Strona 1 z 1

[Pytanie] Wystawa dinozaury.com.pl

: 12 lutego 2008, o 15:12
autor: KubaWinter
Witam!
Jestem tutaj nowym użytkownikiem. Nie wiem, czy będę mógł tu wnieść jakiś swój wkład, gdyż dinozaurami interesowałem się bardzo mocno już dość dawno temu (zbierałem nawet taką gazetę Dinozaury, oglądałem programy etc.), a teraz to co zajmowało mnie kiedyś zdaje się powracać (i może powróci, gdyż jestem uczniem bio-chemu). Jednak ja nie o tym chciałem, to było gwoli wstępu ;)

W przyszłym tygodniu wybieramy się ze znajomymi z klasy do muzeów we Wrocławiu, m.in. do Muzeum Przyrodniczego UWro. Znalazłem przypadkiem w internecie stronę dinozaury.com.pl, która to jest stroną wystawy o dinozaurach, chyba czegoś na wzór parku w Bałtowie. Niestety zdjęć brak, więc nie mogę ocenić wartościowości tego wszystkiego. Na stronie piszą, że "maczał w tym palce" śp. Karol Sabath oraz muzea. Czy ktoś z Was był tam, wie czy warto? Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i może jakieś fotki.

Pozdrawiam,
Kuba

: 12 lutego 2008, o 18:39
autor: KrzysiekLichota
jak to było w Poznaniu, to też poszliśmy na to klasowo, i nie było to nic specjalnego- na środku piaskownica z gipsowym odlewem szkieletu t-rexa( że niby możemy to odkopać i poczuć się paleontologami :) ) a wokół tego modele dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, prawdopodobnie wypożyczone z Bałtowa, bo tam są takie same, w gablotach jakieś amonity i inne skamieniałości, poza tym sklep, gdzie można sobie kupić amonita za jedyne 50 zł, a soczek w kartoniku za 3 zł. a wszystkie zdjęcia są właśnie tam, tzn na dinozaury.com.pl( wiem, że kiedyś tam były)

: 12 lutego 2008, o 22:25
autor: KubaWinter
A te modele, to jakich dinozaurów na przykład? Jakichś imponujących, czy mało interesujące?

: 13 lutego 2008, o 09:59
autor: KrzysiekLichota
na tej stronie jest napisane jakie to stwory będą

: 13 lutego 2008, o 10:32
autor: KubaWinter
A mógłbyś mi podlinkować tę informację? Któryś już raz szukam i nie potrafię nic znaleźć. Byłbym Ci wdzięczny.

: 13 lutego 2008, o 19:10
autor: KrzysiekLichota
kiedys na tamtej stronie to bylo
nie wiem czemu juz tam nie ma
nie wiem tez gdzie jest teraz
sorry