The Brain. Genialny Umysł

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

The Brain. Genialny Umysł

Post autor: nazuul »

We wtorek 18.04.2017 r. w programie "The Brain. Genialny Umysł" w TV Polsat będzie jakiś 14-latek rozpoznający rekonstrukcje szkieletów dinozaurów. Zapowiedź pod koniec odcinka 6: http://www.ipla.tv/The-brain-genialny-u ... od-8407552
Też się możemy przetestować (w zapowiedzi dwa rozpoznałem).
Większość "genialnych umysłów" w tym programie to ludzie z wytrenowaną zdolnością zapamiętywania albo jak powyższa osoba z ugruntowaną wiedzą o jakimś temacie; ostatnio była Pani z synestezją. Budzi to moje wątpliwości co do uznawania, że to są "genialne umysły", ale taka widać formuła programu. Ja bym nie wpadł na to, żeby się zgłosić do takiego programu a podejrzewam, że, tak jak wielu innych forumowiczów i osób spoza tego grona może również, dałbym radę... tylko jestem dwukrotnie starszy.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Re: The Brain. Genialny Umysł

Post autor: Utahraptor »

nazuul pisze:Większość "genialnych umysłów" w tym programie to ludzie z wytrenowaną zdolnością zapamiętywania albo jak powyższa osoba z ugruntowaną wiedzą o jakimś temacie
Dobra pamięć ułatwia gromadzenie wiedzy. Mam wrażenie, że ludzie najczęściej to biorą za objaw geniuszu. Moim zdaniem niesłusznie. Taki Michał Anioł jest dla mnie geniuszem, choć ludzie zapamiętali go nie ze względu na jego wiedzę, czy pamięć.
Biologia, UW

ODPOWIEDZ