Nowa Palaeontologia Electronica 13(1), 2010

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
Awatar użytkownika
skrecu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1544
Rejestracja: 11 listopada 2007, o 20:04
Lokalizacja: Wrc

Nowa Palaeontologia Electronica 13(1), 2010

Post autor: skrecu »

http://palaeo-electronica.org/2010_1/index.html

szczególnie ciekawy jest esej Kiesslinga i spółki:

http://palaeo-electronica.org/2010_1/co ... german.htm

lub:

http://palaeo-electronica.org/2010_1/co ... german.pdf

,o stanie paleontologii w Niemczech, ale diagnozę i wnioski można uogólnić na pobliskie podwórka
"Somewhere, something incredible is waiting to be known" - C.Sagan

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

Zabiera się ktoś do opisu cech paleontologii w Polsce? :D
olej zdrowie, olej życie, najważniejsze wydobycie

d_m

Post autor: d_m »

Ja tylko powiem, że polska paleontologia NAPRAWDĘ jest na przyzwoitym, międzynarodowym poziomie - zwróćcie uwagę na prestiż APP.

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Ja jestem pod wielkim wrażeniem dorobku i poziomu polskiej paleontologii. Mamy specjalistów chyba w każdej większej dziedzinie, może z wyjątkiem paleoantropologii (ale antropologię mamy). Nasi badacze publikują bardzo wysoko, a i nasze czasopisma są wysoko cenione (APP, PP, AGP). Nasze tradycje w badaniach sięgają conajmniej 100 lat. Fakt, że jest i na co narzekać np. mało pieniędzy na badania, ale naprawdę możemy być dumni.
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Dawid Mazurek pisze:Ja tylko powiem, że polska paleontologia NAPRAWDĘ jest na przyzwoitym, międzynarodowym poziomie [...]
Jako "niepolak" moge powiedziec, ze polska paleontologia nie jest na przyzwoitym, tylko na bardzo wysokim poziomie. Nazwiska jak Borsuk-Bialynicka, Dzik, Elzanowski, Gierlinski, Kielan-Jaworowska, Maryanska, Osmolska, Roniewicz, Sabath czy ostatnio Niedzwiedzki lub Sulej (albo z mojego - "filokodowego" - punktu widzenia Wolsan) sa znane miedzynarodowo. Szkoda, ze Czeska paleontologia powoli upada (choc np. w wypadku hyolitow - zdaje sie - nie jest ostatnio w ogole zle; no i o czeskich trylobitach bedzie tez chyba znow mowa).
Dawid Mazurek pisze:[...] zwróćcie uwagę na prestiż APP.
U nas powoli "rodzi sie" podobne czasopismo - Bulletin of Geosciences. Tylko z jakiegos dla mnie nie zbyt jasnego powodu kilka czeskich paleontologow jest przekonana o tym, ze moim zdaniem chodzi o czasopismo z nieodpowiednio dzialajaca recenzja (prawdopodobnie chodzi o to, ze wczesniej publikowalem na Wild Prehistory krytyke jednego z artykulow, ktore sie w BoG pojawily)...

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Nazwiska jak Borsuk-Bialynicka, Dzik, Elzanowski, Gierlinski, Kielan-Jaworowska, Maryanska, Osmolska, Roniewicz, Sabath czy ostatnio Niedzwiedzki lub Sulej (albo z mojego - "filokodowego" - punktu widzenia Wolsan) sa znane miedzynarodowo.
My się kręcimy wokół kręgowców, ale nie zapominajmy o specjalistach rangi światowej zajmującymi się koralowcami, amonitami, graptolitami, otwornicami, liliowcami itd. Trudno wszystkich wymienić.
O BoG słyszałem, ale nie rozumiem do końca Twojego ostatniego akapitu Danielu. Mógłbyś powtórzyć?
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Utahraptor pisze:O BoG słyszałem, ale nie rozumiem do końca Twojego ostatniego akapitu Danielu. Mógłbyś powtórzyć?
Chodzi o to, ze kiedy pojawil sie artykul Maletza i in. (2009), napisalem na strone artykul, w ktorym wyrazilem niezadowolenie z praca recenzentow, ktorzy byli wyjatkowo zle "dobrani" (bo niemal caly artykul nie nadaje sie do niczego; sam napisalem, ze bedac recenzentem jedyna rzecz, ktora musialbym wiedziec, zebym odrzucil te prace, boloby to, ze graptolity wymarly). Pozniej dowiedzialem sie (od kilku ludzi; lacznie z jednym redaktorem tego periodyku), ze mam ponoc jakies pretensje do samego BoG. :)

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

W jakiś sposób BoG jest za to odpowiedzialny.
Biologia, UW

ODPOWIEDZ