Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 17 listopada 2018, o 05:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zebry czy krokodyle - które inteligentniejsze
PostNapisane: 6 grudnia 2013, o 15:48 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Pewnie wielu z Was czytało, ale informacja jest bardzo ciekawa, więc warto ją tutaj podać. Odkryto zachowania narzędziowe u krokodyli (a także zdolność do używania narzędzi w odpowiedniej porze roku).

Dinets V., Brueggen J.C., Brueggen J.D. 2013. Crocodilians use tools for hunting. Ethology Ecology & Evolution. http://dx.doi.org/10.1080/03949370.2013.858276 (za darmo!).

http://blogs.scientificamerican.com/tet ... nd-gators/

PostNapisane: 13 grudnia 2013, o 23:55 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
Dawidzie widzę, że przytoczyłeś cytat z mojego posta :D ok więc dopowiem coś od siebie. Krokodyle mają wysoko wyspecjalizowany, system przetrwania, potrafią wykorzystać każdą nadarzającą się okazje by, wyczekać i zapolować. Dzięki inteligencji przetrwały miliony lat i praktycznie nie zmieniły się do naszych czasów. Odżywiają się padliną jak i tym, co upolują. W trudnych warunkach potrafią zakopać się w zasychającym bajorku i przeczekać na następne opady deszczu.
To cechy zwierzęcia inteligentnego który walczy o przetrwanie.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

PostNapisane: 8 maja 2015, o 00:18 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
deinocheir napisał(a):
Krodyle są inteligentniejsze.

To nic nie wnosi do tematu rozmowy.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1