Bazy danych

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
prohun
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 2009, o 14:09
Lokalizacja: Toruń/Poznań

Bazy danych

Post autor: prohun »

Witam na forum! :)

I zacznę tak z grubej rury, mianowicie od nowego tematu :) Zatem, tak celem wprowadzenia: w przyszłym roku będę pisał licencjat na kierunku geologia w Poznaniu i - licencjat ten będzie dotyczył dinozaurów. Tematu konkretnie sprecyzowanego jeszcze nie mam (trzy opcje: paleogeńskie dinozaury, struktura mineralna kości i sedymentacja szkieletu oraz krasiejowskie dinozaury), ale zanim cokolwiek wybiorę, chciałbym zobaczyć, czy ktokolwiek się już tymi tematami zainteresował i jakie mam szanse na dostanie dużego scoru przy przeszukiwaniu baz danych moim zapytaniem :D no tak, i meritum mojej wypowiedzi jest takie: czy szanowni użytkownicy znają dobre bazy danych, w których znajdę informacje na w/w tematy? Zaznaczę, że znam takie bazy: SCOPUS, EBSCO oraz numery archiwalne Acta Palaeontologica Polonica. Znacie jeszcze jakieś ciekawe bazy?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
_______________________________________________

Mente et malleo

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Jeżeli chodzi o bazy danych, to polecam... to forum. O paleogeńskich dinozaurach jest trochę mało informacji i są one dyskusyjne.
O krasiejowskich dinozaurach też jest mało informacji.
Za to struktura mineralna kości i sedymentacja szkieletu może okazać się owocnym tematem i odpowiada twojemu profilowi studiów. Życzę powodzenia :)
Biologia, UW

ODPOWIEDZ