Poszukuję cał‚ej serii Dinozaury! De Agostini z lat 1994-96

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Adamozaur
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Poręba

Poszukuję cał‚ej serii Dinozaury! De Agostini z lat 1994-96

Post autor: Adamozaur »

Jak w temacie wymieniłem poszukuję możliwie całej serii czasopism dinozaury! z tamtych lat. Kiedyś dostałem parę numerów i dzięki nim zacząłem interesować się dinozaurami. Chciałbym zgromadzić całą serię tylko za bardzo nie mam ich gdzie kupić, bo na allegro tego typu aukcji jest jak na lekarstwo (niedawno udało mi się zakupić całkiem okazjonalnie numery od 1-26),a tak to bardzo rzadko się pojawia coś sensownego. Gdyby ktoś miał numery od 27 do końca albo nawet całą serię w dobrym stanie i chciałby ją sprzedać to chętnie kupię. Mój gg 1114342

Chirostenotes
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2009, o 13:49

Post autor: Chirostenotes »

Mnie teĹź na niej zaleĹźy.

Muflon
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 32
Rejestracja: 16 lipca 2009, o 10:59
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Muflon »

od czasu do czasu pojawia się na allegro kompletna seria, sugeruję regularnie sprawdzać

Jokerosaurus_xD
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 5
Rejestracja: 19 lipca 2009, o 11:32
Lokalizacja: Isla Sorna

Post autor: Jokerosaurus_xD »

Pojawia się ale seria kompletna kosztuje i to sporo. Nie tak dawno widziałem na allegro ją za jedyne 150 zł. Proponuje wam popytac znajomych czy nie mają starych numerów. Ja tak zapytałem kolegę i okazało się że ma całą serie i mi ją oddał. Brakuje mi chyba tylko 3-4 numerów. :)
"Life will find a way" - I. Malcolm

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Pojawia się ale seria kompletna kosztuje i to sporo. Nie tak dawno widziałem na allegro ją za jedyne 150 zł.
Bez przesady. Kilkukrotnie widziałem już całe serie na allegro w cenie 40-50zł (na Kup Teraz), jednak rozchodziły się równie szybko jak się pojawiały ;)
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:14

Post autor: BartoszS »

Hehe teraz dopiero doceniam to że mam całą serię...... :D
Rzeczywiście jest to bardzo ciekawe oczywiście jest dużo błędów ale nie można tego zarzucic Wydawnictwu DeAgostini ponieważ w tamtych czasach tych błędów jeszcze nie znano :wink: :!:
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
dinozaury
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 3
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, o 22:37
Imię i nazwisko: Krzysztof

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

Post autor: dinozaury »

Na forum PolishEliteBoard peb.pl ja razem z kolegą będziemy wrzucać cała serie "Dinozaury! DeAgostini Odkryj Olbrzymi Prehistorycznego Świata"

Jeżeli ktoś z was fanów prehistorycznych gadów ma to pisemko, pomóżcie nam wrzucać numery !

Było ich 52, łącznie są to tysiące stron....

W internecie nigdzie nie ma tej serii; wychowało się na niej mnóstwo osób, lukę trzeba uzupełnić.

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

Post autor: dilong »

Widziałem, że ktoś to zbierał, te wszystkie gazety były bardzo fajne. Też chętnie bym chciał zdobyć tą serię, ale widać trudno to dostać. dinozaury, życzę ci powodzenia w tym projekcie.
Geologia UW

Awatar użytkownika
dinozaury
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 3
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, o 22:37
Imię i nazwisko: Krzysztof

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

Post autor: dinozaury »

Kolega się wycofał z projektu, a forum Polish Elite Board nie zamieszczało moich postów, na TYM forum też nie mogłem zamieszczać linków z numerami w pdf z powodu praw autorskich (moderator je wyrzucił).

Nie bardzo wiem co teraz zrobić. Na małe fora nie będę się z tym skanowaniem męczył, a duże fora mnie wywalają i mówią coś o prawach autorskich. Swoją drogą ta seria ma z 20 lat come on guys, jakie prawa autorskie..... -.-

Mam wszystkie numery (zdobyte na allegro przy odrobinie szukania i szczęścia) i bardzo sobie to chwale :D Ilustracje miażdżą :) i sentyment mam gigantyczny do tego czasopisma.

Jak ktoś by chciał mi pomoc skanować i poszukać jakieś rozsądne miejsce gdzie można by to up'nąć to czekam....chciał bym się podzielić tym dorobkiem kultury jakim niewątpliwie jest to czasopismo. Bardzo mi się podobają ceny na numerach....w tysiącach xD bo tyle są warte.

Wychodzi podobno drugi już raz ta nowa seria. Słyszałem, że nie jest już tak epicka jak ta oryginalna.

Awatar użytkownika
Przyszły paleontolog
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 267
Rejestracja: 3 lipca 2009, o 16:41
Imię i nazwisko: Tomasz Glowienke
Lokalizacja: Reda

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

Post autor: Przyszły paleontolog »

Może na chomika ? :)

Nie trzeba cytować całego pprzedniego postu. MZ

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

Post autor: szerman »

dinozaury pisze:Wychodzi podobno drugi już raz ta nowa seria. Słyszałem, że nie jest już tak epicka jak ta oryginalna.
Już wyszła. Kiedyś ją skomentowałem:
szerman pisze:Byłem dziś w Empiku i widziałem nr 1 i nr 2 na własne oczy. W nr 2 teksty m.in. o jakiś roślinach, diplodoku i - co najciekawsze - o formacji Morrison(!).

DeAgostini chwali się modelem o wysokości 120 cm, oczywiście w pozycji wyprostowanej i ogonem służącym za podpórkę. Ciekawe czy napiszą w ostatnim numerze, że ten "tripod" ustawiony przez dziecko w tej pozycji złamie mu kręgosłup w paru miejscach ;) Bo z grzbietem w pozycji horyzontalnej ten model też może sobie stać. Uff.

Nr 1 kosztuje 4,99, nr 2 i pewnie następne [s]14,99 zł[/s]*. Co do szatni graficznej na okładce, to wydaje mi się, że np. Dinosaur Man ładniej by narysował. O Edycie i Jakubie nawet nie wspomnę.
* Jednak nie 14,99, a chyba 9,99 zł.
"Mastodon sapiens"

ODPOWIEDZ