Filmy w Rzeczpospolitej

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Filmy w Rzeczpospolitej

Post autor: Dawid Mika »

Niedawno do Rzeczpospolitej dołączyli drugą cześć filmu ,, W cieniu dinozaurów'' ( chodzi mi o tą z tyranozaurem polującym na triceratopsa na okładce). Wie ktoś jaki tytuł nosił następny film odłączony do tej gazety ?
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

jutro (sobota) pierwsza część z serii "Tarbozaur-najgroźniejszy z dinozaurów". W poniedziałek część druga, a we wtorek trzecia.
Cena gazety z płytą "Tarbozaur - najgroźniejszy z dinozaurów" wynosi 7,99 zł.

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

Dzisiaj kupiłem i obejrzałem część pierwszą. Jest to film fabularny, opowiadający o losach młodego tarbozaura o imieniu Łatek. Początkowo wędruje w raz z matką i swoim rodzeństwem, później już sam. Musi przetrwać w niebezpiecznym świecie Mongolii sprzed milionów lat. Fabuła fajna, podobnie jak w ''Planecie Dinozaurów'' akcja skupia się na konkretnym dinozaurze, któremu nadaje się imię. Grafika - hmmm. taka czwórkowa. Lepsza niż w ''Cieniu Dinozaurów", ale trochę ustępująca tej z ''Wędrówek ..." i "Planety .. Ogólnie film ogląda się przyjemnie mimo pewnej ilości błędów (mikroraptor w późnej kredzie, welociraptor i młody tarbozaur bez piór). Co ciekawe wysokość welociraptora podają na 2 m, ale przy porównaniu z tsintaozaurem wygląda jakby miał realne rozmiary. Również długość jego drugiego palca stopy jest dobra. Chyba to błąd w tłumaczeniu, a nie merytoryczny.

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

Najśmieszniejsze jest to że film jest koreański a akcja też się dzieje w Korei. Jak już pisał Dawid proporcje dość dziwne i zmieniają się w trakcie akcji. Czas podany na początku filmu to 80 mln lat temu a aktorami są m.in. mikroraptor (barrem) i Pukyongosaurus (apt lub alb). Jeszcze jest chiński tsintaozaur krórego wysokość podana jest jako 10 metrów ale to chyba tylko w polskim tłumaczeniu. Na początku jest animacja jak wyglądała Azja w kredzie i Indie już wtedy były przyłączone do niej choć jest wyraźnie powiedziane że Himalaje się jeszcze nie wypiętrzyły. Troche naiwne 8)

"Korea ostatnim rajem dinozaurów zanim wygineły" :mrgreen:

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Małe sprostowanie - Microraptor nie jest z baremu, tylko z aptu-albu :wink:
hanys pisze:Troche naiwne
ja bym to inaczej nazwał :P

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Post autor: hanys »

nazuul pisze:Małe sprostowanie - Microraptor nie jest z baremu, tylko z aptu-albu :wink:
:oops: bez pomyślenia przepisuję za wikipedią

[jak widzisz należy sprawdzać na forum Dinozaury.com! :D . Na wiki napisano, że jest z formacji Yixian (barem-apt), a w rzeczywistości jest z młodszej Jiufotang. MZ]

Chirostenotes
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2009, o 13:49

Post autor: Chirostenotes »

Rzeczywiście, film jest super. Moja babcia
pracuje w kiosku i odkłada dla mnie te filmy. Na razie widziałem odcinek 1.

Muflon
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 32
Rejestracja: 16 lipca 2009, o 10:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Muflon »

Widać, że film o życiu tarbozaura Łatka adresowany jest do najmłodszych, ale nie ma co ukrywać, że to głównie dzieciaki interesują się dinozaurami. Większość z tego wyrasta, na szczęście nie wszyscy ;) Jak dla mnie przeciętna produkcja, ale dla formalności można zobaczyć.

Justyna
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 132
Rejestracja: 15 marca 2006, o 20:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: Justyna »

Łatek był słodki ^^
Teraz Rzeczpospolita znowu puściła serię czteropłytową o dinozaurach - w poniedziałek były 2 odcinki: 10 najgroźniejszych dinozaurów w historii i Nadchodzi Bestia, a we wtorek: Jurajska plaża i Czasy gigantów. 20 i 21 będą kolejne płyty. I to jest dopiero seria dla dzieci xD "wyobraźcie sobie bąka wielkości czołgu" aha... xD . Wszystkie odcinki to po prostu skrócone do półgodziny filmy z Wędrówek z dinozaurami albo bestiami z innym komentarzem... gdzie Nadchodzi bestia to Nowy świt (WzB), Jurajska plaża - Okrutne morze, Czasy gigantów - Czas tytanów, a 10 najgroźniejszych dino to posklejane rożne sceny z WzD gdzie na 1 miejscu jest liopleurodon :D

Muflon
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 32
Rejestracja: 16 lipca 2009, o 10:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Muflon »

dzięki za ostrzeżenie. w pierwszej chwili przestraszyłem się, że przegapiłem kolejne ciekawe wydawnictwa, ale po przeczytaniu posta do końca myślę, że jakoś uda mi się pogodzić z brakiem tych pozycji w mojej prywatnej videotece ;)

Awatar użytkownika
Paleoleo
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 133
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 16:20

Post autor: Paleoleo »

Justyna pisze:Łatek był słodki ^^
Teraz Rzeczpospolita znowu puściła serię czteropłytową o dinozaurach - w poniedziałek były 2 odcinki: 10 najgroźniejszych dinozaurów w historii i Nadchodzi Bestia, a we wtorek: Jurajska plaża i Czasy gigantów. 20 i 21 będą kolejne płyty. I to jest dopiero seria dla dzieci xD "wyobraźcie sobie bąka wielkości czołgu" aha... xD . Wszystkie odcinki to po prostu skrócone do półgodziny filmy z Wędrówek z dinozaurami albo bestiami z innym komentarzem... gdzie Nadchodzi bestia to Nowy świt (WzB), Jurajska plaża - Okrutne morze, Czasy gigantów - Czas tytanów, a 10 najgroźniejszych dino to posklejane rożne sceny z WzD gdzie na 1 miejscu jest liopleurodon :D
Żałuje że nie przeczytałem tego zanim to kupiłem. To film dla pięciolatków posiadający mnóstwo błędów. Zmarnowałem pieniądze.

Alien_12
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 35
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 14:49
Lokalizacja: BaranĂłw, Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Alien_12 »

Ale żal mi ich że umieścili celofyza w liście 10 najgroźniejszych w historii (takie jest prawidłowe tłumaczenie)
[img]http://www.geocities.com/logosaurus/spinosaurus.gif[/img]

Jokerosaurus_xD
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 5
Rejestracja: 19 lipca 2009, o 11:32
Lokalizacja: Isla Sorna

Post autor: Jokerosaurus_xD »

Zawiodłem się niestety i to srogo. O ile Tarbozaur był fajny, tak tu już niestety się zawiodłem. Dostałem to od matki jakoż że zawsze kupuje mi to co z dinozaurami z Rzeczpospolitej tak tu niestety mimo nadzieji czułem się tak jakbym dostał nieprzymierzając HEADSHOT'a. Spodziewałem się dinozaurów w tej 10 pokroju Tyranozaura, Mapuzaura, Giganotozaura czy Spinozaura a tymczasem jest to nieoglądalny kalafior z masą błędów skierowany do najmłodszych. Szkoda bo to już jest nabijanie na kase bo wszystko co Prehistoryczna Planeta ma nam do zaoferowania to urywki dobrze znanych produkcji takich jak wędrówki z dinozaurami. Przykre...
"Life will find a way" - I. Malcolm

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

Proszę nie dziwić się do poziomu tego filmu gdyż on był dla małych dzieci (chyba maksymalnie 5-6 lat) adresowali. Dlatego usunęli "przemoc" (jestem ciekaw jaka w WZD jest przemoc, ale to szczegóły) i inne takie uproszczenia wprowadzili.
Cytat z ang. wiki:
A reversion (alternative release) of the BBC's Walking with Dinosaurs and Walking with Beasts series, done by Discovery Channel and NBC for the Discovery Kids network. Though the producers kept nearly all of the original animation, David Bock and Peter Sherman wrote new text for a younger target audience, narrated by Ben Stiller and Christian Slater, and interspersed the scenes with occasional "quizzes" to act as bumpers around the commercial breaks. New music was incorporated as well.

Awatar użytkownika
Przyszły paleontolog
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 267
Rejestracja: 3 lipca 2009, o 16:41
Imię i nazwisko: Tomasz Glowienke
Lokalizacja: Reda

Post autor: Przyszły paleontolog »

Rzeczywiście, film był adresowany do najmłodszych dinofanów. A większość zepsuło imie młodego tarbozaura ( łatek ) :? .

ODPOWIEDZ