Skąd się wzięła miłość do dinozaurów??

Luźne rozmowy paleontologiczne :)
rys. swordlord3d.deviantart.com
Regulamin forum
"Gniazdo raptorów" to otwarty, specjalny dział forum. Powstał z myślą o młodszych miłośnikach dinozaurów (i nie tylko ;) ). Służy luźnym dyskusjom na tematy paleontologiczne.
Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

DziÄ?ki, za radÄ? Daniel :mrgreen: !
Geologia UW

Awatar użytkownika
Jura
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, o 13:44
Lokalizacja: Tichau
Kontakt:

Post autor: Jura »

Ja jaki?? rok temu podejrzewa??am, ??e mam trojana, ale mama mi nie wierzy??a... mia??am 3 antywirusy :D Jeden na trojany, drugi na paso??yty a trzeci na tego nowego virusa (kamasutrÄ?). Ale nawet one nie pomog??y... posz??am po sÄ?siada i zainstalowa?? mi normalnego antywirusa... okaza??o siÄ?, ??e nie mia??am trojana :) mia??am ok 40 trojan??w.. :/ nawet ten antywirus nie pomaga?? i musia??am mieÄ? format... ale to nie przez blogi tylko kto?? mi przysy??a??, bo co chwilÄ? mi wyskakiwa??o "Uwaga! Znaleziono wirusa!". Onet jest bezpieczny ;) mylog chyba te??... ja mam antywirus "Spybot".
Po d??ugiej nieobecno??ci powracam... ^^

Awatar użytkownika
misio
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 220
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 10:31
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: misio »

czepeq pisze:Ja nie cierpiÄ? blog??w :? :|
dlaczego?
http://pl.tunele.wikia.com/wiki/Tunele_Wiki - moja własna wiki o serii książek "Tunele" Rodericka Gordona i Briana Williamsa :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

Godzilla pisze:Ja jaki?? rok temu podejrzewa??am, ??e mam trojana, ale mama mi nie wierzy??a... mia??am 3 antywirusy :D Jeden na trojany, drugi na paso??yty a trzeci na tego nowego virusa (kamasutrÄ?). Ale nawet one nie pomog??y... posz??am po sÄ?siada i zainstalowa?? mi normalnego antywirusa... okaza??o siÄ?, ??e nie mia??am trojana :) mia??am ok 40 trojan??w.. :/ nawet ten antywirus nie pomaga?? i musia??am mieÄ? format... ale to nie przez blogi tylko kto?? mi przysy??a??, bo co chwilÄ? mi wyskakiwa??o "Uwaga! Znaleziono wirusa!". Onet jest bezpieczny ;) mylog chyba te??... ja mam antywirus "Spybot".
Ja mam trzy zabezpieczenia, kompa jeden na robaki drugi na wirusy i jeszcze jeden Spyware Doctor jest bardzo dobry nawet, jak uchwyci wirusa to nie przepusci go do systemu i blokuje go. Po za tym co trzy tygodnie robie skanowanie wszystkich dysk??w.

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

No ityle ryzykujemy dla mi??o??ci do dinozaur??w. To takie wzruszajÄ?ce :cry: .
Geologia UW

Awatar użytkownika
misio
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 220
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 10:31
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: misio »

Lilith pisze:eeeee, ??e co????? ach tak nawet niewiem?? od urodzenia mnia??em pe??no zabawek dinozaur??w mo??e dla tego??
:? :? a mi siÄ? wydawa??o ??e jeste?? dziewczynÄ?.
http://pl.tunele.wikia.com/wiki/Tunele_Wiki - moja własna wiki o serii książek "Tunele" Rodericka Gordona i Briana Williamsa :)

Awatar użytkownika
Jura
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, o 13:44
Lokalizacja: Tichau
Kontakt:

Post autor: Jura »

dilong pisze:No ityle ryzykujemy dla mi??o??ci do dinozaur??w. To takie wzruszajÄ?ce :cry: .
O co chodzi? :?
Po d??ugiej nieobecno??ci powracam... ^^

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

??e ryzykujemy zawirusowaniem naszych komputer??w dla dinozaur??w, czyli tworzymy blogi, rozmawiamy na forum i na priva, te?? serfujemy po internecie w poszukiwaniu nowych wiadomo??ci o naszych ulubie??cach pomimo sprzeciwu niekt??rych osob lub wirus??w czychajÄ?cych na ka??dym kroku. A poza tym za bardzo oddali??my siÄ? od tematu z mojego powodu.
Geologia UW

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

dilong pisze:??e ryzykujemy zawirusowaniem naszych komputer??w dla dinozaur??w, czyli tworzymy blogi, rozmawiamy na forum i na priva, te?? serfujemy po internecie w poszukiwaniu nowych wiadomo??ci o naszych ulubie??cach pomimo sprzeciwu niekt??rych osob lub wirus??w czychajÄ?cych na ka??dym kroku. A poza tym za bardzo oddali??my siÄ? od tematu z mojego powodu.
Dilong, wirusy komputerowe to przede wszystkim nie jest choroba. Istnieja programy antywirusowe. Poza tym, jeszcze nie slyszalem o wirusie, ktory by niszczyl komputer (hardware). :roll:

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Kiedy?? wirus mi ca??kowicie wyczy??ci?? komputer i nie mo??na by??o go w??Ä?czyÄ? (Jednostka centralna nie odpowiada??a ).
Geologia UW

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

dilong pisze:Kiedy?? wirus mi ca??kowicie wyczy??ci?? komputer i nie mo??na by??o go w??Ä?czyÄ? (Jednostka centralna nie odpowiada??a ).
maksymalnie nie bylo mozna wlaczyc system. W takich wypadkach wystarczy go ponownie zainstalowac. Sporo pracy, ale komputer jest czysty...

Awatar użytkownika
Jura
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, o 13:44
Lokalizacja: Tichau
Kontakt:

Post autor: Jura »

Jak mia??am wtedy du??o trojan??w to jeszcze m??j komputer ??y?? normalnie :D a m??wiÄ?, ??e trojany to NAJGORSZE wirusy heh... ja chyba mam jednego... Moja kole??anka poradzi??a mi antywirusa "Panda", bo gdy kto?? siÄ? wkradnie do komputera to blokuje mu kompa :) Dzi?? przeglÄ?da??am sobie moje ksiÄ???ki o dinozaurach (6). Znalaz??am mojÄ? pierwszÄ? "Jak ??y??y dinozaury" kt??rÄ? dosta??am od wujka :D trochÄ? rozwalona, ale ok ;P jednej kartki nie ma... mniejsza o to... i jeszcze sobie oglÄ?da??am ksiÄ???kÄ? pt. "DINOZAURY przewodnik" i przypomnia??o mi siÄ?, ??e jeszcze wcze??niej moim ulubionym dinkiem by?? Spinosaurus :) Kiedy da kto?? jaki?? nowy temat? xD Ja nie mam pomys????w...
Po d??ugiej nieobecno??ci powracam... ^^

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Tak lecz wtedy fiskal zabra?? nam te p??yty z systemem.
Geologia UW

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

dilong pisze:Tak lecz wtedy fiskal zabra?? nam te p??yty z systemem.
Moment. Jesli masz legalnie kupiony system, to Ci go nikt nie moze "zabrac". Kazdy kto ma komputer, musi miec system na plycie (szczegolnie jesli go masz od firmy Microsoft).

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Tak, lecz i tak zabrali, a jak wirus sko??czy?? dzie??a to nasz Fiskal zainstalowa?? nowy system i tym razem zostawi?? p??yty.
Geologia UW

Awatar użytkownika
Jura
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, o 13:44
Lokalizacja: Tichau
Kontakt:

Post autor: Jura »

Czy da kto?? jaki?? temat... bardziej.... o dinozaurach??? :? jako?? nie interesuje mnie system ;P
Po d??ugiej nieobecno??ci powracam... ^^

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Kt??ry dinozaur by?? pierwszym poznanym. M??j by?? jednak synapsydem, lecz potem "odkry??em" Torozaura i to on by?? pierwszym i ulubionym dinozaurem.
Geologia UW

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

M??j pierwszy poznany zwierzak prehistoryczny nie by?? dinozaurem, lecz gadem ssakokszta??tnym - dimetrodontem. Poem dopiero poznawa??em kolejne gatunki (sam nie wiem w jakiej kolejno??ci :D)

Awatar użytkownika
Xyphactinus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 525
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, o 20:12
Lokalizacja: tak naprawdę z Poznania

Post autor: Xyphactinus »

O ile dobrze pamiÄ?tam, to pierwsze chyba by??y tyranozaur, dikreozaur i awaceratops, gdy?? byly opisane w pierwszym numerze "Dinozaur??w", sle mo??liwe, ??e wcze??niej zna??em ju?? kilka, mo??e triceratopsa, albo protoceratopsa.
"Chciałbym, żeby świat był dwa razy większy i połowa jego była wciąż niezbadana."
sir David Attenborough
Obrazek
Cykl "Gdyby kometa nie spadła":
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=939
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=967

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Dino pisze:M??j pierwszy poznany zwierzak prehistoryczny nie by?? dinozaurem, lecz gadem ssakokszta??tnym - dimetrodontem.
dimetrodon te?? by?? moim pierwszym zwierzakiem, wtedy my??la??em, ??e dimetrodon by?? dinozaurem.
Geologia UW

Awatar użytkownika
Jura
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 25
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, o 13:44
Lokalizacja: Tichau
Kontakt:

Post autor: Jura »

W wieku ok. 6 lat moim ulubionym dinozaurem by?? Spinozaur =) pierwszymi jakie pozna??am by??y Tyranozaury, Triceratopsy, Diplodoki i oczywi??cie jakie?? tam pterodaktyle :D. A pierwsze jakie mnie zainteresowa??y to Stegozaury, Iguanodony i Deinonychy (czy to siÄ? odmienia...? :mrgreen: ) no to tyle.... :]

PS: Jak moja przyjaci????ka wr??ci z wakacji to mo??e jako?? uda mi siÄ? jÄ? nam??wiÄ? by do nas do??Ä?czy??a :] mo??e no nie?
Po d??ugiej nieobecno??ci powracam... ^^

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Kazdy mo??e byle nie haker. :lol: :D
Geologia UW

Awatar użytkownika
misio
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 220
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 10:31
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: misio »

moje pierwsze poznane dinozaury to:barionyx,diplodok,stegozaur,kompsognat,tyranozaur,hipsylifodon i wulkanodont.w wieku 7 lat dowiedzia??em siÄ? ??e meganeura to nie dinozaur! :(
http://pl.tunele.wikia.com/wiki/Tunele_Wiki - moja własna wiki o serii książek "Tunele" Rodericka Gordona i Briana Williamsa :)

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Znam to uczucie, oj znam :( .
Geologia UW

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Ja pierwszego dinozaura pozna??em w 1993 roku, by?? to Baryonyks
Tribute to Dinosaurs 2020

ODPOWIEDZ