Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 24 lutego 2018, o 04:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Internet umiera!
PostNapisane: 30 sierpnia 2014, o 19:46 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Witam!

Jestem fanem tej strony niemalże od jej zarania, ale dotychczas nie czułem potrzeby się wypowiadać. Sprawa stała się jednak poważna! Odkąd stała się popularną pewna badziewna strona na literę 'F' (nie muszę chyba wymieniać jej nazwy...), prawie wszyscy ciągną tam jak barany, przez co wszystkie porządne strony opustoszały! Internet stał się jednym wielkim konkursem piękności i zbiornikiem nieczystości... Ale to forum jest inne. Chciałbym, żeby Internet znów był kameralny i przyzwoity jak kiedyś.... Nie wiem, jak tego dokonać, ale dobrze chociaż rozpocząć dyskusję...

Tytuł: Re: Internet umiera!
PostNapisane: 30 sierpnia 2014, o 22:41 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

ja pamiętam internet w roku 1998, bodajże czyli u zarania made in PL (2 lata po wprowadzeniu netu via modem przez Tepse)
i nie chcę powrotu do tamtych czasów, nie mam zamiaru również opowiadać jak to fajnie było kiedyś
bo nie było
nie płaczę nad młodością która minęła bezpowrotnie i tobie też to radzę
jeśli uważasz, że "cukier ssie" to nie korzystaj zeń
ja korzystam, bo nawet tak proste narzędzie pozwala mi być na bierząco z całym światem który mnie interesuje (głownie odkrycia naukowe, ale też słuchanie audycji radiowych, poszukiwanie ciekawej muzyki) oraz być blisko z ludźmi mającymi podobne zapatrywania

PostNapisane: 30 sierpnia 2014, o 23:53 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Myślę, że strona na literę "F" i inne jej podobne są jedynie odpowiedzią na zapotrzebowanie. Niedawno uczestniczyłem w krótkiej dyskusji na temat filmów: dlaczego dla filmach muszą kogoś zarzynać i czy nie powinno być ostrzeżeń podobnych do tych jak na paczkach papierosów (oczywiście o szkodliwości na zdrowie psychiczne, nie fizyczne, ale szkodliwości...). Nie chodziło oczywiście o tzw. ambitne kino, którego w istocie bardzo jest mało i w tym problem... W odpowiedzi na tak postawione pytanie stwierdziłem jedynie oględnie rzecz naturalną, że skoro 99% społeczeństwa potrzebuje patrzeć jak się kogoś zarzyna, takie właśnie filmy się kręci. Analogicznie strona na "F" jest taka, jacy ludzie są i stąd jej światowy sukces. Skoro strona na "F" istnieje tylko i wyłącznie dla robienia pieniędzy, to musi być jaka jest i odpowiadać możliwie każdemu człowiekowi na Ziemi. I wiadomo, że ludzie są zwierzętami stadnymi i bardzo je interesuje, co ktoś, choćby najbardziej głupkowatego, sobie na murze napisał. A skoro strona odpowiada ludziom (tj. większości), to czy mi osobiście się podoba, czy nie, jest dobra. :idea:

Co możemy zrobić? Społeczeństwa łatwo nie zmienimy, a głosy nawołujące do ignorowania takich stron też wydają mi się dziwne, a przynajmniej dla mnie są niepraktyczne. Ja używam stronę na "F" tylko i wyłącznie dlatego, że z wieloma osobami nie sposób inaczej utrzymać kontakt. Niektórzy ludzie Skype'a (lub np. chata na gmail) nie mają, lub nie używają i wchodzą na tę stronę na "F". Jak się z nimi skontaktować inaczej? Więc co robię? Praktycznie nie wchodzę na stronę główną, w ogóle jej nie otwieram, nie interesuje mnie co ktoś sobie na murze napisał. Wpisuję więc adres wchodząc bezpośrednio pod /messages i sprawa rozwiązana... A i mam ledwie garstkę dodanych osób, tylko te, które zaakceptowałem bo pierwsze mnie dodały, lub też osoby, z którymi właśnie najłatwiej podtrzymać kontakt przez tę stronę na "F", a jak kogoś nie chcę, to po jakimś czasie usuwam :P . Nikt mi nie każe przeglądać tej strony, czytać w wpisy i oglądać obrazki z pseudofilozoficznymi sentencjami; robię to co potrzebuję, reszty nawet nie otwieram.

Zdarzało mi się korzystać z różnych nieambitnych portali jedynie wyszukując w nich luki, jak można konstruktywnie je wykorzystać, bo wszystko da się jakoś wykorzystać niezupełnie zgodnie z przeznaczeniem, tj. lepiej.

Dobrą stroną rozwoju wszelkiego rodzaju portali społecznościowych jest możliwość natychmiastowego dotarcia do ludzi z całego świata. Weźmy takie Badoo. Strona ta stworzona zasadniczo do randkowania jest praktycznie nieodzowna w nauce językow obcych - w kilka sekund mogę wyświetlić profile i skontaktować się z ludźmi z dowolnego zakątka świata od wysepek na Pacyfiku po samą dżunglę amazońską, jeśli tylko ustawię pożądaną lokalizację... I można nawiązać kontakt z fajnymi ludźmi z różnych kultur itd. Choć używam strony niezgodnie z jej domyślnym przeznaczeniem, nikt mnie nie zmusi, by przez tą stronę randkować z dziewczynami z mojego własnego miasta, podobnie jak nikt mnie nie zmusił, by czytać durnowate wpisy na Facebook'u.

PostNapisane: 31 sierpnia 2014, o 11:44 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Witamy na forum :)

Zgodzę się z tym, że wiele witryn traci z czasem swoich użytkowników. Niestety jednym z przykładów jest właśnie d.com - wiele osób odeszło, niewiele przyszło, a chyba jeszcze mniej wróciło (w tym ja :D). Dlatego tym bardziej zachęcam do tworzenia naszej forumowej społeczności :)

PS:
Piotr B. napisał(a):
Weźmy takie Badoo. [...]Choć używam strony niezgodnie z jej domyślnym przeznaczeniem, nikt mnie nie zmusi, by przez tą stronę randkować z dziewczynami z mojego własnego miasta, podobnie jak nikt mnie nie zmusił, by czytać durnowate wpisy na Facebook'u.

No nie wiem, czy nie zmusi... Przez kliknięcie w ich link na swoim prywatnym mailu automatycznie (bez mojej zgody, ba - wiedzy!) wygenerował się mój profil, a zdjęcia zaczerpnęli z... mojego konta na Facebooku (na które się dobrowolnie zgodziłem).

PostNapisane: 31 sierpnia 2014, o 12:20 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

szerman napisał(a):
Piotr B. napisał(a):
Weźmy takie Badoo. [...]Choć używam strony niezgodnie z jej domyślnym przeznaczeniem, nikt mnie nie zmusi, by przez tą stronę randkować z dziewczynami z mojego własnego miasta, podobnie jak nikt mnie nie zmusił, by czytać durnowate wpisy na Facebook'u.

No nie wiem, czy nie zmusi... Przez kliknięcie w ich link na swoim prywatnym mailu automatycznie (bez mojej zgody, ba - wiedzy!) wygenerował się mój profil, a zdjęcia zaczerpnęli z... mojego konta na Facebooku (na które się dobrowolnie zgodziłem).

Te strony mają pełno ukrytych pułapek, co trzeba przyznać. Oczywiście, że na wszystko się zgodziłeś, tyle, że nawet tego nie spostrzegłeś... :wink:

PostNapisane: 3 września 2014, o 07:17 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Piotr B. napisał(a):
szerman napisał(a):
Piotr B. napisał(a):

Te strony mają pełno ukrytych pułapek, co trzeba przyznać. Oczywiście, że na wszystko się zgodziłeś, tyle, że nawet tego nie spostrzegłeś... :wink:

Po to właśnie te strony powstały.

Strefa czasowa: UTC + 1