MP VI

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)

Data

22
2
11%
23
2
11%
24
2
11%
25
4
21%
26
5
26%
27
4
21%
 
Liczba głosów: 19

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Niestety nie udało mi się przekonać nikogo z komitetu, by nie robić dwóch sesji a dokonać selekcji. Na początku będą 3 referaty proszone, później w dwóch różnych salach odbędą się sesje referatowe przedzielone wspólnym obiadem, po czym odbędzie się sesja posterowa i przejdziemy do nieoficjalnej części integracyjnej. Przewidywany czas wystąpienia dzięki temu to 15 minut.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

PS. W tym momencie razem ze spóźnialskimi zgłoszone jest około 26 referatów i około 10 posterów.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: MP VI

Post autor: nazuul »

Co to znaczy "razem ze spóźnialskimi"? Termin nadsyłania abstraktów to zgodnie z informacją na stronie konferencji 20 października.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

andwol
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, o 13:53

Re: MP VI

Post autor: andwol »

nazuul, pewnie chodzi o spóźnialskich, którzy "przespali" termin rejestracji na początku września, a nie wysłania abstraktu+płatności ;)

Po kiego grzyba te trzy referaty na początku?! Jeden by wystarczył. To ma być konferencja zrobiona przez studentów dla studentów, a nie jakiś cykl wykładów do posłuchania...Eh...No ale dobra, jak zorganizowaliście tak niech będzie...Tylko rozplanujcie chociaż te referaty tak, żeby prace badawcze się w miarę możliwości nie pokrywały się i żeby podobne tematy były w tej samej sali! Co jak co ale prezentację Łukasza muszę zobaczyć! ;)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: MP VI

Post autor: nazuul »

Skoro jest za dużo referatów, to oczywistym jest wykluczenie spóźnialskich.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: MP VI

Post autor: Tomasz Singer »

Trochę nie w temacie. Numer konta do wpłat jest podobno nieprawidłowy, dowiedziałem się o tym przy próbie wpłaty. Napisałem o tym, ale nie dostałem odpowiedzi jeszcze. :|
Tomasz Singer

DINOZAURY

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Sytuacja już jest szczęśliwie rozwiązana. Nr konta jest prawidłowy, natomiast mogą być problemy z przelewami z innych banków.

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: MP VI

Post autor: Ag.Ent »

Program konferencji wygląda interesująco (widzę, że nawet nasz poster z SVP załapał się na last minute :P).

Mam pytanie do Organizatorów (chyba do Krzyśka w tym wypadku): czy księga abstraktów MPVI będzie dostępna w internecie, jak w przypadku poprzednich edycji konferencji?

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Cieszę się, że program się podoba :)

Co do pytania o "zeszyt streszczeń", jak my to nazwaliśmy, jest on już gotowy i poskładany, a w poniedziałek będzie drukowany. Wersja pdf także jest gotowa, prawdopodobnie będzie wrzucona na stronę KNG w środę.

Największe problemy póki co są z subkontem MP6, ponieważ nie mamy do niego dostępu i tylko od kwestora z rektoratu dostajemy co jakiś czas rozpiskę przychodów i rozchodów, ale z datami o 2 tygodnie wstecz, toteż nie wiemy, co dzieje się na nim aktualnie. Dlatego, mimo, że był już mail w tej sprawie, proszę. JEŻELI SĄ TU OSOBY, LUB KTOŚ ZNA (I MA DOBRY KONTAKT) OSOBY, KTÓRE MAJĄ BYĆ NA MP6, A NIE WYSŁAŁY POTWIERDZENIA WPŁATY, TO NIECH TO ZROBIĄ! (chodzi o Edwina, Weronikę Kulikowską, Krzysztofa Kisiela, Dawida Dróżdża (on już wysłał potwierdzenie, ale nie jako pdf lub skan z historii rachunków, tylko po prostu mejlem w stylu "ja wysłałem wam x zł") , Jakuba Nowickiego, Daniela Tyborowskiego, Janusza Mermera, Barbarę Bombę oraz Lamę).

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Dino »

I już po konferencji. Było sporo forumowiczów, niektórzy zapewne poznali się po raz pierwszy na żywo, były nawet ulotki promujące Dinozaury.com (na bogato!) :)

Daniel Tyborowski z UW Fossil Record prezentował świetne modele 3D pochodzące z badań rentgenowskich kręgowców z Owadowa (gdzie też odbędzie się przyszłoroczna konferencja MwP), Kamil Gruntmejer z UO opowiadał o hipotezach dotyczących pobierania pokarmu przez krasiejowskiego metopozaura - szwy między kośćmi na czaszce wskazują bardziej na gryzienie niż sugerowane wcześniej zasysanie zdobyczy (nagroda za najlepszy referat powędrowała właśnie do Kamila; zresztą prezentował tę pracę również na posterze na SVP), Marcin Pałdyna opowiadał o postępach w pracy nad rybami z fliszu karpackiego; Maciej Ziegler opowiedział o swoich wynikach analizy filogenetycznej czaszek triceratopsynów, sugerując wyróżnienie kilku linii ewolucyjnych w obrębie tych północnoamerykańskich ceratopsów (może zechcesz, Macieju streścić pobieżnie wyniki?), Szymon Górnicki z UAM skupiał się na hipotezach dotyczących sposobu żerowania spinozaurydów (padlinożerstwo vs. mięsożerstwo), Mateusz Tałanda streścił wyniki badań prowadzonych w czasie swojego doktoratu nad amfisbenami ze szczególnym uwzględnieniem mongolskiej Slavoia, odmiennie od wcześniejszych autorów łącząc europejską Cryptolacerta raczej z lacertidami niż amfisbenami, wyjaśniając tym samym powstałe przezeń zamieszanie paleobiogeograficzne; Andrzej Wolniewicz również opowiadał o swoim doktoracie, a dokładnie o nowym rodzaju jurajskiego ichtiozaura (dwa okazy znalezione w dwóch różnych muzeach), wykazującego cechy zarówno typowe dla grup triasowych jak i dla grup jurajskich, zadając kłam hipotezie o pochodzeniu wszystkich późniejszych ichtiozaurów od jednej tylko grupy ichtiozaurów triasowych, które przeżyły wymieranie pod koniec triasu (Andrzeju, coś dodasz?); Michał Surowski z UW opowiadał o zróżnicowaniu późnokredowych krokodylomorfów Gondwany, z kolei opowiadałem o swojej świeżo rozpoczętej pracy magisterskiej nad bagaceratopsami, w oparciu o własne obserwacje, o dotychczasowe spostrzeżenia Tomka Singera w tym temacie i o ostatnie doniesienia z SVP - m.in. wśród kolekcji polskiej z Gobi wyróżnić można 3 morfotypy bagaceratopsa, postaram się odpowiedzieć na pytanie - na ile można te różnice wyjaśnić zmiennością wewnątrzgatunkową, a przy okazji zrewidować inne taksony przypisywane do Bagaceratopidae.

Niestety, z powodu podziału sesji, nie byłem na żadnym z bezkręgowcowych referatów.

Poza tym - Maciej Ruciński wraz z nieobecnym Kahlessem przygotowali poster o belgijskich iguanodontach, Dawid Dróżdż i Justyna Słowiak prezentowali nowe znaleziska ze stanowiska w Woźnikach - prawdopodobnym kręgu rauizucha i niemal kompletnej żuchwie fitozaura; a ja sam prezentowałem nasz plakat z SVP o Velocipes i przyjaciołach ze środkowego i późnego triasu Polski. Później już tylko świętowanie 25-lecia Koła Naukowego Geologów UAM połączone z imprezą integracyjną, grill, ognisko, i taneczne umizgi młodych paleontologów :)

W kwestiach logistyczno-organizacyjnych - należy się pochwały dla organizatorów, gdyż wszystko było naprawdę bardzo dobrze zorganizowane (no, może dyskusją wspólną dla wszystkich referatów pod koniec sesji, ale nawet to jakoś działało), jedzenia, kawy ani czasu nie brakowało, jedynie można żałować, że konferencja nie trwała dłużej (a sam nie mogłem uczestniczyć w wycieczce terenowej).

ODPOWIEDZ