Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 20 listopada 2018, o 08:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:33 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Teraz ja mam pytanie. Kim jest dla was Karol Wojtyła.

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:37 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

Hmm.. zapewne pytanie kierowane dla niewierzących ;)
Dla mnie Karol Wojtyła był wielkim człowiekiem, ale nie dlatego, iż był papieżem czy wyznawał to i tamto. Chodzi o to co próbował robić dla ludzi. (twierdzę tak pomimo moich mizantropicznych przekonań)

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Ostatnio edytowano 21 stycznia 2010, o 21:43 przez Tomasz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:39 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Tak, do niewierzących.

Karol był człowiekiem mocno wierzącym w Boga. Czy przez to nie traci w waszych oczach?

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:44 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

coraz więcej ludzi nie wierzy..to prawda...coraz więcej ludzi na skutek przemian społecznych żyje poza wpólnotą w której zostali wychowani..co już samo w sobie powoduje mniejszą identyfikację z grupą, tendencję egoistyczne
kolejna sprawa....brak potrzeby manifestacji wiary w klasycznych wspólnotach a'la Kościół Kat.
niejednokrotnie tłumaczy się odejściem ludzi od kościoła na zachodzie...to wielka bujda na resorach...pojeźcie do Szwecji, Holandii i poproście obcego po pomoc, prędzej ją otrzymacie niż na dzielni...czyż nie to jest sensem wychowania wspólnotowego?pomóc obcemu-często widujecie coś jakiego u nas??ile z Polaków jest wolontariuszami??a ilu Francuzów, Holendrów?

wygoda wiary polega na odsunięciu najtrudniejszych pytań do pytań ostatecznych, a działań scedowaniu ich w ręce absolutu
wygodne nie??
robisz źle-nagroda, dobrze-kara..jak pies Pawłowa...
źle się dzieje-Szatan bąź Bóg poddaje próbie
dobrze-na pewno BĂłg!!!

spróbójcie sbie wyobrazić, że są ludzie dla których nie trzeba kija bądź marchewki, śmierć to koniec ale mimo tego (może włąśnie dlatego) warto żyć i cieszyć się każym dniem
warto czynić świat bardziej przyjaznym i wydzierać ile się da z piekła praw natury

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:47 
Administrator
Administrator

Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Jeszcze nawiązując do wcześniejszego zapytania skreca. Wychowanie w środowisku wierzącym, w katolickiej rodzinie - zdecydowanie miało gigantyczny wpływ na to, że jestem obecnie wierzącym, ale to wcale nie znaczy, że żadne wątpliwości się nie pojawiały. Samo wychowanie nie wystarczyłoby - wielu ludzi wywodzi się z rodzin katolickich, ale wskutek swoich rozmyślań itp. zostali ateistami (co ciekawe, również zdarzają się sytuacje odwrotne - zdeklarowani ateiści ostatecznie zostają wierzącymi) - potrzebne było również poznanie Boga. Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na pogłębienie się mojej wiary było niezwykłe wydarzenie. Być może uczestnicy zlotu w 2007 roku jeszcze pamiętają, że nosiłem aparaty słuchowe (niedosłyszałem mniej więcej od urodzenia) - obecnie (od czerwca ub. roku) już ich nie używam, wróciłem do zdrowia. Nadmienię tylko, co zapewne zostanie zignorowane przez kolegów-ateistów, że w tej intencji modliło się sporo osób.

To już "n-ty" temat, w którym dyskutujemy na temat wiary i ateizmu. I jak za każdym razem, także i teraz można zauważyć, że żaden z nas nie zmieni swoich poglądów za pomocą kilku tylko postów na forum o dinozaurach, a tylko wymienimy się ośmieszającymi porównaniami w stylu pana Dawkinsa.

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:53 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

Cytuj:
Być może uczestnicy zlotu w 2007 roku jeszcze pamiętają, że nosiłem aparaty słuchowe (niedosłyszałem mniej więcej od urodzenia) - obecnie (od czerwca ub. roku) już ich nie używam, wróciłem do zdrowia.

Hmm.. ile razy już się z tym spotykałem ;)
Nie potrzeba szukać "kosmicznych" wyjaśnień - ludzki (i nie tylko) organizm potrafi naprawdę dużo - nawet zregenerować uszkodzone tkanki czy narządy, co wcale nie dowodzi o istnieniu Boga :)

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:54 
Sylurski fałdopłetwy
Sylurski fałdopłetwy

Ja wierzę również z podobnego powodu co Dino: jako dziecko byłem ciężko chory- to była sepsa. Jednak w mojej intencji modliło się wiele osób i dzię ki temu wyzdrowiałem (przynajmniej tak myślę). Dlatego i ja dziś modlę się za innych, jeśli spotykają ich jakieś problemy.

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:59 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Dino napisał(a):
Być może uczestnicy zlotu w 2007 roku jeszcze pamiętają, że nosiłem aparaty słuchowe (niedosłyszałem mniej więcej od urodzenia) - obecnie (od czerwca ub. roku) już ich nie używam, wróciłem do zdrowia. Nadmienię tylko, co zapewne zostanie zignorowane przez kolegów-ateistów, że w tej intencji modliło się sporo osób.

nie nie zostanie to zignorowane..nie ma nic śmiesznego w tym że ludzie się modlą i że ta nadzieja daję im siłę i sprawia że Ty jako ich współziomal też poczułeś się częscią jakiejś większości i że komuś na Tobie zależy, że nie byłeś sam z tym..
natomiast Ty jako wierzący tłumaczysz to inaczej niż sceptyk racjonalista empirysta

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 21:59 
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur

minmi napisał(a):
Ja wierzę również z podobnego powodu co Dino: jako dziecko byłem ciężko chory- to była sepsa. Jednak w mojej intencji modliło się wiele osób i dzię ki temu wyzdrowiałem (przynajmniej tak myślę). Dlatego i ja dziś modlę się za innych, jeśli spotykają ich jakieś problemy.

Dla mnie to coś takiego:
Ktoś czuje się źle. Po dłuższym czasie gdy nic nie pomaga inna osoba wrzuca resztki jedzenia do wody, a w ten czas osoba "poszkodowana" przeżywa uleczenie - organizm poradził sobie z jakimś wirusem ;) Jednakże z powodu tego zbiegu okoliczności ludzie zaczynają wierzyć w moc jezior i rzek oraz składają im ofiary ;D (heh - wpływ mitologi celtycko-germańsko-słowiańskich)

Jednakże co innego, jeżeli osoba "poszkodowana" modli się i wierzy, że jej to pomaga. Nie jednokrotnie udowodniono, że odpowiednia pozytywna postawa psychiczna wpływa na (choćby częściowe) wyzdrowienie chorej fizycznie osoby.

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 22:06 
Ale się ten wątek rozrósł...

Dla mnie Karol Wojtyła to przede wszystkim dziadziuś pokazywany często w TV. Takim go zapamiętałem. Nie kojarzę jakichś jego wielkich czynów, nie czytałem prac teologicznych, nie znałem gościa osobiście... więc nie wiem jaki był.

Zgadzam się z Łukaszem co do ogólnego braku sensu w kontynuowaniu tego wątku.

Zamykamy?

Zamykamy, i tak nic nam nie da :) - Tomek

Jest mi to obojętne. Apeluję jeszcze o wzięcie do serca tego co napisałem - żeby nie powodować niepotrzebnie negatywnych emocji. MZ

Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 22:09 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

zamykamy, ale ciśnienie zeszło trochę nie?? :P

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1