Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 22 stycznia 2018, o 07:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy ktoś słyszał o 14 metrowych ludziach i malunkach dinków?
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 14:35 
Prekambryjski stromatolit

Imię i nazwisko: Krzysztof Koziński
Słyszeliście o tym że znalezli metrową czaszkę człowieka odcisk szkity obok łapy dinka i malunki naskalne pterozaurów i diplodoków? Bo mi w tej sprawie coś śmierdzi. :?: :)

Tytuł: Re: Czy ktoś słyszał o 14 metrowych ludziach i malunkach din
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 14:36 
Oczywiste bzdury.

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 14:39 

Imię i nazwisko: Krzysztof Koziński
Dawid Mazurek napisał(a):
Oczywiste bzdury.

Dziękuje za odpowiedz. Ale przynajmniej wiem że to bzdury.

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:27 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Oczywiste bzdury.

Nie wydaje mi się.
Wiesz kto to byli Nefilimowie ?

Zobacz tutaj: https://www.google.pl/search?hl=pl&safe ... 45&bih=906

Ostatnio edytowano 21 lipca 2013, o 16:14 przez nazuul, łącznie edytowano 1 raz
post został zgłoszony jako naruszający regulamin

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:37 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Zawsze mnie to interesowało ale to raczej coś w stylu ufo itd :)

http://www.youtube.com/watch?v=F-rgjlzvN00

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:42 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

[Post został zgłoszony jako naruszający regulamin]

Danu napisał(a):
Zawsze mnie to interesowało ale to raczej coś w stylu ufo itd :)

http://www.youtube.com/watch?v=F-rgjlzvN00

Nie byłbym tego taki pewien, przecież odkopano kości tych ludzi, są jak najbardziej prawdziwe, i co? niby ktoś to sobie wymyślił?
To tak samo jak byś porównał szkielet australopiteka i powiedział że to małpa :shock:

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:49 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Cytuj:
Radzę Wam- czytajcie Biblię,tam jest to napisane ,polecam przekład zwykły Katolicki, lub ewentualnie od Ś.Jehowy, jest tam tylko za słowo "Pan Bóg" wstawione "Jehowa Bóg" czy podobnie, nie ma różnicy w tym co pisze w jednej i drugiej Biblii ,zmieniony jest tylko przekład starego i nowego testamentu .

spoko ja przeczytałem biblię 7 razy, w 2 bodajże wydaniu Bibli tysiąclecia też pojawia się imię Jahwe. W orginale imię własne Boga w postaci tetragramu występuje około 7000 razy więc podanie go jako Jahwe lub Jehowa (prawidłowa forma nie jest znana bo nie wiadomo jak w oryginale należy je wypowiadać) jest jak najbardziej słuszne, albowiem w oryginale występuje, niestety kościół ma taki tręd związany z judaistycznym przekonaniem, że imię Boga nie można wymawiać itd temu zastąpione je w wielu bibliach tytułem, co sprawia, że wiele fragementów jest bezsenu albowiem są w stawki - "imię moje to Pan lub", "aby było wiadomo, że któty masz na imię Pan". Natomiast w wielu kościoł, utworach itd imię Boga występuje nawet w kościele Mariackim w Polsce ono występuje. To jako taka ciekawostka.

Co do olbrzymów to nie wiem, zdjeć takich jest pełno jednak to trochę dziwne, że podręczniki nic o tym nie mówią itd więc ciężko powiedzieć czy to fakt czy sfabrykowane zdjęcia.

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 18:00 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

[Post został zgłoszony jako naruszający regulamin]

Danu napisał(a):
Cytuj:
Radzę Wam- czytajcie Biblię,tam jest to napisane ,polecam przekład zwykły Katolicki, lub ewentualnie od Ś.Jehowy, jest tam tylko za słowo "Pan Bóg" wstawione "Jehowa Bóg" czy podobnie, nie ma różnicy w tym co pisze w jednej i drugiej Biblii ,zmieniony jest tylko przekład starego i nowego testamentu .

spoko ja przeczytałem biblię 7 razy, w 2 bodajże wydaniu Bibli tysiąclecia też pojawia się imię Jahwe. W orginale imię własne Boga w postaci tetragramu występuje około 7000 razy więc podanie go jako Jahwe lub Jehowa (prawidłowa forma nie jest znana bo nie wiadomo jak w oryginale należy je wypowiadać) jest jak najbardziej słuszne, albowiem w oryginale występuje, niestety kościół ma taki tręd związany z judaistycznym przekonaniem, że imię Boga nie można wymawiać itd temu zastąpione je w wielu bibliach tytułem, co sprawia, że wiele fragementów jest bezsenu albowiem są w stawki - "imię moje to Pan lub", "aby było wiadomo, że któty masz na imię Pan". Natomiast w wielu kościoł, utworach itd imię Boga występuje nawet w kościele Mariackim w Polsce ono występuje. To jako taka ciekawostka.

Co do olbrzymów to nie wiem, zdjeć takich jest pełno jednak to trochę dziwne, że podręczniki nic o tym nie mówią itd więc ciężko powiedzieć czy to fakt czy sfabrykowane zdjęcia.

Jeżeli myślisz że to nieprawda to ja juz nie wiem jak Ci to wytłumaczyć...

Dlaczego nie piszą w podręcznikach?
A czemu w podręcznikach nie piszą że ludzie mogli żyć z dinozaurami?
Czemu nie piszą o tym co dają Nam do jedzenia typu trucizny,jakieś szkodliwe składniki?
Wiesz dlaczego?
Bo na tym świecie wszystko jest ukryte, ludzie chodzi mi o Masonów, chcą zatuszować wszystko ,a w szczególności przeróżne sprawy o Bogu oraz w człowieku, nie wiadomo nawet czy był Jezus, czy to jest jakiś wymysł jakiegoś idioty a czy Bóg jest to tego też nikt nie wiem, myślisz że dlaczego na świecie jest tyle wyznań?
Ludzie już nie wiedzą w co mają wierzyć, i to jest chore.

A tak odbijając od tematu, z kąt wiadomo że dinozaury (chodzi mi np. o Ceratopsy,Raptory,Tyranozaury i te bardziej "popularne") były na 100% gadami?
Jakoś nie łatwo jest odróżnić o 200 latach czy szkielet należał do gada czy ssaka, wnioskuję tutaj po oglądnięciu pewnego filmu na National Geographic, to niby dlaczego tak łatwo rozpoznano z przed 65 milionami lat temu że dinozaury to gady?
Nie pojmuję tego,ale wierzę że to gady, tylko mam wątpliwości ,ludzie to parafrazując tępe stworzenia i potrafią sobie wymyślić takie głupoty i pierdoły że masakra...

Jeszcze kilka lat temu uznano Okapi za wymarły , i ludzie byli twego pewni że już w gazetach pisali, a okazało się ze w Kongo żyje kilkadziesiąt tysiecy sztuk tego ssaka- niezła wtopa ludzkości,nie?

Nie wiadomo nawet czy istaniało coś takiego jak Ardipitek,australopitek czy [...] wie jeszcze co, to mogły być małpy, albo bezdomni ludzie,którzy żyli gdzieś w Afryce (do tego bardziej jakieś plemię pasuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).
Ludzie żyją w takiej ściemie że brak słów .

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 18:25 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Tu nie chodzi o tłumaczenie a o dowody sam osobiście nie jestem kimś kto z góry zakłada, że coś jest nie możliwe gdyby ktoś mi pokazł taki szkielet a ktoś inny kompetentny potwierdził, że jest prawdziwy to oczywiście, żebym uwierzył, ale w przeciwieństwie do dinozaurów np. nie wiem gdzie mógłbym obejrzeć takie kości ludzkie? albo z kim o nich porozmawiać ? itd to budzi spore wątpliwości nie sądzisz? 8-)

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 19:05 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Danu napisał(a):
Tu nie chodzi o tłumaczenie a o dowody sam osobiście nie jestem kimś kto z góry zakłada, że coś jest nie możliwe gdyby ktoś mi pokazł taki szkielet a ktoś inny kompetentny potwierdził, że jest prawdziwy to oczywiście, żebym uwierzył, ale w przeciwieństwie do dinozaurów np. nie wiem gdzie mógłbym obejrzeć takie kości ludzkie? albo z kim o nich porozmawiać ? itd to budzi spore wątpliwości nie sądzisz? 8-)

Mam takie samo zdanie jak Ty :lol:

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 19:05 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Ceratopsian24, Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz?
I nie chodzi mi wcale o religię, tylko te teorie spiskowe - wszechobecna, złowroga masoneria (" chcą zatuszować wszystko"), gigantyczni ludzi sprzed wieków, nierozróżnialność szkieletów itd?

Ceratopsian24 napisał(a):
A czemu w podręcznikach nie piszą że ludzie mogli żyć z dinozaurami?

Z takiego samego powodu, dla którego w podręcznikach do matematyki nie pisze się, że 2+2=5 (oczywiście przyjmując, że przez "dinozaury" rozumiesz nieptasie dinozaury).

Bo na tym świecie wszystko jest ukryte, ludzie chodzi mi o Masonów, chcą zatuszować wszystko ,a w szczególności przeróżne sprawy o Bogu oraz w człowieku, nie wiadomo nawet czy był Jezus, czy to jest jakiś wymysł jakiegoś idioty a czy Bóg jest to tego też nikt nie wiem, myślisz że dlaczego na świecie jest tyle wyznań?

A jaki interes mieli by w takowym tuszowaniu? W I wieku w Palestynie na pewno istniał ktoś, kto miał na imię Jezus, a którego uczniowie dali początek wpływowej religii. Tylko nie wiadomo kim naprawdę był. Jak dla mnie można go uznać za filozofa platońskiego. Chrześcijaństwo można tak naprawdę określić jako rodzaj platonizmu. Podobieństwa są ogromne.

A tak odbijając od tematu, z kąt wiadomo że dinozaury (chodzi mi np. o Ceratopsy,Raptory,Tyranozaury i te bardziej "popularne") były na 100% gadami?
Jakoś nie łatwo jest odróżnić o 200 latach czy szkielet należał do gada czy ssaka, wnioskuję tutaj po oglądnięciu pewnego filmu na National Geographic, to niby dlaczego tak łatwo rozpoznano z przed 65 milionami lat temu że dinozaury to gady?

Co rozumiesz przez termin "gad"?
Myślę, że żadna osoba po ukończeniu podstawówki nie pomyli kompletnego szkieletu jaszczurki, krokodyla czy węża z szkieletem jakiegoś ssaka. Szkielety dinozaurów wykazują cechy budowy, które świadczą o ich przynależności do zauropsydów (które można utożsamić z gadami - nie lubię słowa "gady"", jest koszmarnie nieprecyzyjne).

Mógłbyś mi może podać jakieś źródło naukowe mówiące o tych gigantycznych ludziach? Jeżeli nie masz takowego, trzeba uznać to za bujdę.

Nie wiadomo nawet czy istaniało coś takiego jak Ardipitek,australopitek czy hu... wie jeszcze co, to mogły być małpy, albo bezdomni ludzie,którzy żyli gdzieś w Afryce (do tego bardziej jakieś plemię pasuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).

Tak, to były małpy. Co więcej - my sami jesteśmy małpami. Myślisz, że jakikolwiek inteligentny człowiek byłbym w stanie uznać szczątki bezdomnego za praludzkie?
Wychodzisz z założenia, że "nic nie wiadomo". Czyli jak rozumiem poza prawami logiki i matematyki niczego nie uznajesz za pewne?

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 23:05 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Danu napisał(a):
gdyby ktoś mi pokazł taki szkielet a ktoś inny kompetentny potwierdził, że jest prawdziwy to oczywiście, żebym uwierzył

dokładnie. Podrobić kości byłoby bardzo trudno. Co innego zdjęcie czy film.

według Mnie Ci ludzie istnieli, i to być może oni wybudowali piramidy w Egipcie, wcale nie ma dowodów na to że Egipcjanie budowali je sami lub czy wgl. to oni budowali, a tak potężne budowle mogli wznieść w tak krótkim czasie tylko Nefilimowie.

to z pewnością byli starożytni kosmici/astronauci
EDIT: żeby było jasne, to nie jest na poważnie

Jeśli idzie o takie "teorie spiskowe" czy "alternatywne", to warto je rozważać możliwie najdokładniej, by się przekonać, na ile są prawdopodobne, choć oczywiście mamy ograniczone pole manewru. Albo można dać sobie spokój i robić swoje :wink:

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 07:00 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Wiesz kto to byli Nefilimowie ?

Zobacz tutaj: https://www.google.pl/search?hl=pl&safe ... 45&bih=906

Te zdjęcia to fotomontaż, przez co zrażają do teorii o olbrzymach jeszcze bardziej sceptyków.

Faktem jest, że legendy i mity z całego świata opowiadają o gigantach, ale nie tylko - wspominać o nich mieli też znane osobistości, jak np. Francis Drake:
http://infra.org.pl/historia-/zakazana- ... czy-fikcja
miał on niby spotkać Patagonów, od którego wzięła się nazwa rejonu znanego miłośnikom paleontologii - Patagonia.

Istnieje choroba powodująca gigantyzm - niektórzy ludzie mają po 2,5 metra wzrostu. Może w dawnych czasach (kiedy mogło z powodzeniem dochodzić do krzyżowania się blisko spokrewnionych osobników) geny były przekazywane dalej i dlatego przedstawiciele jakiegoś plemienia mogli mieć średni wzrost powyżej 2 metrów. Toż to już giganci ;) Zwłaszcza, że chyba od czasów starożytnych średni wzrost przeciętnego człowieka zwiększył się o kilka centymetrów, więc dawniej te 2 m robiły jeszcze większe wrażenie. Przenoszenie choroby z pokolenia na pokolenia w zamkniętych grupach społecznych (plemionach) mogło być powszechne na całej kuli ziemskiej - stąd te legendy.

Ceratopsian24 - nie wierz we wszystkie fantastyczne rzeczy ;)
Dawid Mazurek - trochę więcej otwartości.

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 07:24 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Nie dokońca tak o ile się nie mylę ludzie byli kiedyś sporo mniejsi, np Kazimierz Wielki miał pomoć 184 cm wzrostu i przerastał o głowę innych ludzi więc wydaje się, że jednak ludzie stawają się coraz to większy.

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 13:43 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Danu napisał(a):
Nie dokońca tak o ile się nie mylę ludzie byli kiedyś sporo mniejsi, np Kazimierz Wielki miał pomoć 184 cm wzrostu i przerastał o głowę innych ludzi więc wydaje się, że jednak ludzie stawają się coraz to większy.

Z tym, że średni wzrost człowieka wzrasta, to często prawda. W epoce wiktoriańskiej ludzie w Wielkiej Brytanii byli np. nieco niżsi niż dzisiaj i osobnik mierzący 1,8 m wyróżniał się wzrostem . Ogólnie można doczytać tutaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Human_hei ... man_height

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 14:46 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Dawid Mika napisał(a):
(...)

Jeżeli my jesteśmy małpami, to świat naprawdę jest porąbany :mrgreen: sory za słownictwo,ale teraz to żeś dowalił z tymi małpami,haha!

Oczywiście szanuję wszystkich,ale dla Mnie to śmieszne :lol:

Wypunktowany wulgaryzm to nadal wulgaryzm. Cytuj tylko fragment tekstu, a nie cały post bo nie wiadomo o co chodzi. MSz

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 15:28 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Oczywiście szanuję wszystkich,ale dla Mnie to śmieszne :lol:

Poniższy rysunek w takim razie jest przezabawny:Obrazek

Należymy do wąskiego grona grupy hominidów. Wyłączenie nas z tej grupy byłoby równoważne z wyłączeniem z niej np. goryli. Goryle chyba uważasz za małpy, prawda?

[Od siebie dorzuję jeszcze wyjaśniający artykuł, z którym warto się zapoznać:
viewtopic.php?f=69&t=3777
nazuul]

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 15:29 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

O hoaxowych fotkach się nie będę wypowiadał bo to oczywiste fotomontarze. Co do biologicznych spraw - okapi od odkrycia nigdy nie został uznany za wymarły, cały czas nauka wiedziała o jego istnieniu. Populację dziką na rok 2010 określano na 10 -12 000 osobników (przez bardziej optymistycznych badaczy podawana jest liczba ok 20000). No i sprawa małpowatości człowieka - systematycznie należymy do tej samej rodziny razem z leśnymi "ludźmi" czyli gorylami, szympansami i orangutanami. Podobieństwo genetyczne między przedstawicielami rodziny człowiekowatych jest większe niż pomiędzy przedstawicielami tak lubianej przez ciebie rodziny koniowatych. Tak więc człowiek jest małpą człekokształtną.

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 15:33 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Kolejny fenomen kreowany przez niedouczone media.

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 15:42 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Kahless napisał(a):
O hoaxowych fotkach się nie będę wypowiadał bo to oczywiste fotomontarze. Co do biologicznych spraw - okapi od odkrycia nigdy nie został uznany za wymarły, cały czas nauka wiedziała o jego istnieniu. Populację dziką na rok 2010 określano na 10 -12 000 osobników (przez bardziej optymistycznych badaczy podawana jest liczba ok 20000). No i sprawa małpowatości człowieka - systematycznie należymy do tej samej rodziny razem z leśnymi "ludźmi" czyli gorylami, szympansami i orangutanami. Podobieństwo genetyczne między przedstawicielami rodziny człowiekowatych jest większe niż pomiędzy przedstawicielami tak lubianej przez ciebie rodziny koniowatych. Tak więc człowiek jest małpą człekokształtną.

Jesteś za bardzo pewny że to fotomontaże, ty je robiłeś?
Czy moze widziałeś jak ktoś przerabiał zdjęcia?
To czy to fotomontaż musi stwierdzić specjalista, chodź wątpie abyś Ty nim był (czego nie wykluczam), sam w to mało wierzę,ale nie wieżę że to TOTALNA bujda...

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 15:51 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Ale jednak nie sądzisz, że gdyby były one prawdziwe to znalazły by się w książkach, gazetach, telewizji itd? 8-) Przecież 99% normalnych ludzi zależy na tym, żeby taką sensację opublikować, gdyby to była prawda nie sądzę , żeby dało się to ukryć.

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 18:19 
Ceratopsian24, jednak Kahless ma rację - to na 100% totalna bujda z tymi 14-metrowymi ludźmi i ludźmi współistniejącymi z (nieptasimi) dinozaurami :wink:

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 19:44 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Ceratopsian24, jednak Kahless ma rację - to na 100% totalna bujda z tymi 14-metrowymi ludźmi i ludźmi współistniejącymi z (nieptasimi) dinozaurami :wink:

Nie masz pewności na 100%, nikt nie ma więc nie pisz takich rzeczy że na 100% to bujda.

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 20:01 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Jeśli to nie jest na 100%, to nic nie jest na 100%. No dobra, niech będzie 99%.
Jako "dowód" na istnienie takich kreatur podałeś linka do wyszukiwania w google grafika słów "nephilim skeleton" a tam już pierwszy wynik to strona, której autor wskazuje dlaczego to fałszerstwo 8-)

Z pierwszych wyników kilka innych to ewidentne, nieudolne fotomontaże:
http://www.propheticvoice.co.uk/images/ ... im1xr6.jpg
człowiek i czaszka są inaczej oświwetleni

http://www.occultblogger.com/wp-content ... -found.jpg
ludzie i czaszka są w innej rozdzielczości

inne to zdjęcia tak małe, że ciężko cokolwiek stwierdzić

Zapewne nieraz słyszałeś - i pewnie uważasz za słuszne - że poważni archeolodzy celowo przemilczają prawdę czy boją się ośmieszenia, rewolucyjnych zmian itp., co wydaje mi się nonsensem z powodu:
Danu napisał(a):
Przecież 99% normalnych ludzi zależy na tym, żeby taką sensację opublikować, gdyby to była prawda nie sądzę , żeby dało się to ukryć.

Jeśli jakiś naukowiec miałby w posiadaniu szkielet olbrzyma, to zbadalby dokładnie czy to autentyk. Myślisz, że można podrobić strukturę kości na poziomie komórkowym i niższym? Albo przerobić kość mastodonta na ludzką?
Nie jestem specem od archeologii, ale na pewno działa tak jak paleontologia: tutaj ten, kto odnajdzie/opisze/zbada coś przełomowego staje się słynny, szanowany itd., fałszerstwa się zdarzały, ale zostały wykryte dzięki starannym, drobiazgowym badaniom i jakoś naukowcy, którzy dali się nabrać nie stracili twarzy.
Różne wczesne Homo osiągali spory wzrost a populacje większe czy mniejsze niż przeciętne, których śladów nie odnaleziono, jak najbardziej są możliwe.

Odnośnie teorii spiskowych, to pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie (pewnie się niekórzy zdziwią) - nasz świat jest tak skomplikowany, pełen sprzecznych interesów, głupoty, niewiedzy, nieuczciwości itd., że prawdopodobnie część wersji alternatywnych (spiskowych) jest w jakieś części prawdziwa, zwłaszcza tych mniej znanych, ale stwierdzić to jest bardzo trudno (czas, siły, środki itd.). Tak naprawdę wiemy bardzo mało.

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 20:11 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Wiemy bardzo mało, więc nie możemy wykluczyć że to nieprawda :lol:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1