Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 17 listopada 2018, o 05:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Patriotyzm według was
PostNapisane: 11 listopada 2011, o 20:17 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Z okazji dzisiejszego święta. Zaczynam nowy temat.
Jak rozumiecie swój patriotyzm?

DINOZAURY

Tytuł: Re: Patriotyzm według was
PostNapisane: 11 listopada 2011, o 23:15 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Ja rozróżniam "niedzielny patriotyzm" i "prawdziwy patriotyzm".
Niedzielny patriotyzm przejawiają osoby, które od święta zaśpiewają hymn polski, zawieszą flagę czy powspominają sobie dawne czasy.
Ten drugi tymczasem polega na życiu miłością do ojczyzny i języka polskiego, przejawioną w drobnych czynach jak mówienie czystą, poprawną polszczyzną, o którą tak dużo walczyliśmy, pogłębianie swojej wiedzy o przeszłości Polski (bo by coś ukochać trzeba to poznać) i przede wszystkim - dbanie o siebie jako naród polski. Nie kryjmy - reprezentujemy Polskę i swoją postawę dajemy świadectwo nie tylko o sobie, lecz naszej ojczyźnie.
Trzeba pokonać kryzys wartości moralny, wyrażany poprzez media, a zwłaszcza wiele współczesnych zespołów pseudomuzycznych znajdujących swoich odbiorców głównie wśród ludzi młodych o guście zdegenerowanym poprzez massmedia oraz dawać świadectwo miłości do ojczyzny w każdym czynie! Bo to właśnie pielęgnowanie polskości w różnych detalach codzienności, pozwoliło Polsce odzyskać niepodległość, a Polakom nie zmieszać się z innymi narodami (w sensie utożsamiać się z nimi).

PostNapisane: 12 listopada 2011, o 15:12 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Generalnie zgadzam się z przedmówcą.
Niektóre osoby w naszym kraju to chyba nawet nie mają tego świątecznego.
Wczoraj w Bałtowie w czasie obchodów Święta Niepodległości, gdy grany był hymn państwowy nikt nie śpiewał oprócz mnie. Trochę czułem się dziwnie. Może tamci ludzie mają tak w zwyczaju.

DINOZAURY

PostNapisane: 12 listopada 2011, o 17:08 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Imię i nazwisko: Jakub Albert Starzyński
Kiedy był apel z okazji 11 listopada, prawdopodobnie nikt z uczniów (na pewno w mojej klasie) nie śpiewał hymnu oprócz mnie.

PostNapisane: 12 listopada 2011, o 18:19 
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec

Imię i nazwisko: Przemysław Puszkiewicz
Ja osobiście nie śpiewam hymnu na głos,zresztą nie uważam, że obnoszenie się z polskością jest wyrazem patriotyzmu. Dla mnie prawdziwy patriotyzm jest ten w sercu i czynach nie w ustach i myślach. Należy też pamiętać, że nacjonalizm jest zły. Generalnie każda skrajność jest zła. Prawda jest taka, że jestem Polakiem i nigdy tego nie ukryję.

Who the 'eck do I think I am.

PostNapisane: 13 listopada 2011, o 07:56 
Kilka tysięcy lat temu patriotyzm dotyczył rodzinnych grup łowiecko-zbierackich, na początku XX wieku - krajów (stąd np. wojny toczyły kraje). Dziś czuję się przede wszystkim Europejczykiem, przedstawicielem kultury Zachodniej, obywatelem świata i człowiekiem (Ziemianinem). Myślę, że patriotyzm na poziomie krajów z czasem będzie zanikał.

PostNapisane: 13 listopada 2011, o 10:52 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Dawid Mazurek napisał(a):
Myślę, że patriotyzm na poziomie krajów z czasem będzie zanikał.

W bardzo dalekiej perspektywie w naszym kręgu kulturowym pewnie tak. Generalnie zawsze się broniło swoich i nie ma w tym nic dziwnego.
Co sądzicie o patriotyzmie w tradycyjnym znaczeniu - załóżmy, że napadnięto zbrojnie nasz kraj. Czy Waszą wolą byłaby walka z najeźdźcą? Moją tak.

PostNapisane: 13 listopada 2011, o 13:20 
Moja tez: gbyby kosmici napadli nas - ziemian, szwedzi nas - polakow, sasiedzi - moja rodzine. Walczylbym w obronie nas przed nimi. Bez wzgledu na rozpatrywany poziom naszosci i ichnosci. No oczywiscie mowic sobie mozna - zycie pokazuje, kto faktycznie uratuje kogos z pozaru, a kto zdezerteruje z frontu.

PostNapisane: 21 listopada 2011, o 21:22 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
W dzisiejszych czasach patriotyzm jest uznawany, przez młodych inaczej jak to było w latach 80 czy jeszcze wcześniej, przed wybuchem wojny. Teraz młodzi, nie szanują pojęcia demokracja czy też, większość z zapytanych nie odpowiedziała by jak by, postąpiła w czasie zagrożenia terrorystycznego czy wojny, czy byli byśmy tak kochającym Nasz kraj, że poszlibyśmy na wojnę. Albo z przymusu albo bo tak trzeba bo Państwo tak każe, każdy z Nas ma swoje zdanie inaczej to wszystko sobie tłumaczy. Jest w tym kraju, jak jest jest bieda, bezrobocie ale Kocham ten kraj bo, to jest mój kraj w którym się urodziłem, wychowałem nie ważne czy miasto czy wieś Kochaj je i szanuj jak własną matkę.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

Strefa czasowa: UTC + 1