Forum Dinozaury.com

Forum Dinozaury.com

z nami przeniesiesz się w czasie...

Teraz jest 21 stycznia 2018, o 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Scariest Dinosaurs: Top 100
PostNapisane: 18 października 2014, o 11:31 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Na google scholar można znaleźć różne dziwne rzeczy, od blogu Davida Petersa do książek dla dzieci. Dzisiaj szukając o Ceratosaurus znalazłem książkę "Scariest Dinosaurs: Top 100". Widoczne jest tylko 7 stron: http://www.google.pl/books?hl=pl&lr=&id ... &q&f=false

Tytuł: Re: Scariest Dinosaurs: Top 100
PostNapisane: 18 października 2014, o 19:18 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
nazuul napisał(a):
Na google scholar można znaleźć różne dziwne rzeczy, od blogu Davida Petersa do książek dla dzieci.
Większość dokumentów mająca odpowiednią strukturę będzie indeksowana, stąd takie "dziwactwa".

nazuul napisał(a):
Dzisiaj szukając o Ceratosaurus znalazłem książkę "Scariest Dinosaurs: Top 100". Widoczne jest tylko 7 stron: http://www.google.pl/books?hl=pl&lr=&id ... &q&f=false
Moim zdaniem to się spokojnie nadaje do opisu ("Ceratosaurus zajmuje 54. miejsce w kategorii najstraszniejszych dinozaurów.").

PostNapisane: 19 października 2014, o 10:34 
Moderator
Moderator

Imię i nazwisko: Maciej Ziegler
Ag.Ent napisał(a):
Moim zdaniem to się spokojnie nadaje do opisu ("Ceratosaurus zajmuje 54. miejsce w kategorii najstraszniejszych dinozaurów.").

Racja, podam to w kontekście: "... przed Albertosaurus (56) i Ekrixinatosaurus (55) oraz za Ceratonykus (53) i Fruitadens (52)."
Próbowałem rozgryźć algorytm, wg którego rozmieszczone są miejsca i nie dałem rady, to musi być bardzo skomplikowany wzór, biorący wiele czynników pod uwagę.
Pewną sugestię zawiera chyba okładka: liczba zwierząt na niej może wskazywać podium listy (3 papugi, 2 zauropody, 1 teropod).
Książka jest na amazonie: http://www.amazon.com/Scariest-Dinosaur ... 1490588531
gdzie można przekonać się, że autorzy napisali niesamowitą ilość książek z serii top 100.

PostNapisane: 22 października 2014, o 13:04 
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur

Imię i nazwisko: Tomasz Skawiński
nazuul napisał(a):
Racja, podam to w kontekście: "... przed Albertosaurus (56) i Ekrixinatosaurus (55) oraz za Ceratonykus (53) i Fruitadens (52)."
Próbowałem rozgryźć algorytm, wg którego rozmieszczone są miejsca i nie dałem rady, to musi być bardzo skomplikowany wzór, biorący wiele czynników pod uwagę.
Tak, fakt, że pięćdziesięciocentymetrowy roślinożerca wyprzedza ponad sześciometrowe drapieżniki, zdecydowanie wskazuje na użycie bardzo zaawansowanej matematyki. Możliwe, że mam również niewystarczające przygotowanie paleontologiczne, by to zrozumieć...

Strefa czasowa: UTC + 1