Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 21 stycznia 2018, o 21:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy ktoś słyszał o 14 metrowych ludziach i malunkach din
PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 20:14 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
nazuul napisał(a):
fałszerstwa się zdarzały, ale zostały wykryte dzięki starannym, drobiazgowym badaniom i jakoś naukowcy, którzy dali się nabrać nie stracili twarzy

Np. słynny człowiek z Piltdown.

nazuul napisał(a):
Odnośnie teorii spiskowych, to pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie (pewnie się niekórzy zdziwią) - nasz świat jest tak skomplikowany, pełen sprzecznych interesów, głupoty, niewiedzy, nieuczciwości itd., że prawdopodobnie część wersji alternatywnych (spiskowych) jest w jakieś części prawdziwa, zwłaszcza tych mniej znanych, ale stwierdzić to jest bardzo trudno (czas, siły, środki itd.). Tak naprawdę wiemy bardzo mało.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. A jeszcze wracając do archeologii, to jakoś mniej ufam archeologom niż paleontologom. Zwłaszcza egiptologia wg mnie miejscami nie trzyma się kupy, ale to nie miejsce i czas o rospiwywaniu się na ten temat.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 05:27 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Ceratopsian24 napisał(a):
Wiemy bardzo mało, więc nie możemy wykluczyć że to nieprawda :lol:

Ale jest brzytwa Ockhama. Po co mnożysz byty ponad potrzebę, nie mając do tego dostatecznych racji? Co wystarczy, by zrobić zdjęcie takowych szczątków olbrzyma? Jakaś wiedza o Photoshopie i trochę wolnego czasu.
Owszem, być może faktycznie wiemy bardzo mało, ale to nie upoważniania nas do różnych twierdzeń mających uzasadnienie jedynie w fakcie ludzkiej niewiedzy.
To, że nie możemy czegoś wykluczyć, nie znaczy, że to od razu tak jest.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 09:09 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Dawid Mika napisał(a):
Wiemy bardzo mało, więc nie możemy wykluczyć że to nieprawda :lol:

Ale jest brzytwa Ockhama. Po co mnożysz byty ponad potrzebę, nie mając do tego dostatecznych racji? Co wystarczy, by zrobić zdjęcie takowych szczątków olbrzyma? Jakaś wiedza o Photoshopie i trochę wolnego czasu.
Owszem, być może faktycznie wiemy bardzo mało, ale to nie upoważniania nas do różnych twierdzeń mających uzasadnienie jedynie w fakcie ludzkiej niewiedzy.
To, że nie możemy czegoś wykluczyć, nie znaczy, że to od razu tak jest.

Tylko że wszyscy z Was są za Nie, i tylko ja jestem za Tak, że to jest możliwe, więc nie widzę tutaj żadnej pretekcjii aby mnie atakować, musi być 50 % z waszej strony (JEDEN KOMENTARZ) i 50 % z mojej (JEDEN KOMENTARZ) a ty mnie atakujesz jako chyba 4... nie widzę tutaj sensu załadowywać Mnie komentarzami za tym że Na pewno tacy ludzie nie istnieją ....i tak nie jest ani pewne czy oni żyli ale też nie jest potwierdzone że to nieprawda, a photoshop wcale nie potrafi robić takich cudów gdybyś nigdy nie widział programu Photoshop.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 09:33 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Cytuj:
... a photoshop wcale nie potrafi robić takich cudów gdybyś nigdy nie widział programu Photoshop.

Te przerobione zdjęcia to nie są żadne cuda, Maciej parę postów wyżej wytknął nieścisłości na dwóch pierwszych z brzegu... Ta rozmowa jest jak o Smoleńsku - dla niektórych to zawsze będzie zamach.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 09:37 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Ależ ja Cię w żadnym wypadku nie atakuję. Po prostu spokojnię piszę to co myślę, uzupełniając wywody moich poprzedników. Czy gdziekolwiek w tym temacie napisałem coś, co mogłoby Cię obrazić? Nie (przynajmniej mi się tak wydaje). Twierdzisz, że w dyskusji powinna być równowaga. A więc sugerujesz, że tylko jedna osoba powinna Ci odpisywać? Ale od tego służy forum, by wielu różnych ludzi mogło dyskutować. Albo, że np. ja powinien udawać, że wierzę w istnienie gigantów i razem z Tobą bronić tego poglądu, choć naprawdę myślowo sympatyzuję z jego przeciwnikami?

i tak nie jest ani pewne czy oni żyli ale też nie jest potwierdzone że to nieprawda, a photoshop wcale nie potrafi robić takich cudów gdybyś nigdy nie widział programu Photoshop.

Przy sporej wiedzy i wolnym czasie myślę, że nie takie rzeczy można robić.
Rozumowując Twoim tokiem:

"i tak nie jest ani pewne czy elfy oraz krasnoludki istnieją, ale też nie jest potwierdzone, że to nieprawda".

Zresztą chyba można zanegować pewność wszystkiego, nawet doświadczeń zmysłowych. Jedyne co jest naprawdę pewne i nie do zanegowania to chyba prawa logiki i matematyki. Ale czy to oznacza, że nic po za tym nie należy przyjmować? Nie, bowiem należy przyjmować to co wydaje się najprawdopodobniejsze.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 12:17 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
hanys napisał(a):
Ta rozmowa jest jak o Smoleńsku - dla niektórych to zawsze będzie zamach.

Wiedziałem, że w końcu się to pojawi :D . Owszem, to był zamach, którego twórcami byli... kosmici! Hipoteza pozaziemska jest przez wszystkich z góry odrzucana, ja się pytam, na jakiej podstawie!?!?!
Oto dowód:

Obrazek

Trafne uwagi Dawida Miki - Ceratopsian24, polecam dobrze je przemyśleć.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 12:36 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Skoro już jesteśmy przy Smoleńsku, to prawda leży pewnie gdzieś po środku. Próba zrzucenia winy na pilotów miała już miejsce parę minut po katastrofie. M.in. śp. generał Patelicki dostał SMS-a od jakiejś szychy z obecnej partii rządzącej (nie wymienił nazwiska). Jego treść brzmiała mniej-więcej "Samolot sie rozbil kolo Smolenska. Winni sa piloci". Bez komentarza.
A to, że nie poproszono NATO o pomoc, o amerykańskich ekspertów (najlepsi jeśli chodzi o katastrofy lotnicze), nie zażądano natychmiastowego zwrotu szczątków kadłuba, to zwyczajny skandal. Więcej się nie będę rozpisywał.

PS nie jestem ani za PiSem, ani za PO.

PS2 zdjęcie to fotomontaż, bo prawdziwy Gwiezdny Niszczyciel typ Imperial-I miał 1600 metrów długości, czyli (nawet z uwględnieniem perspektywy) powinien być o wiele większy:
http://ossus.pl/biblioteka/Gwiezdny_Nis ... Imperial-I
:lol:

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 13:13 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

No i cienie nie takie jak powinny być :)

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 15:28 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

hanys napisał(a):
Cytuj:
... a photoshop wcale nie potrafi robić takich cudów gdybyś nigdy nie widział programu Photoshop.

Te przerobione zdjęcia to nie są żadne cuda, Maciej parę postów wyżej wytknął nieścisłości na dwóch pierwszych z brzegu... Ta rozmowa jest jak o Smoleńsku - dla niektórych to zawsze będzie zamach.

Najlepiej uciec od tematu i zacząć o czymś innym, w tym przypadku o Smoleńsku....ja już nie mam nic do powiedzenia :)

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 16:58 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Najlepiej uciec od tematu i zacząć o czymś innym, w tym przypadku o Smoleńsku....ja już nie mam nic do powiedzenia :)

Zbaczanie z tematu dyskusji jest rzeczą całkowicie naturalną, sam też to robisz.
Jeśli masz coś do dodania w kwestii gigantycznych ludzi, to dawaj. Twoje twierdzenia zostały już przez kilka osób skomentowane (sfalsyfikowane), więc cóż jeszcze miałyby te osoby dodać? Twierdzisz np., że zdjęcia to dowód, ja twierdzę, że to fałszywki, podając konkretne powody, więc zagadnienie rozwiązane.

To nie inni dyskutanci Ciebie atakują, argumentując przeciw Twoim twierdzeniom - na tym właśnie polega rzeczowa dyskusja (której jak sam stwierdziłeś, nie odróżniasz od prymitywnej pyskówki, a szkoda viewtopic.php?f=30&t=5311&p=51615#p51615).
To Ty właśnie atakujesz swoich rozmówców, bo stwierdzasz, że 1) "uciekają od tematu", 2) jeśli się z Tobą nie zgadzają, to nie znają się na danej kwestii (np. "photoshop wcale nie potrafi robić takich cudów gdybyś nigdy nie widział programu Photoshop", ja np, widziałem Photosjop w działaniu i potwierdzam, że we wprawnych rękach potrafi czarować), 3) wyśmiewasz ich (viewtopic.php?f=30&t=5311&p=51584#p51584), 4) zarzucasz bezsensowność postów, nabijanie ich (viewtopic.php?f=9&t=638&p=51715#p51715)...
Wcześniej stwierdziłeś, że "nikomu nie pasuje nawet że ja tu jestem" (viewtopic.php?f=30&t=5311&p=51586#p51586) - postępując w taki sposób, jesteś na najlepszej drodze do tego (możliwe, że część osób już zraziłeś). Zastanów się zatem nad swoim pisaniem, wyciągnij wnioski i zmień styl pisania.

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 18:06 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

nazuul napisał(a):

Zbaczanie z tematu dyskusji jest rzeczą całkowicie naturalną, sam też to robisz.
Jeśli masz coś do dodania w kwestii gigantycznych ludzi, to dawaj. Twoje twierdzenia zostały już przez kilka osób skomentowane (sfalsyfikowane), więc cóż jeszcze miałyby te osoby dodać? Twierdzisz np., że zdjęcia to dowód, ja twierdzę, że to fałszywki, podając konkretne powody, więc zagadnienie rozwiązane.

To nie inni dyskutanci Ciebie atakują, argumentując przeciw Twoim twierdzeniom - na tym właśnie polega rzeczowa dyskusja (której jak sam stwierdziłeś, nie odróżniasz od prymitywnej pyskówki, a szkoda http://www.forum.dinozaury.com/viewtopi ... 615#p51615).
To Ty właśnie atakujesz swoich rozmówców, bo stwierdzasz, że 1) "uciekają od tematu", 2) jeśli się z Tobą nie zgadzają, to nie znają się na danej kwestii (np. "photoshop wcale nie potrafi robić takich cudów gdybyś nigdy nie widział programu Photoshop", ja np, widziałem Photosjop w działaniu i potwierdzam, że we wprawnych rękach potrafi czarować), 3) wyśmiewasz ich (http://www.forum.dinozaury.com/viewtopi ... 584#p51584), 4) zarzucasz bezsensowność postów, nabijanie ich (http://www.forum.dinozaury.com/viewtopi ... 715#p51715)...
Wcześniej stwierdziłeś, że "nikomu nie pasuje nawet że ja tu jestem" (http://www.forum.dinozaury.com/viewtopi ... 586#p51586) - postępując w taki sposób, jesteś na najlepszej drodze do tego (możliwe, że część osób już zraziłeś). Zastanów się zatem nad swoim pisaniem, wyciągnij wnioski i zmień styl pisania.

To może od razu mam się wypisać z forum?

Ostatnio edytowano 28 lipca 2013, o 11:34 przez szerman, łącznie edytowano 3 razy
post został zgłoszony jako naruszający regulamin

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 18:16 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Cytuj:
Nie muszę zmieniać stylu pisania.

Nikt niechce, żebyś opuszczał forum :)

PostNapisane: 13 kwietnia 2013, o 19:04 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Danu napisał(a):
Cytuj:
Nie muszę zmieniać stylu pisania.

Nikt niechce, żebyś opuszczał forum :)

To się cieszę ,bardzo Mi się tutaj podoba .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1