Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 22 stycznia 2018, o 07:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zebry czy krokodyle - które inteligentniejsze
PostNapisane: 21 listopada 2012, o 03:04 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Wyodrębnione z viewtopic.php?f=4&t=4696&p=49154#p49154

Krzysztof napisał(a):
To ,nie oznacza iż stegozaur, był głupi bo miał, mały mózg wielkości orzecha włoskiego, każdy był na swój sposób mądry, o czym świadczy instynkt przetrwania. Ale, tak jak dzisiaj w świecie zwierząt drapieżnik był bardziej inteligentny od swojej ofiary.

Na pewno?
Czy krokodyl jest bardziej inteligentny od zebry?

Tytuł: Re: Najmądrzejsze dinozury!!!
PostNapisane: 21 listopada 2012, o 12:32 
Moderator
Moderator

Podejrzewam, że tak. Krokodyle są bardzo inteligentne.

PostNapisane: 17 grudnia 2012, o 10:12 
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec

Faktycznie o krokodylach-które pod względem anatomicznej budowy różniły sie od tych jakie mamy dzisiaj,mówi się iż były (są) bardzo inteligentne. Na pewno zasługują na czołowe miejsce w takiej klasyfikacji dinozaurów.

PostNapisane: 17 grudnia 2012, o 13:16 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Zatorland_pl napisał(a):
Faktycznie o krokodylach-które pod względem anatomicznej budowy różniły sie od tych jakie mamy dzisiaj,mówi się iż były (są) bardzo inteligentne. Na pewno zasługują na czołowe miejsce w takiej klasyfikacji dinozaurów.

Nie bardzo, bo krokodyle nie należą do dinozaurów. Ich wspólny mianownik to archozaury, więc ewentualnie można powiedzieć, że należą pod względem IQ do czołówki wśród archozaurów. A nawet jeśli są wśród nich "najgłupszą" grupą, to nie zmienia faktu, że i tak są inteligentne.

PostNapisane: 7 kwietnia 2013, o 22:13 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Dawid Mika napisał(a):
Krzysztof napisał(a):
To ,nie oznacza iż stegozaur, był głupi bo miał, mały mózg wielkości orzecha włoskiego, każdy był na swój sposób mądry, o czym świadczy instynkt przetrwania. Ale, tak jak dzisiaj w świecie zwierząt drapieżnik był bardziej inteligentny od swojej ofiary.

Na pewno?
Czy krokodyl jest bardziej inteligentny od zebry?

Nie zgodzę się... :mrgreen:

Czy krokodyle przejawiają jaki kolwiek symptom współczucia,lub jakiego kolwiek uczucia społecznego?
Czy widzialiście kiedy kolwiek krokodyla który troskliwie opiekuje się swoim poitmostwem aż do ukończenia jego okresu dojrzałości płciowej?
Czy u krokodyli widzicie zorganizowany tryb życia polegający na życiu w grupach rodzinnych w których ustalona jest hierarchia międzygatunkowa?

Według Mnie krokodyle nie są inteligentne, mają zapisane w mózgu aby zabijać ,samice wyjątkowo słaby instynkt macieżyński, mimo tego iż wyróżniają się wśród innych gadów- są słabo przywiązane do młodych w porównaniu z ssakami w tym zebrami !

Krokodyl który atakuje stado zebr przekraczających rzekę i wpadający prosto pod kopyta jest inteligentny?raczej nie.. :roll:
a na pewno nie jest inteligenty, patrząc na to jak antylopy przekraczają rzekę!
Po co krokodyle je zabijają, skoro mogły by poczekać kilka minut jak wiele setek antylop tonie przez stratowanie przez pobratymców?
Co roku podczas przeprawy ginie kilka tysięcy gnu i zebr,dlaczego krokodyle zabijają ,gdyby mogły by poczekać ?

Zebra przekracza rzekę w przyczyn naturalnych- za pożywieniem, a trzeba dodać ze przekracza rzekę w najbezpieczniejszym miejscu ,w przeciwienstwie do gnu, które skaczą jedna na drugą, nie bez powodu zebry podczas przeprawy przez rzekę starają się trzymać z boku, nie wpadajac w masę głupich antylop ...

Krokodyl to gad, a zebra ssak, porównanie ssaka do gada nie ma nawet sensu, mimo tego iż krokodyle należą do jednych z najmądrzejszych gadów, zebra nalezy do rodziny koniowatych- a jak każdy wie koniowate są bardzo inteligentne,nic dziwnego że zebra wychodzi z 4 na 5 ataków drapieżników bez szwanku, może nie ma w nogach, bo osiąga prędkośc ok.60 km/h,ale ma dużo w głowie, i potrafi wyrolować nawet grupę lwów czy hien.

Fakt, krokodyle polują na zebry,i wychodzi im to całkiem nieźle, ale krokodyle współpracują ze sobą, mimo tego iż każdy myśli tylko o sobie , a u zebr mimo tego iż przekraczają rzekę w masowych liczbach,ogier, klacz i źrebię- wszystkie myślą o swojej grupie rodzinnej, źrebię pójdzie za swoją matką,gdy ona idzie za ogierem- Takie są właśnie inteligentne ssaki.

Tak więc według Mnie zebra jest inteligentniejsza od krokodyla, przynajmniej Nilowego ,który działa mięśniami,a nie głową.

Obrazek

PostNapisane: 8 kwietnia 2013, o 10:06 
Moderator
Moderator

Muszę stanąć w obronie krokodyli. Czytałem doniesienia, że krokodyle nilowe potrafią polować zespołowo. Samice opiekują się gniazdem i młodymi.

PostNapisane: 8 kwietnia 2013, o 10:48 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Utahraptor napisał(a):
Muszę stanąć w obronie krokodyli. Czytałem doniesienia, że krokodyle nilowe potrafią polować zespołowo. Samice opiekują się gniazdem i młodymi.

Przecież napisałem ze się opiekują,ale co tu porównywać gada do ssaka,tym bardziej do takiego bardziej inteligentnego, jakim jest zebra, nie ma o czym nawet dyskutować :roll:

PostNapisane: 8 kwietnia 2013, o 10:53 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Ceratopsian24 napisał(a):
Utahraptor napisał(a):

Przecież napisałem ze się opiekują,ale co tu porównywać gada do ssaka,tym bardziej do takiego bardziej inteligentnego, jakim jest zebra, nie ma o czym nawet dyskutować :roll:

A może jednak ;)

Z drugiej strony, to to, że krokodyl tylko czeka aż obiad trafi mu w paszcze, to swego rodzaju przejaw jego inteligencji - nie wysili się zbytnio, nie musi marnować wiele energii żeby sobie dobrze pojeść. A niby inteligentniejsza zebra sama mu się pcha do przysłowiowego garnka. Ale taka jest natura, musi ona przebrnąć niejedną rzekę by dotrzeć do pożywienia, a krokodyle sprytnie to wykorzystują.

PostNapisane: 8 kwietnia 2013, o 12:08 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Większość z tego, co piszesz, nie jest argumentem ani za inteligencją zebr, ani przeciw inteligencji krokodyli. Np.:

Czy krokodyle przejawiają jaki kolwiek symptom współczucia,lub jakiego kolwiek uczucia społecznego?
Zebry raczej też nie - nie słyszałem np., by "opłakiwały" zmarłych albo tworzyły cmentarzyska, jak słonie.

Czy u krokodyli widzicie zorganizowany tryb życia polegający na życiu w grupach rodzinnych w których ustalona jest hierarchia międzygatunkowa?
Do życia w zhierarchizowanych grupach społecznych potrzebna jest pewna inteligencja, ale fakt, że dane zwierzę nie żyje w takich grupach nie znaczy, że ono tej inteligencji nie ma. Większość gatunków kotowatych prowadzi samotniczy tryb życia - czy to znaczy, że są mniej inteligentne od zebr? Nie.
Zresztą akurat wśród krokodyli też jest hierarchia. W ogóle ich zachowania są bardziej złożone niż zwykło się to przyjmować.

(...) samice wyjątkowo słaby instynkt macieżyński, mimo tego iż wyróżniają się wśród innych gadów- są słabo przywiązane do młodych w porównaniu z ssakami w tym zebrami !
To zdanie jest nawet wewnętrznie sprzeczne. Krokodyle dość długo opiekują się swoimi młodymi, istnieją nawet doniesienia o pewnych formach opieki ojcowskiej u przynajmniej niektórych gatunków.

Po co krokodyle je zabijają, skoro mogły by poczekać kilka minut jak wiele setek antylop tonie przez stratowanie przez pobratymców?
Co roku podczas przeprawy ginie kilka tysięcy gnu i zebr,dlaczego krokodyle zabijają ,gdyby mogły by poczekać ?
Gdyby krokodyle nie zabijały, to ich ofiary przestałyby się tak spieszyć z przechodzeniem przez rzekę, więc nie tratowałyby się nawzajem, a krokodyle nie dostałyby nic.

Fakt, krokodyle polują na zebry,i wychodzi im to całkiem nieźle, ale krokodyle współpracują ze sobą, mimo tego iż każdy myśli tylko o sobie , a u zebr mimo tego iż przekraczają rzekę w masowych liczbach,ogier, klacz i źrebię- wszystkie myślą o swojej grupie rodzinnej, źrebię pójdzie za swoją matką,gdy ona idzie za ogierem- Takie są właśnie inteligentne ssaki.
Gdyby było tak jak piszesz, to byłby to raczej argument za inteligencją krokodyli.

(...) może nie ma w nogach, bo osiąga prędkośc ok.60 km/h,ale ma dużo w głowie, i potrafi wyrolować nawet grupę lwów czy hien.
A jak to zebry "rolują" lwy i hieny? Zawsze wydawało mi się, że kiedy dostrzegą zagrożenie, uciekają, a kiedy np. lew i tak je dogoni, to próbują go kopnąć. Gdzie tu przejaw jakiejś wyjątkowej inteligencji? Standardowa strategia obronna.

Kilka razy piszesz, że "nie ma co porównywać gada do ssaka" - to takie myślenie "drabinowe", tzn. że ssaki są "lepsze" od gadów, pewnie gady lepsze od płazów itd. Ale to tak nie działa.

Utahraptor napisał(a):
Czytałem doniesienia, że krokodyle nilowe potrafią polować zespołowo.
...np. tworząc żywe "zapory" po bokach koryta rzecznego, tym samym zmuszając migrujące ryby praktycznie do wpłynięcia im do paszcz. Niektóre inne gatunki robią podobnie.

Tytuł: Re: Zebry czy krokodyle - które inteligentniejsze
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, o 13:25 
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec

Imię i nazwisko: Asia T.
aby zrobić Off Topic Off Topicu można w tym momencie rozpocząć dyskusję o tym, czym w ogóle jest inteligencja.

PostNapisane: 8 kwietnia 2013, o 13:51 
Myślę Asiu, że można ją zdefiniować jako przeciwieństwo przedstawiania w sejmie karaczana jako pluskwy.

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 13:17 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Ag.Ent napisał(a):
...

I tak według Mnie zebra jest inteligentniejsza od krokodyla, mimo tego iż krokodyle są sprytne,one działają mięśniami ,a nie głową ...

według mnie inteligencja krokodyla ma się mniej więcej 40%,a zebry 60% jeżeli chodzi o samo porównanie ,mózg ssaków jest lepiej rozwinięty od mózgu gadów,a powracajac do tego że zebra kopie drapieżnika,to nie jest inteligencja? przecież zdaje sobie sprawę że kopniak może uratować jej życie, jeżeli by tak nie było to by tylko uciekała, poza tym zebry łączą się nie bez powodu w mieszane stada z kilkukrotnie liczniejszymi gnu, w których znajdują ochronę w stadzie,oczywiscie na czas wielkiej migracji i mówię tutaj o zebrach Stepowych.

[Cytowanie całego postu zostału usunięte. MZ]

Połączono posty. MSz

szerman napisał(a):
Utahraptor napisał(a):

A może jednak ;)

Z drugiej strony, to to, że krokodyl tylko czeka aż obiad trafi mu w paszcze, to swego rodzaju przejaw jego inteligencji - nie wysili się zbytnio, nie musi marnować wiele energii żeby sobie dobrze pojeść. A niby inteligentniejsza zebra sama mu się pcha do przysłowiowego garnka. Ale taka jest natura, musi ona przebrnąć niejedną rzekę by dotrzeć do pożywienia, a krokodyle sprytnie to wykorzystują.

"Sama się pcha"... Nawet nie wiesz, i nie zdajesz sobie sprawy ile jedna zebra musi przejść tysięcy kilometrów w ciągu roku aby przeżyć !

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 14:24 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

poza tym nie chce mi sie odpowiadać na Twoje pytania ani komentować tego co napisałeś :mrgreen:
Na to nie mam kontrargumentu :( Zresztą o nic nie pytałem ;)

(...) to co zobaczyłem rozwiało wszelkie niepewności że zebry to mądre stworzenia ,gdyby nimi nie były to każda zebra która zostanie wybrana jako cel drapieżnika by ginęła, proste
Nigdzie nie pisałem, że nie są inteligentne, tylko że przeszacowujesz ich inteligencję, wnioskując na podstawie niepoprawnych argumentów.
Poza tym inteligencja nie jest jedynym czynnikiem mogącym wpływać na przetrwanie. Zresztą, jak przy każdej innej cesze, obserwujemy tutaj zmienność wewnątrzgatunkową.

mózg ssaków jest lepiej rozwinięty od mózgu gadów
Tego nikt nie kwestionuje, ale zależność inteligencji od wielkości mózgu nie jest aż taka prosta - zawsze pojawia się ta kwestia przy dyskusji o inteligencji dinozaurów.

a powracajac do tego że zebra kopie drapieżnika,to nie jest inteligencja? przecież zdaje sobie sprawę że kopniak może uratować jej życie, jeżeli by tak nie było to by tylko uciekała
Chyba każde zwierzę przyparte do muru będzie się bronić, ale to zachowanie instynktowne, nie świadczy o inteligencji.

Tak więc ja wiem swoje,Ty swoje, jeżeli uważasz że gad przerósł inteligencją ssaka to pozdro :lol:
Nigdzie nie napisałem, że tak uważam, ale twierdzę, że nie jest to z definicji niemożliwe.

"Sama się pcha"... Nawet nie wiesz, i nie zdajesz sobie sprawy ile jedna zebra musi przejść tysięcy kilometrów w ciągu roku aby przeżyć ! :? (...) zebry nie mają wyboru ,gdyby zrezygnowały były by głupimi zwierzętami i pozdychały by z głodu skoro nie wiesz ze po drugiej stronie rzeki trawa jest zieleńsza i pożywniejsza a co najwazniejsze- zawarte są w niej składniki wapnia potrzebne samicom do urodzenia źrebiąt! (...)
Dla krokodyli to żadna różnica.

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:32 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Ag.Ent napisał(a):
...

Dla zebry to też żadna różnica jak pozbawi krokodyla wzroku :lol: ,

<ciach>

i wcale nie uważam że krokodyle to głupie gady tak dla ścisłości.

[Cytowanie całego poprzedniego postu zostału usunięte. MZ]

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 17:58 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Ceratopsian24 - nie można pisać w ten sposób, tj. wyśmiewając kogoś. To nie jest pierwszy przypadek (wcześniej wyśmiałeś szermana, który zaliczył konie i zebry do parzystokopytnych, dzisiejsza Twoja odpowiedź do niego też jest w takim stylu).
Z tego, co piszesz, jasno wynika, że przyjmujesz inne znacznie terminu "inteligencja" od powszechnie przyjętego i/lub uważasz za przejaw inteligencji coś, co o niej wcale nie świadczy i wygląda też na to, że niezbyt uważnie czytasz, co do Ciebie piszą.
Proponuję zdefiniowane terminu "inteligencja" na potrzeby tej dyskusji.

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 18:07 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

nazuul napisał(a):
Ceratopsian24 - nie można pisać w ten sposób, tj. wyśmiewając kogoś. To nie jest pierwszy przypadek (wcześniej wyśmiałeś szermana, który zaliczył konie i zebry do parzystokopytnych, dzisiejsza Twoja odpowiedź do niego też jest w takim stylu).
Z tego, co piszesz, jasno wynika, że przyjmujesz inne znacznie terminu "inteligencja" od powszechnie przyjętego i/lub uważasz za przejaw inteligencji coś, co o niej wcale nie świadczy i wygląda też na to, że niezbyt uważnie czytasz, co do Ciebie piszą.
Proponuję zdefiniowane terminu "inteligencja" na potrzeby tej dyskusji.

Ok, przepraszam, po prostu Mnie trochę poniosło że wgl. nie bierze zebry pod lupę, tylko ciagle te krokodyle, ja przynajmniej napisałem że zdaję sobie sprawę, i wiem że krokodyle to bardzo mądre GADY, ale jak idzie porównać do ssaka to wiadomo jakie są wyniki-ale to tyle z mojej strony z TEGO tematu, kto jest inteligentniejszy,czy zebra czy krokodyl...........zresztą Nikt tego nie wie kto jest mądrzejszy -.-
Każdy ma swoje zdanie, i tego powinien się trzymać.

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 18:22 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Inteligencja? oczywiście że wiem co to jest, ale ja bardziej patrzę na stronę zwierząt, obserwując ich zachowania oraz tryb życia, no ale jak chcesz wiedzieć co to jest ta Inteligencja to masz tu opis, Mi się nie chce już rozwijać moich myśli bo nikomu nie pasuje nawet że ja tu jestem ,tak mi się wydaje :roll: ...
Opis: http://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_(psychologia)

To też jest prześmiewcze - sugerujesz, że nie wiem, co to jest "inteligencja", podczas gdy proponuję określić dokładnie, co będziemy rozumieć przez to pojęcie (zob. co jest w tym haśle napisane).
Chodzi o to, żeby z np. tam podanych definicji wybrać jedną i trzymając się jej, dyskutować nad zagadnieniem. Np. możemy przyjąć, że
"Inteligencja to ogólna zdolność adaptacji do nowych warunków i wykonywania nowych zadań przez wykorzystanie środków myślenia. (Stern)" albo "Inteligencja to zdolność rozwiązywania problemów (Piaget)".
po czym rozpartywać, jakie zachowania zebr i krokodyli świadczą o tak rozumianej inteligencji.
Np. utożsamiasz inteligencję z opieką nad młodymi, co dla pozostałych jest błędne.

wiem że krokodyle to bardzo mądre GADY, ale jak idzie porównać do ssaka to wiadomo jakie są wyniki

Jak już Ag.Ent pisał, nie jest tak, że zaliczenie jakiegoś zwierzęcia do danej grupy, np. gadów przesądza od razu o inteligencji (zapewne wiesz, że krokodyle są bliżej spokrewnione [tj. tworzą klad] z ptakami niż z jaszczurkami). Inteligentne są np. ośmiornice, które nie są kręgowcami, a zwykło się uważać, że kręgowce są inteligentniejsze od bezkręgowców... Wiele ssaków i ptaków niezależnie rozwinęło bardziej inteligencję w porównaniu do krewniaków. Pamiętaj, że ewolucja tworzy drzewo, którego gałęzie idą w najróżniejszych kierunkach a inteligencja jest tylko jedną z wielu korzystnych cech.

Każdy ma swoje zdanie, i tego powinien się trzymać.

lepiej jednak, jeśli się dyskutuje i w ten sposób dochodzi do prawdy

nikomu nie pasuje nawet że ja tu jestem

podobnie jak wyżej - to, że mamy inne zdanie i dyskutujemy, nie świadczy o tym, że nie chcemy, by osoby reprezentujące inne zdanie się wypowiadały

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 19:04 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

nazuul napisał(a):
...

Gdybym ja miał tutaj z wami dyskutować to byście Mnie od razu zabanowali :mrgreen: więc wolę skończyć :lol:

[Cytowanie całego poprzedniego postu zostału usunięte. MZ]

PostNapisane: 10 kwietnia 2013, o 20:57 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Jeszcze tylko króciutko, żeby nie powtarzać nazuula ani siebie:

i bez urazy,ale twoje posty są troche śmieszne
To miło, że ktoś docenia warstwę rozrywkową moich komentarzy :)

ty na siłę wpajasz mi że gad ma lepiej rozwinięty mózg od ssaka :shock:
:roll: Myślę, że to wymaga jasnego sprostowania, bo jeszcze ktoś, kto niedokładnie przeczytał tę dyskusję, pomyśli, że rzeczywiście tak twierdzę:
Ag.Ent napisał(a):
mózg ssaków jest lepiej rozwinięty od mózgu gadów
Tego nikt nie kwestionuje, ale zależność inteligencji od wielkości mózgu nie jest aż taka prosta - zawsze pojawia się ta kwestia przy dyskusji o inteligencji dinozaurów.

kto jest inteligentniejszy,czy zebra czy krokodyl...........zresztą Nikt tego nie wie kto jest mądrzejszy -.-
Zgoda, to bardzo trudne (może nawet niemożliwe) porównywać inteligencję tak różnych zwierząt, ale jedyną osobą, która od "rozruszania" wątku (czyli od 7 kwietnia) bezpośrednio ją porównywała, byłeś Ty - inni próbowali oceniać/opisywać inteligencje tych zwierząt "osobno".

Gdybym ja miał tutaj z wami dyskutować to byście Mnie od razu zabanowali :mrgreen:
Za dyskusję zgodną z kanonami szlachetnej sztuki dyskutowania nikt nikogo nie zbanuje.

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 14:00 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Gdybym ja miał tutaj z wami dyskutować to byście Mnie od razu zabanowali :mrgreen: więc wolę skończyć :lol:

niee dlaczego, chyba że nie znasz różnicy między dyskusją a prymitywną pyskówką z portali :)

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 14:47 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

skrecu napisał(a):

niee dlaczego, chyba że nie znasz różnicy między dyskusją a prymitywną pyskówką z portali :)

Nie, nie znam i nie jest mi przykro z tego powodu :mrgreen:

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 15:44 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

W pewnym momencie napisałeś, że zebry nie postępują jak głupie gnu. Czy przypadkiem nie faworyzujesz swoich ulubionych zwierzaków, stawiając je ponad inne. Gnu też ssak, też stadny, też ma zachowania społeczne i też opiekuje się potomstwem. Dlaczego gnu ma być głupsze od zebry? Dlatego, że większym stadem wskakują do rzeki? Może dlatego jest ich więcej bo są bystrzejsze od zebr i lepiej im idzie w środowisku, lepiej się mnożą, lepiej wykorzystują zasoby i tylko ze względu na większą liczebność więcej ich ginie w paszczach krokodyli? Gdyby stada zebr były liczniejsze też najpewniej by się zadeptywały na śmierć.

PostNapisane: 11 kwietnia 2013, o 21:40 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

skrecu napisał(a):

Nie, nie znam i nie jest mi przykro z tego powodu :mrgreen:

nie wiesz nawet jak mi jest przykro że nie znasz różnicy, naprawdę :)

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 11:31 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Imię i nazwisko: Szymon Lech Dzięcioł
Sugerowanie, że istnieje jakiś jeden, obiektywny wzór zwierzęcej inteligencji, który można ze sobą dowolnie porównywać.

Skupiona groza twej symetrii? "

W. Blake (tłum. S. Barańczak)

"Never Compromise, Not Even In The Face of Armageddon"

Rorschach

Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2013, o 17:50 przez Dryocopus, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 12 kwietnia 2013, o 15:39 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Kahless napisał(a):
W pewnym momencie napisałeś, że zebry nie postępują jak głupie gnu. Czy przypadkiem nie faworyzujesz swoich ulubionych zwierzaków, stawiając je ponad inne. Gnu też ssak, też stadny, też ma zachowania społeczne i też opiekuje się potomstwem. Dlaczego gnu ma być głupsze od zebry? Dlatego, że większym stadem wskakują do rzeki? Może dlatego jest ich więcej bo są bystrzejsze od zebr i lepiej im idzie w środowisku, lepiej się mnożą, lepiej wykorzystują zasoby i tylko ze względu na większą liczebność więcej ich ginie w paszczach krokodyli? Gdyby stada zebr były liczniejsze też najpewniej by się zadeptywały na śmierć.

Zebra przewyższa inteligencją gnu, to jest potwierdzone naukowo,jak badano głębiej uczestników Wielkiej Migracji w Masai Mara,obejrzyj"Great Savannah race", wtedy się dowiesz wszystkiego :)

przesyłam kilka zdjęć z migracji w 2012 roku, może wtedy zrozumiesz że oba te gatunki są na swój sposób inteligentne lub mniej inteligentnie od drugich, ja wiem jednak z swoich obserwacji że gnu jest mniej bystre od zebry, i mniej myśli głową,bardziej liczy na szczęście.

Zebra jest silniejsza od gnu, i to jest jej plusem, zobaczcie chociażby na te zdjęcia, wyraźnie tam widać jak zebra jednym kopnięciem złamała rogi antylopie ,świadczy to o naprawdę dużej sile zebr, aa, i jeszcze jedno, nic dziwnego że udało im się wyjść z koryta rzeki, przeszkadzały im tylko te gnu które jak widać nie miały siły wyjść z rzeki,dla zebr to tylko dodatkowa przeszkoda.zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wcale nie myślę że gnu to głupie stworzenia,ale na pewno mniej bystre od zebr.

a tak przy okazji, wymieni mi ktoś wszystkie gatunki które biorą udział w tej migracji?
No proszę, zobaczymy jak się znacie na Migracji w Serengeti, czekam na odpowiedzi :)
dodam że jest ich aż 7,z czego do głównej czołówki zalicza się 3 gatunki.Powodzenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1