Nowe rysunki.

Rysunki, zdjęcia, etc. dotyczące paleontologii
Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

Dzięki!

@polonozuch - to miał być oftalmozaur.

Dorzucam jeszcze kryptoklida.
Załączniki
kryptoklid.jpg

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:14

Re: Nowe rysunki.

Post autor: BartoszS »

Cały czas nic tylko zazdrościc ! Fajnie ujęłaś światło słoneczne wpadające do wody :)
Obrazek

Awatar użytkownika
elfik...
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 159
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 20:29
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Nowe rysunki.

Post autor: elfik... »

oftalmozaury i kryptoklid sa po prostu genialne
jak na nie patrze to aż mi się niedobrze robi (z zazdrości oczywiście)

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

Machnęłam parę allozauroidów, chciałabymm narysować całą serię jak kiedyś troodontydy, ale jeszcze zobaczę :)

Jak coś jest nie teges (rysowałam w większości na podstawie zdjęć szkieletów), to krzyczeć :o
Załączniki
1. - akrokantozaur<br />2., 5. - allozaur<br />3. - zaurofaganaks<br />4. - sinraptor
1. - akrokantozaur
2., 5. - allozaur
3. - zaurofaganaks
4. - sinraptor

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Daniel Madzia »

Edyta pisze:Machnęłam parę allozauroidów, chciałabymm narysować całą serię jak kiedyś troodontydy, ale jeszcze zobaczę :)
Rysuj, rysuj! :mrgreen:

Robert Bronowicz
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 113
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Robert Bronowicz »

Edyta pisze:Machnęłam parę allozauroidów, chciałabymm narysować całą serię jak kiedyś troodontydy, ale jeszcze zobaczę :)

Jak coś jest nie teges (rysowałam w większości na podstawie zdjęć szkieletów), to krzyczeć :o
masz świetną kreskę Edyta :!: rewelacyjne są te szkice allozauroidów (i cała reszta Twoich prac również) :)

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

Dzięki za komenty :D
Wrzucam drugą część. Poprzednim razem zapomniałam wspomnieć, że rysowałam wszystko w ArtRage.
Załączniki
6. Carcharodontosaurus<br />7. Giganotosaurus<br />8. Mapusaurus<br />9. Yangchuanosaurus<br />10. Australovenator<br />11. Tyrannotitan<br />12. Neovenator
6. Carcharodontosaurus
7. Giganotosaurus
8. Mapusaurus
9. Yangchuanosaurus
10. Australovenator
11. Tyrannotitan
12. Neovenator

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

Łee dlaczego załączniki w starszych postach się nie ładują, ale lipa :cry:
Załączniki
tygrysyszablastozebne1.jpg

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Dino »

Nie ma lipy (już) ;)

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Nowe rysunki.

Post autor: szerman »

Wspaniałe kociaki :)
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

@Dino - dzięki, od razu lepiej :)

@szerman - danke :)

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

Tym razem wrzucam coś z innej beczki, ale ciągle w temacie :)
Nie pamiętam kto jest autorem diagramu do pierwszego dinozaura, ale pozostałe są wg diagramów Fumiakiego Kawahaty bodajże (i niestety są złożone ze zwykłego papieru drukarkowego, który jest zdecydowanie za gruby).
Załączniki
origami.jpg

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Triceratops »

To jest przepiękne! Może ja też tak spróbuję. Ale i tak lepsze są poprzednie Pani prace. Oczywiście nie chodzi o to, że te origami nie wyszło, tylko ja wolę rysunki. Najbardziej mi się podoba australowenator.
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

Dzięki! Origami składam od bardzo dawna, aczkolwiek nie jestem jakimś mistrzem. Dopiero niedawno kupiłam papier do tego, więc teraz nic tylko składać. Pewnie jeszcze nawrzucam różnych dinofigur :)

Tymczasem ruszyła kolejna edycja konkursu http://www.fundaciondinosaurioscyl.com/ ... iddoc=1459, na który w zeszłym roku przesyłałam prace i nie dotarły z powodu awarii poczty e-mail organizatora :lol:

Postanowiłam machnąć jakąś rzeźnię, padło na kryptopsa i ouranozaura. Praca na razie jest na bardzo wczesnym etapie, więc wszelka konstruktywna krytyka mile widziana.
Załączniki
wip1.jpg

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Triceratops »

To jest i tak piękne! Jak Pani skończy, to dopiero będzie na co patrzeć. Kryptops wyszedł rewelacyjnie, uranozaura mało widać.
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Nowe rysunki.

Post autor: nazuul »

Edyta pisze:Praca na razie jest na bardzo wczesnym etapie, więc wszelka konstruktywna krytyka mile widziana.
przypuszczam, że to wynik tego wczesnego etapu, ale lepiej może wspomnieć - zębów jest za mało i za duże są, powinny być one dość krótkie a liczba to 21-22 w górnej szczęce, w dolnej kilka mniej. One chyba mają typowo tetanurowe guzy przed/nad oczami - na kościach łzowych (lacrimal), oczywiście mogły takie mieć, ale można też pomyśleć nad innymi, bardziej abelizaurydowymi ozdobami.
Pamiętać też trzeba, że znaczna część czaszki - na pewno k. szczękowa (maxilia), zaoczodołowa (postorbital) i łzowa były pokryte czymś w stylu dziobu ptaka (keratyna), możliwe, że też reszta kości czaszki, ale od dolnego otworu skroniowego (lower temporal fenestra) to już raczej nie
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Dino »

Skoro Maciej się już popastwił co do naukowej rzetelności, to ja jedynie napiszę, że o ile kryptops nie jest jakimś wielce charakterystycznym teropodem, o tyle ouranozaur owszem, może pasowałoby bardziej wyraźnie przedstawić fakt, że mamy do czynienia własnie z tym rodzajem?

Życzę powodzenia, Edyto ;)

Awatar użytkownika
Dinosaur Man
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 542
Rejestracja: 19 lipca 2006, o 21:01
Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Dinosaur Man »

To ja dorzucę swoje pięć groszy. Ja bym zrobił kilka szkiców koncepcyjnych- taki trochę storyboard, żeby można było w czym wybierać, również pod kątem kompozycji, bo jak na tak dynamiczną sytuację jest nieco spłaszczona (fajnie byłoby np. obniżyć poziom horyzontu, żeby pokazać wielkość zwierząt, chyba że zależy Ci na przedstawianiu bardziej obiektywnym jak u starych mistrzów typu Ch. R. Knight). I tak jak Maciej wspomniał, może przydałoby się pokazać abelizaurowe cechy, choć to chyba kwestia wczesnego etapu.

Awatar użytkownika
Edyta
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 276
Rejestracja: 30 marca 2006, o 17:14
Imię i nazwisko: Edyta Felcyn
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Edyta »

Zastanawiałam się, jakby można tego ouranozaura bardziej wyeksponować, ale przy takiej scenie jak wrzuciłam to się za bardzo nie da. Zrobiłam kilka innych szkiców i wybrałam taki, który ma największy potencjał pod kątem dynamiki.
Załączniki
wip2v.jpg

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Nowe rysunki.

Post autor: nazuul »

Z wyborem to nie pomogę bo oba rysunki mi się podobają, wyższości żabiej perspektywy to ja nie czaje.
Na pewno do poprawy dłoń uranozaura - powinien mieć raczej taką, jak inne iguanodonty, kształt czaszki też chyba nie ten.
Oby tym razem się udało wysłać, wydaje mi się, że w zeszłym roku miałaś duże szanse, choć konkurencja była mocna!
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Triceratops »

Według mnie ten drugi jest lepszy, bo bardziej dynamiczny. Uranozaur był chyba (mogę mieć przestarzałe dane) bardziej prymitywny. Kształt czaszki chyba jest OK, proszę zerknąć na to.
Za to moim zdaniem (bez obrazy) te tetanurowe ozdoby nadal są trochę widoczne. Podoba mi się jednak grzebień na nosie. Nieco przypomina mażungazaura. Ja bym go widziała jednak... opierzonego. Z drugiej strony to ceratozaur, a u nich opierzenie nie jest pewne (proszę poprawić).
To jest moje skromne zdanie. 8-)
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Nowe rysunki.

Post autor: nazuul »

Jeśli idzie o dłonie, to zdjęciom szkieletu z muzeów bym nie ufał, a raczej zaufał rysunkom Paula czy Hartmana, no i stwierdzaniem jak to wygląda u krewniaków. Pracy Taqueta nie mam. Jeśli idzie o filogenezę, to polecam to:
http://encyklopedia.dinozaury.com/index ... uanodontia
Triceratops pisze:Za to moim zdaniem (bez obrazy) te tetanurowe ozdoby nadal są trochę widoczne.
w sumie ich obecność nie jest wykluczona, wydaje mi się tylko nieco mniej prawdopodobna. Patrząc po kolei po krewniakach, to najbliżsi (bardziej zaawansowane od niego abelizaurydy i masiakazaur) ich nie mają, ale za to mają dalsze grupy zewnętrzne - dalsi krewni, jak ceratozaur i tetanury
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Nowe rysunki.

Post autor: szerman »

W tym drugim przez uwidoczniony garb nie sposób go pomylić z innym ornitopodem :) Ale ten pierwszy rysunek też fajnie się prezentuje.

Czaszka uranozaura z różnych rzutów:
Obrazek
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Dinosaur Man
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 542
Rejestracja: 19 lipca 2006, o 21:01
Imię i nazwisko: Dawid Studziński
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Dinosaur Man »

nazuul pisze: wyższości żabiej perspektywy to ja nie czaje.
E tam, wyższości, zależy co chcemy pokazać. W tym przypadku brakuje nieco wolnej przestrzeni, może przydałoby się zrobić kompozycję niesymetryczną, bo obiekty są jakby wykadrowane. Wpadłem na kilka pomysłów. Jeśli chcesz, korzystaj do woli ;)
Załączniki
DSC05061.JPG
DSC05062.JPG
DSC05063.JPG
DSC05064.JPG

Awatar użytkownika
Triceratops
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 194
Rejestracja: 5 kwietnia 2011, o 11:52
Imię i nazwisko: Weronika Mazurek
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Re: Nowe rysunki.

Post autor: Triceratops »

O, na tym pierwszym nieźle wyszło to stado kryptopsów, tylko wyglądają jakby się uśmiechały. Na drugim i trzecim trochę dziwnie wygląda to, że łapie go (uranozaura) za głowę, nie za szyję. Lecz czwarty też dosyć dynamiczny.
poprawną formą jest 'uranozaur' czy 'ouranozaur'? To samo pytanie można by zadać przy 'welocyraptorze' czy 'dylofozaurze'. Tak zawsze spolszczał Pan Karol Sabath...
Podziwiam polskich paleontologów za to, że...

Obrazek

Spomiędzy szerokich, zielonobrązowych liści wystają cztery długie zakrzywione szpony. Gdy tylko jednak jeden z gadów drgnął, pazury chyłkiem cofnęły się między paprocie. Szpony należą do gatunku dinozaura, jakiego jeszcze świat nie widział. Jest to pierwszy skuteczny super-drapieżnik – Smok z Lisowic.

Jest to fragment pisanej przeze mnie powieści o smoku z Lisowic.

ODPOWIEDZ