MP VI

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)

Data

22
2
11%
23
2
11%
24
2
11%
25
4
21%
26
5
26%
27
4
21%
 
Liczba głosów: 19

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Cześć wszystkim.
Jak zapewne wielu z was wie, Poznań - Koło Naukowe Geologów, a szczególnie Sekcja Paleontologii i Stratygrafii, w tym roku organizuje konferencję "Młodzi w paleontologii VI". Hasło tej konferencji będzie brzmiało "Potęga skamieniałości".
Konferencja jest skierowana do uczniów liceów, studentów i doktorantów, zainteresowanych powyższą tematyką.
Z uwagi na problemy z salą i z finansowaniem nie damy rady zorganizować konferencji w kwietniu. Odbędzie się ona we wrześniu.
W planie jest dzień referatowy (w przerwach także sesja posterowa), zakończony imprezą konferencyjną,, potem nocleg w akademiku UAM "Jagienka", oraz drugi dzień, kiedy odbędzie się wycieczka terenowa. W planach jest bądź Konin i okolice, bądź Wapienno na Kujawach.
Wyżywienie w dniu referatowym (lunch i dwie przerwy kawowe), koszty zarezerwowania klubu na imprezę, suchy prowiant na wycieczkę terenową, oraz przejazd tam i z powrotem z Poznania pokrywamy my. Dojazd i nocleg we własnym zakresie.
Nie planujemy drukować książki abstraktów, będzie można ją natomiast pobrać w pdf-ie. Dla każdego uczestnika zostanie także przygotowane zaświadczenie o udziale w konferencji, a być może także dodatkowa niespodzianka.
W związku z tym, proszę, abyście się wypowiedzieli, jaka data (trzeba liczyć dwa dni) pasuje wam między 22 a 27 września w tym roku.
Wzór zgłoszenia i abstraktu zostanie rozesłany w dalszym terminie, a także będzie możliwy do pobrania na stronie kngeol.amu.edu.pl. Tam też zostanie zamieszczona książka abstraktów i inne materiały konferencyjne.
Serdecznie pozdrawiam!

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: MP VI

Post autor: Utahraptor »

Nie mam w tej chwili planów na wrzesień, także dla mnie cały tydzień wydaje się ok.
Biologia, UW

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Uprzedzając pytania, osoby nie uczące się w liceach czy taż na każdym ze stopni studiów, w każdym razie co najmniej w tym wieku, są także jak najbardziej zaproszone do udziału, zarówno biernego, jak i czynnego w konferencji. Osób poniżej liceów niestety nie możemy przyjąć.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Dino »

Pozwoliłem sobie edytować post i dodać ankietę. Proponuję piątek-sobota 26-27 września.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Też myślę, że piątek i sobota są tu najlepsze, ale wolałem zapytać.

Awatar użytkownika
JurassicScience
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 36
Rejestracja: 5 lutego 2014, o 10:38
Imię i nazwisko: Bartosz Suchecki
Lokalizacja: Poznań

Re: MP VI

Post autor: JurassicScience »

Jestem za piątkiem i sobotą :) (uczeń liceum).

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Uwaga. W związku z tym, że w piątek 26tego września na naszym mieście odbywa się Noc Naukowców, konferencja odbędzie się w czwartek (dzień referatowy) i w piątek (wycieczka). Chętni mogą pozostać na Nocy Naukowców. Data już ostateczna :)

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Dino »

http://www.dinozaury.com/2014/06/16/mlo ... znan-2014/

Wciąż nie ma wszystkich informacji, a teoretycznie zapisy ruszyły.

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: MP VI

Post autor: Ag.Ent »

Hmm, czyżby wszystkie informacje na temat MP VI wyparowały z internetu? Coś przegapiłem?

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Dino »

Wiadomości z Poznania nie są zbyt optymistyczne - konferencja przesunięta zostanie na listopad.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Dokładnie na 27 i 28 listopada, jest to czwartek i piątek. Szczęśliwą wiadomością jest to, że mamy potwierdzone wejście do Cementowni Kujawy na zakład górniczy, bogaty w jurajskie stwory.

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: MP VI

Post autor: Ag.Ent »

Dni robocze w trakcie roku akademickiego? Nie wiem, czy będzie to sprzyjać dużej liczbie uczestników...
Tak wiele dinozaurów, tak mało czasu...

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Oficjalna informacja!
Ze względów organizacyjno-finansowych konferencja została przesunięta na 27 i 28 listopada, tj. na ostatni czwartek i piątek miesiąca. Wszystkie informacje oraz I komunikat, a także możliwość rejestracji na http://kngeol.amu.edu.pl/mwp6/index.html Strona jest i pozostanie już otwarta.
Serdecznie zapraszam!

Awatar użytkownika
Kahless
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 588
Rejestracja: 23 kwietnia 2008, o 11:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Kahless »

Kto z forumowiczów pojawi się na MP ale tak definitywnie ??:) Może ktoś zaprezentuje coś od siebie?

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Dino »

Będę na MPVI, będę prezentował coś od siebie ;)

Awatar użytkownika
Kahless
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 588
Rejestracja: 23 kwietnia 2008, o 11:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Kahless »

Jak ciebie znam to nie zrobisz nic z nibyżyjków :P hehehehe spoko czekam z niecierpliwością na spotkanie i prezentację/poster :) zależy co utworzysz.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Jest taka wiadomość, że po ostatnim dniu rejestracji mamy zapisane 42 osoby włącznie z organizatorami, którzy też wezmą udział, w tym około 26 referatów i około 6 posterów, oraz 3 referaty proszone na początku - prof. Fedorowskiego, prof. Berkowskiego i prof. Bodziocha. Najprawdopodobniej odbędą się jednocześnie dwie sesje referatowe, bo inaczej będzie krucho z czasem.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Dino »

Dwie sesje jednocześnie na 42 osoby? Wydaje mi się, że nie jest to zbyt dobre posunięcie.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Co innego zrobisz, jak są trzy referaty proszone na początku, i trzeba jeszcze znaleźć czas na dwie przerwy kawowe i przerwę obiadową? Albo dwie sesje naraz, albo referaty po 10 minut bez dyskusji po nich. A chyba lepiej dać ludziom co najmniej 15 minut.

andwol
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, o 13:53

Re: MP VI

Post autor: andwol »

Ja również się pojawię i również przedstawię coś od siebie :) I chyba nawet wiem co Ty zaprezentujesz, Łukaszu, ale ale poczekajmy do konferencji z tym wszystkim ;)

Hmmmm...to co napiszę teraz może niektórym wydać się kontrowersyjne, no ale napiszę to i tyle. Krzysztofie, rozwiązanie Twojego problemu jest proste. Przynajmniej moim zdaniem. Po pierwsze można by zmienić trochę kalendarz wydarzeń, konkretnie termin nadsyłania abstraktów na wcześniejszy. Na pewno nie dostaniesz kompletu 42 abstraktów, więc już na dzień dobry ilość uczestników się zmniejszy. A dlaczego macie sobie jako organizatorzy dać więcej czasu? Żeby dokonać selekcji!

Proponuję, żebyście zorganizowali konferencję profesjonalnie, na wzór spotkań zachodnich. Nigdy nie uczestniczyłem w konferencji z cyklu MP ale słyszałem, że jest tam dość dużo prezentacji przeglądowych na podstawie literatury. Może dajcie pierwszeństwo osobom, które chcą zaprezentować wyniki swoich badań, które wnoszą coś nowego - na przykład wyniki prac magisterskich czy pewnych zagadnień opracowywanych podczas doktoratu? Referatom typu przeglądowego dawajcie mniejszy priorytet. Wtedy wybierzecie tyle referatów badawczych, żeby spokojnie zmieściły się w jakichś sensownych ramach czasowych, autorom ciekawie brzmiących przeglądówek dacie możliwość prezentacji a autorów iluś tam mniej ciekawie brzmiących prezentacji przeglądowych poprosicie o zrobienie poster'a. No a najsłabszym autorom podziękujecie...Liczę się z tym, że niektórym może się ten pomysł nie za bardzo podobać, ale sądzę, że nie ma mowy, żeby dawać 10 minut, jesli ktoś chciałby opowiedzieć o czymś nowym i tyle samo czasu dawać przeglądowcom - sam zamierzam puścić zupełną nówkę i nie widzę możliwości, żebym ze wstępem opowiedział wszystko co chcę w 10 minut...Myślę, że takie rozwiązanie zapewni konferencji płynność i wysoki poziom.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MP VI

Post autor: Dino »

Muszę przyznać rację Andrzejowi. Mimo że wprowadzenie wszystkich tych zmian, które nie były sugerowane odpowiednio wcześniej, może się wydać mało profesjonalne, to 1) rozwiązywałyby problem i 2) podnosiłyby rangę wydarzenia - prezentowane byłyby zupełnie nowe rzeczy.

Inna sprawa - czy z tych 26 referatów jest wystarczająca liczba autorskich do zapełnienia całego dnia, a jeśli nie, to jakie kryteria przyjąć do wyboru pozostałych (z puli "przeglądówek").

andwol
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, o 13:53

Re: MP VI

Post autor: andwol »

Dzięki za poparcie pomysłu, Łukaszu!

Racja, też o tym myślałem, jak zrobić selekcję przeglądówek, trudne to będzie...Hmmmm...Ale myślę, że można coś tu wymyslić... Jakimś rozwiązaniem byłoby zadbanie o to, żeby była prezentowana jak najszersza tematyka - czyli żeby nie było, nie wiem, 15 referatów o kręgowcach, tylko żeby wybrać kilku prelegentów mówiących o organizmach prekambryjskich, kilku o bezkręgowcach, kręgowcach, roślinach, mikroorganizmach...a selekcje wewnątrz takiej pod-dziedziny robić na podstawie tego, jak kontrowersyjny czy trudny do rozwiązania dla współczesnej nauki jest prezentowany problem...No nie wiem sam, ale myślę, że to jest do zrobienia.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: MP VI

Post autor: KrzysiekLichota »

Ja sam osobiście doszedłem do takich samych wniosków i na następnym spotkaniu komitetu organizacyjnego podniosę tą kwestię - by po selekcji tematów/abstraktów część referatów przenieść na postery - natomiast to co napisałem, to póki co oficjalne informacje. Więc na ten moment przyznaję wam całkowitą rację, z mojej strony będę się starał o to, by tak było, natomiast decyzja komitetu musi być podjęta wspólnie. Będę dalej tu informował o postępach prac.

Ag.Ent
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2286
Rejestracja: 19 marca 2009, o 20:55
Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
Lokalizacja: Wrocław

Re: MP VI

Post autor: Ag.Ent »

andwol pisze:Racja, też o tym myślałem, jak zrobić selekcję przeglądówek, trudne to będzie...
Jeśli mógłbym w tej sprawie zasugerować coś Organizatorom, to zwróciłbym uwagę na "przeglądówki" oparte na jednej publikacji (czyli na dobrą sprawę streszczenie konkretnej pracy). Śmiem twierdzić, że takie prezentacje/postery powinny mieć najmniejszy priorytet. Może wydawać się to oczywiste, ale na kilku konferencjach miałem już okazję wysłuchać takich referatów.

andwol
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 48
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, o 13:53

Re: MP VI

Post autor: andwol »

Czy wiadomo już coś więcej w kwestii "uszczuplenia" (bądź też nie) konferencji?

ODPOWIEDZ