Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 19 lutego 2018, o 02:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Hobbit Jacksona
PostNapisane: 5 stycznia 2014, o 13:11 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Oglądał ktoś może "Hobbit: Pustkowie Smauga"? Jeżeli tak, to co sądzicie o tej części?

EDIT
Mnie osobiście 2. część nieco zawiodła... epickie sceny poplątane z gniotem, a po trailerze i fabule (opierając się na książce) tyle nadziei, że dorówna LOTRowi... Film wg mnie ratował Smaug (nie licząc ostatnich 10 minut - bez komentarza) i Thranduil. Mimo to nie wiedziałem, czy na filmwebie dać mu od siebie 6 czy 7 (skala 1-10), ale w końcu dziś dałem 6. A pierwszej części (fabularnie mniej błyskotliwej, ale to w końcu wstęp do historii itd., itp.) dałem rok temu 9 (dziś zmniejszyłem na 8); wtedy wiedziałem, że majestatyczności w części pierwszej nie będzie, ale w części nr 2 potencjał był niezwykły, ale paroma pomysłami i scenami stławiony. To dla mnie osobiście cios :(

Tytuł: Re: Hobbit Jacksona
PostNapisane: 9 stycznia 2014, o 23:40 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
Nie oglądałem, żadnej części z Hobbita ale, wszystkie wcześniejsze, części Władcy Pierścienia to tak, mam na dvd edycję rozszerzoną. Ale czegoś nie kapuje, skoro to Hobbit jest wstępem do filmu dlaczego nie zrobili go wcześniej przed Władcą Pierscieni??. I dlaczego zrobili Hobbita w częściach >>> chodzi o kasę bo wiadomo rzesza ludzi pójdzie.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

PostNapisane: 12 stycznia 2014, o 11:39 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Władcę Pierścieni nakręcili wcześniej przede wszystkim dlatego, że jest to klasyka klasyków fantasy - bardziej znane od Hobbita, bardziej epickie, bardziej mroczne, więcej można było na tym również w teorii zarobić.

Hobbita zrobili w częściach ponieważ Jackson chciał zaadoptować sceny nieznane z Hobbita, ale mające wówczas miejsce w Śródziemiu (np. obrady Białej Rady w Rivendell, niewymienione w Hobbicie a w innych dziełach Tolkiena) po to, żeby nijako połączyć jego kilka książek dla lepszej spójności. No i kasa... 3 filmy zarobią więcej niż 1 ;) Ale to co zrobili z 2. częścią wg mnie jest nie do przyjęcia (ale zachęcam równocześnie żeby każdy poszedł do kina, oglądnął i sam ocenił). To moje subiektywne zdanie.

PostNapisane: 12 stycznia 2014, o 16:01 
Wybierałem się na drugą część Hobbita, ale po wysłuchaniu różnych opinii... pójdę jednak na Nimfomankę :P

PostNapisane: 13 stycznia 2014, o 17:36 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Dawid Mazurek napisał(a):
Wybierałem się na drugą część Hobbita, ale po wysłuchaniu różnych opinii... pójdę jednak na Nimfomankę :P

Nie, nie, nie! Idź i sam sprawdź, moja sugestywna ocena i pytanie o opinie dotyczyło tych, którzy już oglądali Hobbita!

PostNapisane: 14 stycznia 2014, o 22:13 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
Na Nimfomankę, można iść w Walentynki :D a, co mi tam.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

PostNapisane: 3 lutego 2014, o 20:27 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Nie oglądałem filmu ale czytałem książkę i jest moim zdaniem genialna, Tolkien potrafi zainteresować czytelnika.

PostNapisane: 12 lutego 2014, o 11:45 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Co mi się nie podoba, to wątki w 100% wymyślone przez Jacksona. Zdarzenia nieobecne w "Hobbicie" (książce), a mające miejsce równolegle (opisane w innych książkach) - ok, doczepianie wątków "z głowy" - jestem na nie :P

PostNapisane: 5 kwietnia 2014, o 20:32 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Edyta napisał(a):
Co mi się nie podoba, to wątki w 100% wymyślone przez Jacksona. Zdarzenia nieobecne w "Hobbicie" (książce), a mające miejsce równolegle (opisane w innych książkach) - ok, doczepianie wątków "z głowy" - jestem na nie :P

Podpisuję się obiema rękami i nogami :D

Co do samego Śródziemia... chyba zacznę na nowo robić nową mapkę do Heroesa III (Utahraptor - pamiętasz? ;)).

Dzisiejszego dnia ściągnąłem nieoficjalny dodatek do H3:
http://www.hota.acidcave.net/

Grałem w niego już ponad rok temu, ale w międzyczasie coś mi się posypał i sprawę zapomniałem. Natomiast stara wersja mapki oparta jest na module Shadow of Death, a w tym nowym jest masa nowości i smaczków... Przede wszystkim rozmiar mapy: normalnie największa była XL, a od teraz największą jest G (giant) - jest w rozmiarach 252x252 pól - XL to "tylko" 144x144, a więc trzykrotnie mniej :!:

PostNapisane: 12 stycznia 2015, o 18:46 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

OK, od 1. stycznia minęło już sporo czasu, zdążyłem się jakoś pozbierać. Niestety nie z zachwytu, tylko z żalu. Pierwszej części na Filmwebie dałem 8, drugiej naciąganą 6 (chyba ją zmniejszę), natomiast ostatniej powinienem dać 3. Drugiej chyba też, po głębszym namyślę. Panie Jackson! Niech Pan oglądnie swojego LOTRa jeszcze raz, następnie Hobbita i odpowie sobie na pytanie, czego zabrakło a czego było za dużo! Hańba!

PostNapisane: 13 stycznia 2015, o 17:01 
Administrator
Administrator

Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Od początku Hobbit był tylko mdłym wspomnieniem po LOTRze. Na każdym Hobbicie się wynudziłem zatrważająco, z kolei każdy epizod LOTRa mogę oglądać bez mrugnięcie, w wersji reżyserskiej, jeden po drugim.

Silmarilliona nie dostanie, z tego co wiem. I słusznie.

PostNapisane: 13 stycznia 2015, o 17:16 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Dino napisał(a):
Silmarilliona nie dostanie, z tego co wiem. I słusznie.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale obiło mi się o uszy, że mają z tego zrobić wysokobudżetowy serial. Ale kiedy, i czy w ogóle, nie mam pojęcia.

PostNapisane: 13 stycznia 2015, o 20:00 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że ekranizacji Silmarillionu nie podejmie się nikt nigdy i w żadnej formie. Śmiem twierdzić, że tego się nie da dobrze zekranizować, a bardzo łatwo zepsuć. A tego chyba bym nie wybaczył, bo uważam Silmarillion za dzieło co najmniej równie dobre jak Władca Pierścieni.

PostNapisane: 17 stycznia 2015, o 11:23 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Nie czytałem jeszcze Silmarillionu, wszelkie info wchłonąłem z różnych Wiki, także detykowanych Śródziemiu (jak nasza ED dla dinków ;)). Być może jednak dałoby się przedstawić historię Silmarilli w odcinkach (np. 60-minutowych), w których pokazywane są też "poboczne" wątki (jeśli je tak można w ogóle nazwać). I tak w jednym odcinku można ukazać upadek Gondolinu, w innym Numenoru, ważne żeby zachować chronologię i nie wciskać na siłę scen, o których Tolkien nie wspomina, bo tutaj nie ma miejsca na swoje widzi-misie... Zwłaszcza, że niektóre historie z Silmarillionu są wspominane przez bohaterów LOTRa i z ich punktu widzenia chyba ciężko rożróżnić mity od faktów. Tolkien lubiał wprowadzać taki tajemniczy klimat, nie wszystko opisywał od A-Z (a jak już opisywał, to bardzo dokładnie), gdyż chciał zostawić pole do popisu dla czytelników. Do dziś są spory o to, kim tak naprawdę był Tom Bombadil :)

Strefa czasowa: UTC + 1