Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 17 listopada 2018, o 05:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sens życia
PostNapisane: 7 października 2011, o 21:15 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Imię i nazwisko: Marcin Szermański
Dawid Mazurek napisał(a):
Czemu nie móc krytykować poglądów religijnych, tak jak każdych innych?

Tyle, że religia dla wierzących jest nijako sensem istnienia, w przeciwieństwie do kolorów czy smaków. Dla faceta ważne tylko, żeby ubranie nie było różowe, a piwo gorzkie. To taka mała ironia, bo próba porównywania czegoś bardzo ważnego dla wielu i tak błahego dla większości jest - powiedzmy neutralnie - dziwaczna.
EDIT
Po prostu nie da się tego tak do siebie przyrównać.

PostNapisane: 7 października 2011, o 21:42 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Dawid Mazurek napisał(a):
Cytuj:
Ale nie każdy wierzący to kreacjonista

Każdy

Tu bym się z Dawidem nie zgodził.

Kreacjoniści to osoby, które bez krytycznie i dosłownie uznają Opis Stworzenia Świata z Księgi Rodzaju, ale są jeszcze zwolennicy Inteligentnego Projektu, akceptujący Ewolucję.

DINOZAURY

PostNapisane: 7 października 2011, o 22:37 
Mylisz się Tomku. Za Wikipedią: [kreacjonizm to] pogląd, wedle którego świat został stworzony przez Boga z niczego. Nie ma tu mowy o Księdze Rodzaju (czy w ogóle o chrześcijaństwie), lub ewolucji.

PostNapisane: 7 października 2011, o 23:54 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Imię i nazwisko: Szymon Lech Dzięcioł
W takim razie skoro zapisy są nie pewne skąd sugestia, że wojny religijne dajmy na to w obrębie i na obrzeżach Christianitas dały razem więcej ofiar niż te obrębie i na obrzeżach działalności Międzynarodówki. Bo poważnie wątpię by przebili XX-wiecznych totalitarystów straszliwi Inkwizytorzy i Krzyżowcy a nawet Purytańscy Łowcy Czarownic.

Skupiona groza twej symetrii? "

W. Blake (tłum. S. Barańczak)

"Never Compromise, Not Even In The Face of Armageddon"

Rorschach

PostNapisane: 8 października 2011, o 00:03 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Cytuj:

Kreacjoniści to osoby, które bez krytycznie i dosłownie uznają Opis Stworzenia Świata z Księgi Rodzaju, ale są jeszcze zwolennicy Inteligentnego Projektu, akceptujący Ewolucję.

Uproszczenie. Kreacjonista to literalnie każdy kto wierzy w kreatora. Natomiast młodoziemcy to jak sądzę banda o którą ci chodzi.

Cytuj:
Mylisz się Tomku. Za Wikipedią: [kreacjonizm to] pogląd, wedle którego świat został stworzony przez Boga z niczego.

Ano czyli sensu stricte kreacjonizm i ewolucjonizm nie są sprzeczne a nawet nie nachodzą na siebie wzajemnie.

Rorschach

PostNapisane: 8 października 2011, o 10:09 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Zgadza się, pod tym względem nie da się pogodzić tych dwóch opcji, jeden pogląd jest czysto filozoficzny a drugi naukowy. Łączenie ich to trochę przejaw niezdecydowania. Zwolennicy Inteligentnego Projektu (jak to inteligentnie brzmi 8-) ) to przebrani kreacjoniści z ewolucjonizmem nie mający nic wspólnego.
Wracając do głównego tematu, dla organizmów żywych bez wyjątku sensem życia jest przetrwanie, przy czym najważniejszym warunkiem przetrwania jest posiadanie i umiejętność posługiwania się narządami rozrodczymi. Sens ten jest warunkowany przez instynkt, więc wszystkie organizmy nie mają wyboru i muszą zaspokoić swoje instynkty. Człowiek poszukuje oparcia w innych osobach, poszukuje środków do życia itd., aby... mógł zaspokoić instynkty, czy tego chcemy czy nie. Może część (pewnie spora) na tym poprzestaje, jednak tą najlepszą rzeczą którą możemy wykorzystać to umiejętność kreacji, czyli wykorzystanie sporej plątaniny komórek nerwowych w mózgoczaszce :D. Po części umiejętność wiązania faktów i odkrywania czegoś dla siebie (nagłe olśnienie czyli tzw. wgląd) daje możliwość zastąpienia części instynktów a nawet ułatwienie do nich drogi dojścia. Możliwość samorealizacji, dalekiego planowania rozbudza wyobraźnię, a wyobraźnią i marzeniami też się żyje, więc może... to jest ten sens życia.
Przykładowo, tracąc coś można zobaczyć szansę rozwoju. Mrówka, widząc zakopane lub zalane mrowisko nie popełnia samobójstwa, tylko stara się je odbudować. Owszem, mózg służy nam do dokonywania wyboru, czego mrówka nie potrafi na takim poziomie, ale samobójstwo pozbawia Cię szans na cokolwiek. Oddanie siebie niewidzialnemu bytowi też jest ryzykowne, jest też trochę przejawem lenistwa (niech się dzieje wola nieba). Mówię tak z poziomu ateisty, więc naturalne jest dla mnie stosowanie brzytwy Ockhama w praktyce :P

PostNapisane: 8 października 2011, o 10:52 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Cytuj:
Zgadza się, pod tym względem nie da się pogodzić tych dwóch opcji, jeden pogląd jest czysto filozoficzny a drugi naukowy. Łączenie ich to trochę przejaw niezdecydowania. Zwolennicy Inteligentnego Projektu (jak to inteligentnie brzmi 8-) ) to przebrani kreacjoniści z ewolucjonizmem nie mający nic wspólnego.

Nu niejako są to ludzie z podejściem Bosmana - naukowo próbują falsyfikować istnienie Boga. Jeno osobne wyniki im wychodzą, no ale w końcu od tego jest nauka by się nie zgadzać :lol:

Cytuj:
Oddanie siebie niewidzialnemu bytowi też jest ryzykowne, jest też trochę przejawem lenistwa (niech się dzieje wola nieba).

To zależy jaką wersję niewidzialnego bytu przyjmiemy. Są takie mocno operujące predestynacjami, są takie zwalające większość roboty i odpowiedzialności na Homo sapiens.

Rorschach

PostNapisane: 8 października 2011, o 11:52 
No tak, ale istnienie/nieistnienie boga to jedna sprawa - i jak pisałem, rozumiem podejście agnostyków i teistów - a wybieranie baśni (jednej z wielu), w dodatku kulawej logicznie i etycznie, jako obrazu tego boga, to drugie. O istnieniu boga można dyskutować, można wierzyć, lub nie. Natomiast wiara w boga chrześcijańskiego, Zeusa, czy smoka wawelskiego (tego z Krakowa, nie z Lisowic), to zawsze będzie tylko wiara w bajki.

PostNapisane: 8 października 2011, o 13:06 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

chyba nikt tu nie próbuje falsyfykować istnienia boga ponieważ jest to niewykonalne, jeżeli coś to już wykazywać sprzeczności i niespóności w obrazie boga, jego kulcie oraz szkodliwość działania jego ziemskich namiestników, co jest więcej niż wykonalne baaa jest pożyteczne!
człowiek jest zbyt śmieszny i żałosny aby być stworzonym na obraz doskonałego
a jego próby ogarnięcia absolutu są tylko warunkowane powyższym
PYCHA panowie, nic więcej!!!!

PostNapisane: 8 października 2011, o 14:38 
Karboński kotylozaur
Karboński kotylozaur

Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Dryocopus napisał(a):
To zależy jaką wersję niewidzialnego bytu przyjmiemy. Są takie mocno operujące predestynacjami, są takie zwalające większość roboty i odpowiedzialności na Homo sapiens.

To byty falsyfikowalne w psychologii. Jakby się uprzeć, w filozofii. Jednym słowem wytwory wyobraźni
skrecu napisał(a):

Czym jest doskonałość? Czy owy absolut jest doskonały i na jakiej podstawie to stwierdzamy? Jeśli nie jest falsyfikowalny, to krasnoludki też nie. Nikt ich nie widział, a wszyscy o nich słyszeli. Nie chcę nikogo obrazić, tylko zmusić do myślenia. Ja również uznaję metodę naukową za jedyną.

PostNapisane: 8 października 2011, o 14:50 
Dewoński labirintodont
Dewoński labirintodont

Cytuj:
To byty falsyfikowalne w psychologii. Jakby się uprzeć, w filozofii. Jednym słowem wytwory wyobraźni

To już inna sprawa (i oczywiście się nie zgadzam). Natomiast mi nie chodzi o samą kwestię istnienia jeno o fałszywy stereotyp Boga jako przejmującego odpowiedzialność za człowieka i człowieka, który w związku spożywczym o nic się martwić nie musi.

Cytuj:

Zdefiniuj doskonałość :P

Usunąłem kilka postów - to był spam a został potraktowany poważnie. MZ

Rorschach

PostNapisane: 14 października 2011, o 21:45 
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur

Imię i nazwisko: Krzysztof
Każdy z nas, ma jakiś cel do którego zostaliśmy stworzeni przez Boga. To, on decyduję o naszym istnieniu o naszym działaniu do którego podążamy. To my sami, decydujemy jaką drogą idziemy ale z pomocą Bożą , czy tą krętą czy prostą. Życie, nauczyło mnie, że drogi proste prowadzą do niczego są zgubą, nigdy nic nie ma łatwego do przejścia, a tylko te kręte prowadzą do pełni życia. Każdy, ma jakiś cel w życiu do którego darzy ja, już do niego dotarłem jestem szczęśliwy i Wam również tego życzę :D

''Samobójstwo jest... wyrazem, jest decyzją o tym, że więcej nie widzę możliwości życia w taki sposób, poradzenia sobie z życiem takim, jakim ono jest oraz nie widzę sensu życia, moja przyszłość nie istnieje, nie będzie mojej przyszłości''- R.I.P przyjacielu

Mój pradziadek uczestniczył w Trzecim Rozbiorze Polski - nie mam się z czego wstydzić, nie mam żalu o to do Niego. Był Polakiem w Armii Austriacko-Pruskiej. Pamięć o tym pozostaje we mnie na zawsze.

Od Początku Z Dinozaury.com2005-2015

PostNapisane: 15 kwietnia 2013, o 11:15 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
Dino napisał(a):
Wtrącę swoje trzy grosze. Moje spojrzenie na sprawę, bez zgłębiania się w religię.

Jaki sens ma życie, jaki jest sens cierpienia, dlaczego ja jestem taki, czemu mnie to spotyka? Samo pytanie o sens nie jest istotne, bez czynów niczego nie zmienia.

To jest moje życie. Mam je tylko jedno. I mam zamiar zrobić wszystko, by było one najlepszym, jakim może być. Z wszystkimi swoimi wadami, z problemami, odważnie podnieść czoło, nie pytając o sens, ale mówiąc: "no dobra, co mogę teraz z tym zrobić?". Nie zmarnuję szansy, jaką dostałem - czy to od Boga, czy może wskutek przypadku. Skoro żyję, mam zamiar żyć w najlepszy sposób z możliwych.

A ja z biegiem czasu stwierdziłem że nie ma sensu chodzić do kościoła,skoro to tylko strata czasu,a modlić można się w domu....

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 19:36 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Proszę wybaczcie mi ten temat i podobne mu z okresu 2011/pierwsza połowa 2012. Był to raczej nieciekawy okres mego życia, co specyficznie wpłynęło na moją umysłowość, czego odbicie widać w moich wiadomościach z tego okresu. Obecnie już tak nie myślę. W sporej mierze antychrześcijańsko nastawiała mnie specyfika mojego gimnazjum, w którym tak agresywnie wpajano chrześcijaństwo, że po prostu obrzydło mi ono.

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 19:54 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

chyba każdy pzrechodził pzrez coś podobnego, może tylko z innych powodów,
wybczamy i prosim o wybaczenie :)

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:00 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Gimnazjum to same zło, nie znam kogoś kto ma dobre wspomnienia z tego okresu, tzn. na pewno nie lepsze niż z podstawówki/szkoły średniej/studiów. Głupi wiek + głupia reforma szkolnictwa = nierzadko zawalone 3 lata.

U mnie osobisty ranking wygląda tak:
- studia
- liceum
- podstawówka
- gimnazjum
- zerówka

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:04 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Dawid, Twoja reakcja była jak najbardziej naturalna! Wstydzić się (także ponosić odpowiedzialność) powinny osoby, których zachowanie do tego prowadzi. Dawid, pokazałeś, że jesteś kimś, a oni też coś pokazali...

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:16 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Szerman tu się zgodzę studia to inny świat, najlepszy okres życia zdecydowanie... ehh te wypady z kolegami na piwo na imprezki z dziewczynami itd, mógłbym wiecznie studiować. :mrgreen:

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:23 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Danu napisał(a):
Szerman tu się zgodzę studia to inny świat, najlepszy okres życia zdecydowanie... ehh te wypady z kolegami na piwo na imprezki z dziewczynami itd, mógłbym wiecznie studiować. :mrgreen:

i tak i nie
moja obserwacja
relacje międzyludzkie są wtedy najbardziej wybalansowane pod wzgędem bezinteresowność/dojrzałość
najwięcej znajomości, ale za to prermanentny brak funduszy :)
teraz jest odwrotnie, pieniądzie są, za to ludzi mało :(

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:31 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

A to fakt funduszy nie ma kompletnie ale wiele do szczęscia nie potrzeba bardziej liczą się przynaźnie wygłupy niż pieniądze.

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:43 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Danu napisał(a):
A to fakt funduszy nie ma kompletnie ale wiele do szczęscia nie potrzeba bardziej liczą się przynaźnie wygłupy niż pieniądze.

nawet gdyby tu chodziło tylko o wygłupy to z pieniędzmi można się wygłupiać na lepszym poziomie i w lepszych plenerach :)

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:48 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Nie no wiem bo nieraz jednak brakowało pieniędzy na różne zachcianki ale no zawsze jakoś to było raz ten postawił raz tamten nie było tak źle to do baru to do mecz obejrzeć itd... heh te studia to były takie 1 rok pierwszy semstr prawie 100% obecności notowanie itd;p 2 rok juz kompletne olewanie 1/20 zajęc obecnośc reszta to kumple, zabawy albo siedzenie w domu, no ale jakoś się zdało lekko nie było bo egzaminy ciężkie ale dało rade, w domu zawsze mi się lepiej samemu uczyło :mrgreen:

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:49 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Imię i nazwisko: Daniel Wiecheć
szerman napisał(a):
Gimnazjum to same zło, nie znam kogoś kto ma dobre wspomnienia z tego okresu, tzn. na pewno nie lepsze niż z podstawówki/szkoły średniej/studiów. Głupi wiek + głupia reforma szkolnictwa = nierzadko zawalone 3 lata.

U mnie osobisty ranking wygląda tak:
- studia
- liceum
- podstawówka
- gimnazjum
- zerówka

U mnie to wygląda trochę inaczej ,ale przedstawię to jak moja mama sobie zaplanowała:

-zerówka (lajcik :mrgreen: -nic nie pamiętam xd.)
-szkoła podstawowa (fajnie było :) )
-gimnazjum (nienawidzę tego! :x )
-technikum (to że Handlowe (techn.handlowiec)- nie cieszę się niestety......... :roll: )
-studia o kierunku Handlowca+ jakieś szkolenia w zakresie marketungu i finansów ,to na dodatek w firmie gdzie pracuje moja mum :? ..masakra

Ja sobie swoje życie zawodowe,oraz pracę wyobrażałem ZUPEŁNIE inaczej,
no a jeżeli chodzi o same szkoły, wiele powiedzieć nie mogę, bo dopiero we Wrześniu idę do Technikum, ale najbardziej mi się podobała podstawówka, ni i zerówka,mimo tego iż nie wiele z tej ostatniej pamiętam, z gimnazjum mam przykre doświadczenia .......technikum to już szkoła która decyduje o moim życiu,więc muszę się bardziej przyłożyć do nauki :shock: ..żeby chociaż średnia była powyżej 4.50 :mrgreen: ..
Pozdrawiam ludzi którzy ukończyli Technikum! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

aa!-Akurat u mnie w gimnazjum oceny to porażka... :mrgreen:
nie dlatego że się źle uczę, jestem uczniem 4-kowym,raz sie zdarzy 3,nie daj boże 2 :shock: ,ale średnią mam mniej więcej na ocenę dobrą(4),zachowanie bdb, a jak sobie porównam z podstawówki, że miałem świadectwo z paskiem to masakra.... Gimnazjum nie powinno istnieć!
Powinno być 8 klas szkoły podstawowej, i od razu szkoła średnia, teraz jestem w 3 klasie gim.a tak to bym był już na 1 roku w szkole średniej :( ....

Ostatnio edytowano 17 kwietnia 2013, o 20:52 przez Ceratopsian24, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 20:51 
Paleogeński prawaleń
Paleogeński prawaleń

Jest też opcja nr 3: brak ekipy i (wciąż) brak funduszy...

PostNapisane: 17 kwietnia 2013, o 21:00 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Cytuj:
pewno mieliście pieniądze od rodziców,chyba że nie byli w stanie wam dawać kieszonkowego?

ja byłem zdany na siebie, do teraz borykam się z problemami finansowymi ale jakoś to będzie.

Szerman no może i tak ale ja akurat nienarzekałem miałem fajną ekipę :D Studiowałem w bielsku to po tych knajpach się chodziło co nieco, najcześćiej do tej piwiarni na placu pod zamkiem nie wiem czy kojarzysz?.

Z podstawówki pamiętam fajny okres, jak były te karty Dragon ball z chipsów chio i cała szkoła zbierała na każdej przerwie się latało i wymieniało to były czasy;d

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1