Atlas dinozaurĂłw (wyd. Pascal)

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
d_m

Atlas dinozaurĂłw (wyd. Pascal)

Post autor: d_m »

Za kilka dni do sklepów trafi książka mojego autorstwa, rysunki są dziełem Justyny. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nasi forumowi spece od wymiarów, mas i definicji filogenetycznych znajdą wewnątrz dużo błędów i nieścisłości :P Krytyka (tekstu, nie autora) oczywiście zawsze mile widziana :)

http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php ... dinozaurow

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Atlas dinozaurĂłw (wyd. Pascal)

Post autor: szerman »

O kurczę! Bardzo fajna pozycja, zapewne kierowana do najmłodszych? Dzieciaki widząc ładne rysunki i przejrzyste opisy będą szaleć :D Sam tak miałem, jak dostałem taki atlas dinozaurów w pomarańczowej okładce. Z tego się nie da wyleczyć. Szkoda, że już go nie mam, bo były fajnie rysowane, rozbudowane scenki (trias/wczesna jura/późna jura/wczesna kreda/późna kreda/ocean/wykopaliska) i bym sobie chętnie pooglądał.
Dawid Mazurek pisze:Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nasi forumowi spece od wymiarów, mas i definicji filogenetycznych znajdą wewnątrz dużo błędów i nieścisłości :P
To nie wiedziałeś, że mamy w kraju 38 mln speców od paleontologii? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

"Przydatny z natury rzeczy". :) To fajne. Gratulacje, Dawid. :)

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

Gratuluję ! Nareszcie powstała pozycja, która uzupełni i poprawi wiedzę dinofanów, którzy nie są w stanie korzystać jeszcze z internetu, ale zbierają wszelkie informacje na temat dinków (mowa o takich 5-6 latkach). Obejrzałem "próbkę" i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne - świetna oprawa graficzna, przepiękne rekonstrukcje i proste, zrozumiałe dla najmłodszych dinofanów (bo chyba do takich jest adresowana?) słownictwo.
Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

MartaT
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, o 15:45
Lokalizacja: Wągrowiec/Warszawa

Post autor: MartaT »

Gratuluję! :mrgreen:

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Fajne, fajne, tylko pozadrościć. I pogratulować - także Justynie, zapewne włożyła mase pracy w rysunki! :D
Jest o Panphagia, czyli książeczka jeszcze ciepła. :)

PS Jakie dźwięki wydawał brachiozaur? Strzelam - A? :lol:

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:14

Post autor: BartoszS »

Gratulacje!!! Dzieciaki dostaną zawrotu głowy o 180 stopni !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Atlas dinozaurĂłw (wyd. Pascal)

Post autor: szerman »

Niedawno miałem okazję zapoznać się na kilka chwil z tą książką :) Co prawda nie miałem zbyt wiele czasu, ale te parę minut wystarczyło by stwierdzić, że inne podobne pozycje nie mają do niej startu :) Informacje aktualne na 2009 rok, a w wielu innych tego typu książkach dla dzieciaków jeszcze są opisy amerykańskiego ultrazaura i sejsmozaura...
"Mastodon sapiens"

Dakota
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 28
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:17

Re: Atlas dinozaurĂłw (wyd. Pascal)

Post autor: Dakota »

Pamiętam, że będąc kiedyś w Empiku (było to bodajże w 2009 roku) natknęłam się na fajną pozycję. Co prawda nie miałam czasu, aby dokładnie przeanalizować przykładowy opis, jednak zafascynowały mnie rysunki. Jak na złość nie pamiętam ani tytułu, ani autora, ani wydawnictwa. :/ Szkoda, żałuję, że nie kupiłam tej książki, bo ilustracje należały do lepszych, jakie kiedykolwiek widziałam w książce o dinozaurach dla "niewtajemniczonych śmiertelników". ;)
Si on combat, on peut perdre, si on ne combat pas - on est perdu...

ODPOWIEDZ