14:39 
Na stronie g????wnej mowa o dwug??owej jaszczurce - ??w jaszczur jaszczurkÄ? jednak nie by??, jeno przedstawicielem Choristodera :wink:

Ostatnio edytowano 7 grudnia 2007, o 13:47 przez d_m, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, o 19:16 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Mam pytanie techniczne. Dlaczego strona po wpisaniu adresu http://www.dinozaury.com/ musi sie ladowac? Przeciez mozna pliki z .../php/ wlozyc wprost na domene dinozaury.com.

Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, o 19:46 
Administrator
Administrator

Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Daniel Madzia napisał(a):
Mam pytanie techniczne. Dlaczego strona po wpisaniu adresu http://www.dinozaury.com/ musi sie ladowac? Przeciez mozna pliki z .../php/ wlozyc wprost na domene dinozaury.com.

Ale wtedy trzeba zmieniÄ? wszystkie linki, kt??re ju?? teraz sÄ? na stronie (oko??o 600).

Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, o 19:57 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Dino napisał(a):
Ale wtedy trzeba zmieniÄ? wszystkie linki, kt??re ju?? teraz sÄ? na stronie (oko??o 600).

Zalezy na tym, jakie linki wkladasz. Jesli w administracji tworzac link podajesz adres wraz z http://....com/php/ to bylby klopot. Jesli jednak podajesz tylko "index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=35", to da sie pliki bez klopotow przesunac.

A jaki byl wlasciwie powod do utworzenia foldera .../php/?

Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, o 20:03 
Administrator
Administrator

Daniel Madzia napisał(a):
Dino napisał(a):

Zalezy na tym, jakie linki wkladasz. Jesli w administracji tworzac link podajesz adres wraz z http://....com/php/ to bylby klopot. Jesli jednak podajesz tylko "index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=35", to da sie pliki bez klopotow przesunac.

A jaki byl wlasciwie powod do utworzenia foldera .../php/?

http://....com/php/ - inaczej linki nie dzia??ajÄ? (wyszukuje na folderze g????wnym).

Gdy tworzylismy php, dzia??a??a jeszcze strona htm. Podobnie jak na WP.

Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, o 20:14 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Dino napisał(a):
Gdy tworzylismy php, dzia??a??a jeszcze strona htm. Podobnie jak na WP.

Z ta roznica, ze WP jest na innej subdomenie i adresy sa generowane automatycznie przez system (bez http://...org/). U D.com na pewno macie ustawione bez http, ale chyba jednak z /php/.

Tytuł: aachenozaur i sukkinodont
PostNapisane: 2 kwietnia 2007, o 11:02 
W przypadku obu tych nazw w opisie widnieje informacja: Nie zaklasyfikowany dinozaur. Jest to informacja b??Ä?dna.

Aachenosaurus multidens Smets, 1888 to w rzeczywisto??ci dwa kawa??ki skamienia??ego drewna, kt??re odkrywca uzna?? poczÄ?tkowo za fragmenty szczÄ?ki hadrozaura. Prawid??owej identyfikacji dokona?? Louis Dollo. Smets pr??bowa?? siÄ? jeszcze broniÄ?, ale neutralna komisja uzna??a racjÄ? Dollo, a Smets ca??kowicie straci?? twarz w krÄ?gach naukowych.

Succinodon putzeri von Huene, 1941 to skamienia??o??Ä? znaleziona w kamienio??omie we wsi Bochotnica i oznaczona wstÄ?pnie jako szczÄ?ka tytanozaura wraz z zÄ?bami. Przez kolejne 40 lat by?? to "jedyny szczÄ?tek dinozaura z Polski". W pracy* z 1981 roku Krystyna Po??aryska i Halina Pugaczewska zinterpretowa??y okaz jako szczÄ?tek drewna z drÄ???eniami ma????y.

* Po??aryska, K. & Pugaczewska, H. Bivalve nature of Huene's dinosaur Succinodon. Acta Palaeontologica Polonica 26 (1): 27-34.

Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2007, o 15:35 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Kolejny błąd opisałem w temacie http://www.dinozaury.com/forum/viewtopi ... 9780#19780

Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, o 17:10 
Administrator
Administrator

Poprawiłem, wg Waszych sugestii. Co do tych częstych błędów, to będziemy z biegiem czasu starali się je wszystkie poprawiać (np. przy okazji popraw danego opisu). Jak już pisałem, w tym miesiącu postaram się dodać większość artykułów do Świata Dinozaurów, przeprowadzić wywiad (a nawet, dzięki uprzejmości Pana Tomasza Singera dwa :)), a również na bieżąco dodawać prace do Galerii.

Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, o 18:35 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

To jeszcze mozesz na stronie glownej skasowac panorazaura. :)

Natomiast jesli chodzi o opis achillezaura, to chyba raczej powinien wygladac tak:

Cytuj:
Achillesaurus to nowy rodzaj alwarezzauryda (Alvarezsauridae), którego skamieniałości odkryto w formacji Bajo de la Carpa w prowincji Río Negro (Argentina). Nowy teropod osiągał podobne rozmiary co Alvarezsaurus calvoi, którego odnaleziono w tej samej formacji. Wiele cech anatomicznych Achillesaurus nie zgadza się natomiast z alwarezzaurydem takim jak Patagonykus puertai, co pozwala sądzić, że nie były one ze sobą blisko spokrewnione. Kilka cech łączy go jednak z azjatyckimi mononykinami (Mononykinae), co z kolei sugeruje większe zróżnicowanie rodziny Alvarezsauridae niż do tej pory sądzono. Jak na razie Achillesaurus klasyfikowany jest jako bazalny alwarezzauryd. Nowoopisany gatunek: Achillesaurus manazzonei Martinelli i Vera, 2007. Skamieniałości dinozaura pochodzą z santonu, sprzed około 85 milionów lat.

Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, o 14:42 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Racja z panorazaurem, Daniel, może ty wiesz dlaczego został on zamieszczony na Genera dinosaur list, a na następny dzień Olshevsky go z tamtąd usunął ?

Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, o 15:04 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Ja myslę, że pogrzebał troche w archiwach instytutu gdzie pracuje i wyjawił na swojej stronie nazwę panorazaura, który (jak się wydaje) będzie publikowany pod koniec roku. Po pierwsze nie moralne, a po drugie chyba karalne jest ujawnianie kogoś pracy (Pirelli i Marquez) i niepublikowanej w dodatku na temat dinozaura. To tak jakby ktoś ujawnił nazwe Silesaurus w 2003 roku, a jak wiadomo opublikowano ją dopiero rok czy dwa lata temu (nie pamiętam). I tyle. A tak poza tym wpisałem w Google nazwe Panorasaurus i nie jest to (na razie) dinozaur ani nawet zwierze, ale produkt (o ile pamiętam elektroniczny) :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2007, o 15:49 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Danu napisał(a):
Racja z panorazaurem, Daniel, może ty wiesz dlaczego został on zamieszczony na Genera dinosaur list, a na następny dzień Olshevsky go z tamtąd usunął ?

Slyszalem, ze ktos opublikowal jakis abstrakt na temat panorazaura, tylko ze chodzilo o zart.

Sebastian napisał(a):
Ja myslę, że pogrzebał troche w archiwach instytutu gdzie pracuje i wyjawił na swojej stronie nazwę panorazaura, który (jak się wydaje) będzie publikowany pod koniec roku. Po pierwsze nie moralne, a po drugie chyba karalne jest ujawnianie kogoś pracy (Pirelli i Marquez) i niepublikowanej w dodatku na temat dinozaura.

Poprostu ktos sobie zrobil jaja i Olshevsky to wrzucil na strone. Nic zlego nie zrobil...

Sebastian napisał(a):
To tak jakby ktoś ujawnił nazwe Silesaurus w 2003 roku, a jak wiadomo opublikowano ją dopiero rok czy dwa lata temu (nie pamiętam).

Otoz nie wiem, jak wiadomo Tobie, ale wg tego, co wiadomo mnie (i wg tego, jaka data figuruje w opisie silezaura) silezaur zostal opublikowany w 2003 r. :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2007, o 09:33 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Dobrze jest jeśli się nie ujawnia nazwy rodzaju, do publicznej wiadomości, przed jego opisem, ale niestety nie wszyscy go przestrzegają i przez to robi się bałagan. Troche podobnie było z Silesaurus bo dinodata już w 2002 roku wspominała jego nazwe i taki rok jako opisania widniał (nie wiem czy do tej pory) na tej stronie. Dobrym ostatnim przykładem może być Bayosaurus, gdzie jego nazwa ni stąd ni sowąd pojawia się na kladogramie, jakby autorzy nie mogli odrazu przedstawić nowej nazwy rodzajowej i gatunkowej oraz dokonać formalnego opisu. :wink:

DINOZAURY

Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, o 17:57 
Administrator
Administrator

Oki, wszystko poprawiłem, jeśli jeszcze coś znajdziecie, to napiszcie :)

Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 22:04 
Permski gad ssakokształtny
Permski gad ssakokształtny

Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Przeglądałem właśnie artykuły ze "Świata dinozaurów" i znalazłem błąd w artykule Krzysztofa pt. "Różnorodność form dinozaurów - Karnozaury"
Krzysztof napisał tam, że do Carnosauria należaly tyranozauroidy. Wtedy, gdy to było pisane, to tak było, jednak teraz już tak nie jest, więc proszę o poprawienie, o to, aby dane na stronie były aktualne.

Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2007, o 20:28 
Administrator
Administrator

krzysiu_dino napisał(a):
Przeglądałem właśnie artykuły ze "Świata dinozaurów" i znalazłem błąd w artykule Krzysztofa pt. "Różnorodność form dinozaurów - Karnozaury"
Krzysztof napisał tam, że do Carnosauria należaly tyranozauroidy. Wtedy, gdy to było pisane, to tak było, jednak teraz już tak nie jest, więc proszę o poprawienie, o to, aby dane na stronie były aktualne.

Może ktoś podjąłby się uaktualnienia niektórych tekstów ze ŚD? Często są one już nieco przestarzałe, jak zauważył Krzysiek.

Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2007, o 11:57 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Mam tylko małą prośbę w sprawie pisownie nie z imiesłowami- otóż pisze się je łącznie, a na stronie wiele imiesłowów jest (z nie) napisane oddzielnie. Przykład- jest nie zaklasyfikowany, a powinno być niezaklasyfikowany lub (w opisie Brohisaurus) nie opisanych, a powinno być nieopisanych. Imiesłów różni się gramatycznie od czasownika, dlatego chciałbym, aby o tym pamiętano :)

Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, o 16:14 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Można by dodać do opisu Allosaurus romiary poszczególnych gatunków, wogóle mi się wydaje, że w opisach o ile to możliwe, można by podawać romiary poszczególnych gatunków, a nie tylko określone do rodzaju. Co wy na to ?

Naprzykład
Allosaurus fragilis do 9,7 m ok 2 ton
Allosaurus ampexus ok 12-12,5 m, 4,5 tony
"Allosaurus robustus" ok 5-6 m, 500 kg ?
Allosaurus maximus ok 14 m, 5 ton
"Allosaurus tendaguriensis ok 10 m ?, 2,5 tony ?
Allosaurus atrox 8 m, 1,3-1,5 tony
Allosaurus europaeus 7-8 m ?, 1 tony ?
"Allosaurus jimmadseni" 9-10 m ?, 2 tony ?

Chociaż nie wszystkie gatunki są pewne, kilka to spewnością synonimy A. fragilis

Ostatnio edytowano 5 marca 2008, o 16:28 przez Danu, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, o 21:44 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Hmmm...
U Allosaurus fragilis proponował bym te ~9,7 m i 2-2,5 tony (choć lepiej dać ~10 m, gdyż ~9,7 m to oszacowanie dla jednego z największych A. fragilis AMNH 680, jednak ciekawy zdaje się być równierz NMMNH P-26083 o nieco większej kości udowej i kosci piszczelowej o długosci 91 cm), oraz wspomnieć o okazie opisanym jako holotyp Epanterias amplexus (czyli ten wymieniony przez Ciebie A. amplexus, który jest uznany za wyrośniętego A. fragilis), że prawdopodobie mierzył ~12 m i 4-4,5 tony.
Co do "A." "robustus" to można wspomnieć o nim i otych szacowanych około 6 metrach. Jednak pamiętajmy, ze to tylko jedna kość i przynalezenie do Allosaurus jak i wiek osobnika czy rozmiary to sprawa bardzo wątpliwa ;)
A. maximus=Saurophaganax maximus i co do jego rozmiarów, to była już rozmowa na forum, i zapewne nie był taki duży (choć może właściciel tej 54,5 cm kości ramieniowej był wiekszy od epanteriasowego allozaura :P)
"A." tendagurensis - równierz sprawa wątpliwa.. Odnaleziona kośc piszczelowa długa na 91 cm po porównaniu z A. fragilis sugeruje rzeczywisice około 10 m zwierze i można by podać przedział wagowy podobny jak u A. fragilis przy tej długosci - czyli 2-2,5 tony. Jednak niewiem czy jest w ogule sens podawania tych niepewnych gatunków/rodzaji gdyz naprawde - materiał ubogi i miejsce w systematyce baaardzo niepewne. Bardzo prawdopodobne jest, że to nie były gatunki z rodzaju Allosaurus.
A. atrox - w sumie ok. długośc znalezionej kosci biodrowej sugeruje 7-8 metrowe zwierze. Dla takiego osobnika mozna szacowac ciężar na 0,9-1,3 tony.
A. europaeus - hmm tu nie znalazłem zadnych podanych długości odnalezionych kości holotypu (poszukam jeszcze w pracy), natomiast na TTD, była podana tylko długośc kości kulszowej u paratypu o nie pewnej przynależnosci gatunkowej - sugeruje ona sporo mniejsze zwierze, skąd te duże rozmiary podane przez Ciebie??
W ogule, dwa powyższe gatunki mogą sie okazać A. fragilis.
A. "jimmadseni" - ten większy (nawet sporo) osobnik z 2003 roku, jest oszacowany na ~8,8 m, jednak trzeba pamietać, że jest to osobnik fragmentaryczny. Innym prawdopodobnie dużym osobnikiem był (niepewny) BYU 571/8901. Jednak szkoda, że znam tylko długość kości ramienowej (42 cm). Jednak jakby nie patrzeć, po porównaniu z A. fragilis (i znowu z tym samym :P) sugeruje duże, bo około 10 m zwierze. Jednak tak szacowac po jednej kości i to na dodatek ramieniowej (podobna sprawa z tym osobnikiem S. maximus )... - zresztą sami wiecie ;) Czy ma ktos może jakąś prace o tym gatunku (jeżeli dobrze kojarze, to z tego co słyszałem, to baaaardzo spora ta na temat róznic z A. fragilis)?? I jezeli do tego dojdzie (do podawania rozmiarów poszczegolnych gatunków, w opisie allozaura), to proponował bym napisac u tego gatunku podobnie jak napisałeś, czyli: ~9 (~10) m ?, 1,5-1,8 (2-2,5) tony ?
Pozdrawiam ;)

EDIT Sprawdziłem A. europaeus i długośc czaszki holotypu wynosiła około 80 cm (odkryto tylną połowe tej czaszki), rozmiar tego osobnika mozna szacowac na jakieś 7-8 m (gatunek ten znany jest tylko z holotypu i niepewnego paratypu) ;)

Ostatnio edytowano 22 lutego 2008, o 21:29 przez Broker, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2008, o 21:48 
Coś tu nie gra :wink:
Cytuj:
Bellusaurus Chao 1987
Bellusaurus sui Dong 1990

Ok, zmieniłem na Donga - 06.06.08 Dino

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 14:23 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

To raczej mój błąd. Wikipedia podaje Chao (1987) jako autora opisu rodzaju Bellusaurus i jedynego gatunku B. sui. Zaś DinoData podaje Donga (1990) za autora opisu gatunku B. sui :D

Sam nie wiem która wersja jest poprawna.. wydaje mi się że DinoData jest bardziej wiarygodnym źródłem.. do tego DML podaje również Donga (1990) ;)

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1