Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 16 listopada 2018, o 07:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sens życia
PostNapisane: 2 października 2013, o 20:48 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
Zaufanie, można naprawić jeśli chcą tego dwie strony. Ale, masz rację kumple się odsuwają, gdy potrzebujesz pomocy wszystko jest nie tak, jak powinno.W moim przypadku myślę, że nie jest to bezsensownie oddane życie.Łatwego, życia nie miałem ciągle, musiałem o coś walczyć, pokazać się, być kimś zawsze pod górkę, chciałem, być kimś zauważalnym -Kochanym, lubianym, walczyć o przyjaciół, o to co dobre. Ale, wybrałem tą inną drogę gdzie, trzeba się poniżyć, nosić głowę ku ziemi, drogę ciernistą,gdzie nie ma nikt takiego życia jak ja.

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

PostNapisane: 4 października 2014, o 20:44 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Dawid Mika napisał(a):
Maciej, ale z punktu widzenia biologicznego naszym celem (podobnie jak wszystkich organizmów żywych) jest przekazanie dalej genów. Inne cele, które sobie wyznaczamy są wobec tego podrzędne. Natury nie da się oszukać (a przynajmniej nie warto oszukiwać).

Warto. Poza tym niektóre zwierzęta się nie rozmnażają, np. mrówki robotnice.

PostNapisane: 4 października 2014, o 22:56 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

A co to ma wspólnego z sensem życia?

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

PostNapisane: 11 października 2014, o 09:27 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Zależy czyjego życia...

PostNapisane: 11 października 2014, o 10:40 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Jaszczurka napisał(a):
Dawid Mika napisał(a):
Maciej, ale z punktu widzenia biologicznego naszym celem (podobnie jak wszystkich organizmów żywych) jest przekazanie dalej genów. Inne cele, które sobie wyznaczamy są wobec tego podrzędne. Natury nie da się oszukać (a przynajmniej nie warto oszukiwać).

Warto. Poza tym niektóre zwierzęta się nie rozmnażają, np. mrówki robotnice.
Komentarz wyłącznie biologiczny w kwestii mrówek:
Gwoli ścisłości robotnice też przekazują swoje geny, choć nie w postaci potomstwa. Poczytaj o koncepcji doboru krewniaczego, zwłaszcza u haplodiploidów.

PostNapisane: 15 października 2014, o 21:51 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Chodzi o sens, życia człowieka nie zwierząt. Czy morderca ma prawo dostać dożywocie czy może karę śmierci - może w Stanach lub w innych krajach tak, ale nie w Polsce. Czy kobieta która została zgwałcona ma jeszcze jakieś poczucie sensu życia, czy strata bliskiego może doprowadzić do depresji która w następstwie doprowadza do samobójstwa, utraty sensu życia. Co Nas trzyma, czy to może to, że jeszcze mamy dla kogo żyć bo jeśli nie to co dalej z Nami będzie. Na większość pytań znam odpowiedz, na te i na inne dlatego powinniśmy szanować życie Nasze, Naszych bliskich i osób nieznanych Nam tych na ulicy jak i tym których znamy z byt mało.

PostNapisane: 17 listopada 2014, o 11:18 
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit

Cytuj:
Co Nas trzyma, czy to może to, że jeszcze mamy dla kogo żyć bo jeśli nie to co dalej z Nami będzie.

Może właśnia wiara...?

PostNapisane: 15 listopada 2015, o 15:30 
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit

Imię i nazwisko: Aleksander Żelski
Sorrka, za odświeżenie tematu, ale mocno mnie zaciekawił więć postanowiłem i ja przedstawić moje przemyslenia. Zancznijmy of tego, ze pomimo tego że wyrosłem z tradycji chrześcijańskiej to nigdy nie czułem sie z nim związany, odkąd tylko pamiętam wolałem ujęcie naukowe. Obecnie sam siebie nazwał bym agnostykiem, choć teraz bardziej czuję się filozofem. Nie chcę nikogo urażić ale jak dla mnie wszystkie religie przypominają w swym pierwotnym ujęciu systemy filozoficzne i ja je tak traktuje, ale co podkreślam nie przeszkadza mi to czy ktoś wierzy w takiego czy innego Boga. Spotykałem się w swoim może krótkim 23 letnim życiu z ludzmi dla których wiara była głównym celem w życiu i wielu rzeczywiście wydawało się ludzmi szczęśliwymi, choć moje obserwacje wykazywały też że niestety byli oni przy tym bardzo podatni na manipulację i perswazję ale oczywiście nie wszyscy. Inni z kolei dla których nie liczyło się nic innego jak tylko Bóg i kościół była wrgo nastawiona do wszystkiego innego, czyli i do nauki i do innych religii. Jeżeli miał bym teraz wybrać jakiś system filozoficzny to zdecydował bym się chyba na Buddyzm ale tylko na jego stronę stricte filozoficzną, bo spodobało mi się ujęcie w nim naszego umysłu, osiąganie śamoświadomści i medytacja. Ale niestety jak prawie każda religia i on ma swoje złe strony, i jak tak się dłużej nad tym zastanowić to jest pewne podobieństwo do chrześcijaństwa moze nie w ujęciu dogmatów, ale strony kulturowej. Bo i tu i tu są klasztory, pewna forma celibatu, poddaństwo i uległość mistrzowi/księżom. Dobra, ale wracając do sensu życia według mnie to jak pisali już wyżej moi przedmówcy to każdy widzi go inaczej i tworzy go sobie przez to sam. To co dla jednego nim jest, dla innego może już być uznane za zmarnowanie sobie życia. Ale ja uważam że jeśli postawiony sobie przez nas cel daje nam szczęście to powinniśmy się go trzymać i dać innym rozwijać się po swojemu tak jak chcą. Ja osobiście dawno temu stwierdziłem, że chce zostać naukowcem- przyrodnikiem bo intersuję się wieloma rzeczami nawet często wykraczającymi poza obręb ścisle samych nauk przyrodniczych. Do tego znaleźć sobie jakąś dziewczynę i być szczęśliwym. I też potwierdzam, że czas studiów jest chyba najprzyjemniejszym okresem w życiu człowieka. Jest ten klimat, wypady, wyjazdy, piwko, ale jest też i pewna dawka stresu niezbędna do życia nie oszukujmy się przy egzaminach czy kolokwiach. Jedyne co nie jest za przyjemne to to że im jesteś starszy to upływ czasu niestety przyspiesza, aktualnie walczę z takim przekonaniem, ale ono i tak gdzieś tam w człowieku siedzi. No nic rozpisąłem się trochę, ale ująłem chyba wszystko co chciałem napisać. ;)

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1