Powitania - użytkownicy

Jesteś nowy? Wyjeżdżasz? Chciałbyś się czymś podzielić? Napisz w tym dziale.
Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: szerman »

Witamy na forum :)
"Mastodon sapiens"

Taurovenator
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 680
Rejestracja: 13 czerwca 2019, o 09:55
Imię i nazwisko: Michał Siedlecki

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Taurovenator »

Cześć. Jestem Taurovenator(oczywiście to nie jest moje prawdziwe imię). Od 3 roku życia dinozaury były moją pasją. Teraz moje zainteresowanie nimi nie słabnie. Za kilka dni kończę szkołę podstawową.

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Tomasz Singer »

Super. Witamy "Na Pokładzie". Zapraszam do udzielania się na Forum zwłaszcza w pytaniu bardziej doświadczonych Użytkowników. :)
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: szerman »

Witamy na forum! :)
"Mastodon sapiens"

Alekso
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 6
Rejestracja: 21 czerwca 2020, o 12:05

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Alekso »

Cześć, to mój pierwszy post tutaj, więc się przedstawiamy. Alek 48 lat, córka Ola lat 4, pasjonatka paleontologii, zbieraczka szczątków zwierząt.
Pozdrawiamy serdecznie forumowiczów.

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Tomasz Singer »

Witamy serdecznie "na pokładzie". W moim przypadku to jestem nie wiele co młodszy od Ciebie.
W razie jakiś pomocy czy konsultacji w sprawie znalezisk to proszę zgłaszać się śmiało nawet na Priva. 8-)
Tomasz Singer

DINOZAURY

camponotus
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 27 listopada 2020, o 21:56

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: camponotus »

Cześć! W końcu, po kilku dniach podglądania Waszych rozmów, postanowiłem dołączyć. Na imię mi Łukasz, mam 19 lat. Przez wiele lat miewałem najróżniejsze podejścia do poszukiwań skamieniałości i poznawania dawnych dziejów Ziemi oraz życia. Wciąż szalenie mnie to interesuje :) Niestety nie mogę pochwalić się paleontologiczną wiedzą, ale chętnie nauczę się czegoś od Was - mądrzejszych ode mnie.

Kamil Kamiński
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1159
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 10:49
Imię i nazwisko: Kamil Kamiński
Lokalizacja: Gniew

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Kamil Kamiński »

Witamy na forum :)

Mr Yellow
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 6 marca 2021, o 15:22

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Mr Yellow »

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem 46letnim fascynatem paleontologii bez wyksztalcenia w tym kierunku. Cala wiedza jaką posiadam opiera sie na kilku publikacjach naukowych, informacjach internetowych i wlasnych obserwacjach. Nadszedl czas ze ilosc pytań, ktore mnie dręczą nie może dłużej zostać bez odpowiedzi. Stąd moja obecnosc tutaj.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: szerman »

Hej Wszystkim! :)

To mój pierwszy post na forum od grudnia... Straciłem (nie pierwszy raz zresztą) zajawkę na paleo, ale nie mogę tak po prostu zniknąć. Będę więc co jakiś czas się tu zjawiał, a - kto wie - może wrócę na pokład na stałe ;)
"Mastodon sapiens"

dinox
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 4 czerwca 2021, o 10:36

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: dinox »

Cześć Wszystkim! :-)
Trafiłam do Was z nadzieją, że znajdę możliwość pogadania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach z okolic Podlasia. :-)
Moją pasją są ichnoskamieniałości i gady triasowe (szczególnie te śląskie). Zbierałam w ostatnich latach różności jurajskie (gąbeczki, amonity, kamienie i inne kamole :P). Pozdrawiam wszystkich pasjonatów. :-)

Awatar użytkownika
kryty_niekrytyczny
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 870
Rejestracja: 4 czerwca 2018, o 14:29
Lokalizacja: PL

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: kryty_niekrytyczny »

Witamy 🙂

ProfesorPrzedpotopowicz
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 31
Rejestracja: 24 czerwca 2021, o 20:40

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: ProfesorPrzedpotopowicz »

Witajcie , moi drodzy! :) Jestem tutaj nowym kąskiem dla strasznych jaszczurów , który niedawno wrócił do świata dinozaurów czasów triasu , jury i kredy - mojej pasji z czasów dzieciństwa , z rejonów historii , archeologii i socjologii :)) Mam 35 lat i pochodzę z województwa łódzkiego. W dzieciństwie zostałem zainfekowany podczas prawdziwej pandemii wywołanej przez " Park Jurajski " Stevena Spielberga , co skutecznie zostało pogłębione przez słynne polskie czasopismo Dinozaury , wydawane w latach 1994-96 oraz książki Michaela Crichtona "Park jurajski" oraz kontynuację tejże , czyli - "Zaginiony Świat". Przeczytałem również jako nastolatek słynną książkę Roberta T. Bakkera - "Raptor Red". Powracając do świata mezoziku po latach przerwy , cieszy mnie , że zostało dokonanych tyle odkryć nowych gatunków dinozaurów i że nasza wiedza na ich temat oraz świata w którym żyły , stale się powiększa! ;) Ostatnio znalazłem coś podczas mojej wyprawy w okolicach Łodzi i chciałbym , by ktoś rzucił na to okiem jak wrzucę fotki we właściwym dziale służącym identyfikacji znalezisk , bo nie jestem pewien czy jest to skamieniałe drewno , czy jakaś skała typu serpentynit (na szczęście , nie występuje w województwie łódzkim i można go znaleźć tylko na ściśle ograniczonym obszarze położonym w granicach Dolnego Śląska!). No to co , towarzyszki i towarzysze!? Może jakaś wspólna wyprawa na dinozaury pasjonatów z tego samego województwa? 🤘

Awatar użytkownika
Timi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 177
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 17:42
Imię i nazwisko: Tomasz Rutkowski
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Timi »

Miło Cię poznać :) jesteś w moim wieku i też z Łódzkiego :) w najbliższych 2 tygodniach chce wybrać się do zalanego kamieniołomu Kurnędza (tzw, Sulejowskie Wapienniki)- chętny? Dużo skał z kimerydu i Oksfordu.
ProfesorPrzedpotopowicz pisze:
28 czerwca 2021, o 19:00
Witajcie , moi drodzy! :) Jestem tutaj nowym kąskiem dla strasznych jaszczurów , który niedawno wrócił do świata dinozaurów czasów triasu , jury i kredy - mojej pasji z czasów dzieciństwa , z rejonów historii , archeologii i socjologii :)) Mam 35 lat i pochodzę z województwa łódzkiego. W dzieciństwie zostałem zainfekowany podczas prawdziwej pandemii wywołanej przez " Park Jurajski " Stevena Spielberga , co skutecznie zostało pogłębione przez słynne polskie czasopismo Dinozaury , wydawane w latach 1994-96 oraz książki Michaela Crichtona "Park jurajski" oraz kontynuację tejże , czyli - "Zaginiony Świat". Przeczytałem również jako nastolatek słynną książkę Roberta T. Bakkera - "Raptor Red". Powracając do świata mezoziku po latach przerwy , cieszy mnie , że zostało dokonanych tyle odkryć nowych gatunków dinozaurów i że nasza wiedza na ich temat oraz świata w którym żyły , stale się powiększa! ;) Ostatnio znalazłem coś podczas mojej wyprawy w okolicach Łodzi i chciałbym , by ktoś rzucił na to okiem jak wrzucę fotki we właściwym dziale służącym identyfikacji znalezisk , bo nie jestem pewien czy jest to skamieniałe drewno , czy jakaś skała typu serpentynit (na szczęście , nie występuje w województwie łódzkim i można go znaleźć tylko na ściśle ograniczonym obszarze położonym w granicach Dolnego Śląska!). No to co , towarzyszki i towarzysze!? Może jakaś wspólna wyprawa na dinozaury pasjonatów z tego samego województwa? 🤘
http://www.stellar-pictures.pl
http://www.tomaszrutkowski.pl
http://pl.youtube.com/watch?v=43unDWTfkds SAVE OUR RAINFORESTS
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy." Poznaj całą prawdę... http://www.timiworld.fora.pl

ProfesorPrzedpotopowicz
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 31
Rejestracja: 24 czerwca 2021, o 20:40

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: ProfesorPrzedpotopowicz »

Witaj , Timi! :) Miło Cię poznać! :)) Dziękuję za Twoją propozycję , ale dostałem dzisiaj świetną wiadomość z mojej pracy w Niemczech , że niedługo będę mógł ponownie tam wyjechać , bo przyjąłem już drugą dawkę szczepionki i mój wyjazd może nastąpić nawet pod koniec tego tygodnia (a to zmienia wszystko!). Trochę jestem jeszcze oszołomiony informacją otrzymaną od Niemców , ale z drugiej strony , cieszę się , że coś się wreszcie ruszyło do przodu. Trzymam za słowo w sprawie wspomnianej przez Ciebie wyprawy , bo uważam ją za świetną sprawę , ale jak teraz wyjadę z PL , to mogę wrócić nawet w grudniu dopiero! Co do opisanego miejsca , słyszałem , że pierwszy zalany kamieniołom po tej samej stronie Pilicy , ale bliżej Sulejowa też jest obiecującym miejscem , ale nie potrafię tego potwierdzić własnym doświadczeniem , ani temu jednoznacznie zaprzeczyć ... Życzę pomyślnych łowów , panie bracie! ;) btw Nieśmiało proszę o zerknięcie na mój post o skamieniałym drewnie znad Bzury , bo nie wiem tak naprawdę , co to właściwie jest , a zaczynam podejrzewać , że może to być skała magmowa ...

Awatar użytkownika
okeāns
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 2
Rejestracja: 11 lipca 2021, o 15:17
Imię i nazwisko: anastasia
Lokalizacja: wrocław

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: okeāns »

Cześć! Nie jestem co prawda ze środowiska, zawodowo zajmuję się zupełnie czym innym i nie posiadam też specjalnie dużej wiedzy w porównaniu do tego co mogę tu przeczytać, ale śledzę stronę od jakiegoś czasu i uznałam że nie zaszkodzi założyć konta. Miło widzieć, że fora internetowe jeszcze funkcjonują. Mam hobbystyczne doświadczenie praktyczne z "normalnej" archeologii wczesnego średniowiecza i antropologii, natomiast nie robiłam nigdy nic związanego z wcześniejszym okresem. Mam mega zajawę od wielu lat, ale na ten moment nie potrafię się skupić na jednej konkretnej dziedzinie. Bardzo dobrze czuję się w anatomii, czasami, kiedy doba nie jest za krótka, rysuję coś do szuflady, (czy raczej folderu) nie ukrywam że chciałabym w wolnym czasie tworzyć ilustracje gatunków pominiętych przez artystów i najlepiej z europejskich formacji geologicznych. Nie jestem przebojowym grafikiem, ale bardzo chętnie przeczytam czy macie jakieś propozycje gatunków ze źródłami które potrzebują trochę uwagi i dopieszczenia. Chyba każdy wzrokowiec zna to uczucie, kiedy nie może znaleźć żadnych materiałów graficznych na temat danego zwierzęcia, bo wszyscy artyści są zajęci tyranozaurami. Jeśli byłoby to jakkolwiek możliwe, to chciałabym dołożyć małą cegiełkę w promowaniu gatunków które nie miały szczęścia przewinąć się przez Jurassic Park i zostać przemielonymi na wielomilionowe franczyzy.

Tymon Kalbarczyk
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 4
Rejestracja: 26 sierpnia 2021, o 18:20

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Tymon Kalbarczyk »

Witajcie, nazywam się Tymon i chciałbym zacząć przygodę ze skamielinami. Do tej pory byłem dość daleko od tematu, bo choć interesowałem się geologią, tak zazwyczaj omijałem tematy paleontologiczne kierując się bardziej ku kolekcjonowaniu minerałów (choć ewentualne napotkane skamieliny z chęcią przygarniałem i przygarniam do dziś). Myślę, że najwyższy czas to zmienić i do edukować się w temacie tego co kiedyś żyło na ziemi, jednak na początku prawdopodobnie będę potrzebował ogromnej pomocy z identyfikacją niektórych znalezisk - mam nadzieję że dobrze trafiłem.

Awatar użytkownika
#raptorzpikseli
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 19
Rejestracja: 3 października 2021, o 13:56

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: #raptorzpikseli »

Witam :) Dinozaury to niezły temat, dlatego tu jestem. A informacje na temat tych stworzeń to dopiero coś.
Dinozaury żyły na całym świecie! Czyż to nie wspaniałe?

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Tomasz Singer »

Witamy na "pokładzie".
Aby generalnie przeglądać forum nie trzeba się rejestrować. Na Encyklopedię Dinozaurów też można wchodzić bez logowania, chyba że chcesz się udzielać. Możesz pytać o różne nurtujące Ciebie sprawy w tym temacie. :)
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Tomasz »

Witajcie :) Co tam u was dzieciaczki? :)
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: nazuul »

Witamy wśród dziadów starych!!! :-D
Trochę się tu pozmieniało
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Tomasz Singer »

Witaj Tomaszu po bardzo długiej nieobecności. :)
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: Dino »

Raz na jedenaście lat można na forum wejść ;)

krolda
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, o 12:21

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: krolda »

Cześć wszystkim. Witam was bardzo serdecznie.

ProfesorPrzedpotopowicz
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 31
Rejestracja: 24 czerwca 2021, o 20:40

Re: Powitania - użytkownicy

Post autor: ProfesorPrzedpotopowicz »

Witaj wśród nas,krolda! :) ;) Co sprawiło, że tu trafiłaś/trafiłeś? :)) Co jest Twoją specjalnością odnośnie dinozaurów i skąd jesteś w PL, jeśli to nie jest tajemnicą? 😇

ODPOWIEDZ