Nowa gazeta z De Agostini...

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
KONDZIUŚ
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 71
Rejestracja: 9 stycznia 2007, o 18:52
Lokalizacja: Zawichost

Nowa gazeta z De Agostini...

Post autor: KONDZIUŚ »

Widziałem na reklamie, że wyszła nowa gazeta o dinozaurach z De Agostini, do każdego numeru mają być dołączane plastikowe repliki kości T-rex'a kupiłem sobie pierwszy numer, zawiera górną część czaszki i zęby do górnej szczęki i do dolnej (dolna szczęka będzie w drugim numerze), a na razie to kosztuje 6.90 zł. Gazeta jest bardziej dla fanów T-rex'a, bo większość gazety zajmuje opis T-rex'a (na co polował, jaką siłę miały jego szczęki i, że jest "Najlepszym i najokrutniejszym drapieżnikiem z dinozaurów " :mrgreen:), ale też są inne opisy i ciekawostki, np. Jaki jest największy dinozaur itp... Ale zobaczę jeszcze jaki będzie drugi numer... A czy ktoś z was też to sobie kupił?? Gazetka ma dwie wady: kolejne numery będą kosztowały 17.90 i do tego będzie 80 numerów...
Ostatnio zmieniony 4 stycznia 2008, o 21:11 przez KONDZIUŚ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Gazetę tę miałem zamiar kupić, gdyż chciałem ją porównać z czasopismem wydawanym przez DeAgostini w latach 1994-1995 pod nazwą "Dinozaury! Poznaj olbrzymy prehistorycznego świata". Również dodawali niewielki, świecący w ciemnościach model tyranozaura. Zapewne kupię sobie pierwszy numer (kolejne kosztują 17,90!) i porównam z dawną gazetą.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: KrzysiekLichota »

najprawdopodobniej to po prostu nowe wydanie starej gazetki

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

A jednak zaczęli sprzedaż. Myślałem, że do niej nie dojdzie. O tym, że ma się pojawić słyszałem już pół roku temu, ale wydawcy jakoś zwlekali.
Biologia, UW

d_m

Post autor: d_m »

Ciekawe czy ktoś kojarzy taki album o prehistorii do którego się kupowało naklejki. To był dopiero hit, kilka lat przed serią DeAgostini.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

Jeżeli, już chodzi o to, co masz na myśli Dawidzie, to te naklejki znajdowały się w chipsach Chio, jeżeli chciałeś kolekcjonować to póżniej musiałeś dokupić specjalną plansze na, naklejanie właśnie tych naklejek do tego albumu, z drugiej strony znajduje się gra. Ale całość tego albumu to>>Dinolandia.

Ps. Akurat, brakuje mi 12 naklejek bo, nie mogłem ich skompletować<< większość się, powtarzała. Łącznie w albumie znajduję się, 44 dinozaury.

Ciekawa, plansza szczegĂłlnie, dla kolekcjonerĂłw.

KrzysiekLichota
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 669
Rejestracja: 23 lipca 2006, o 09:37
Imię i nazwisko: Krzysztof Lichota
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: KrzysiekLichota »

i to chyba wyszło przy okazji premiery "Parku Jurajskiego I", dobrze kojarzę??

d_m

Post autor: d_m »

Chodziło mi o coś innego. "Moje" naklejki kupowało się same lub z gumami (oj ta pamięć). Dotego był album na kilkadziesiąt stron, gdzie wklejało się te piękne rekonstrukcje (min. Zdenka Buriana) - oprócz dinozaurów były też ssaki, inne kręgowce, a także i bezkręgowce. To musiało być w okolicach roku 1990(?).

Awatar użytkownika
Timi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 177
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 17:42
Imię i nazwisko: Tomasz Rutkowski
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Timi »

A ja to kupie:) chociazby ze wzgledu na model, ale chodzi mi o sam szkielet, hmm niewiem jak myślą inni którzy mniej sie interesują dinozaurami bądz tylko interesująs sie t-rexem to dla nich cały model bedize fajny ale moim zdaniem sam szkielet wygląda 100 razy lepiej!! dlatego bede kolekcjionował całys zkielet:)

http://www.kolekcjadinozaury.pl/index.php Oficjalna strona tego czasopisma
http://www.stellar-pictures.pl
http://www.tomaszrutkowski.pl
http://pl.youtube.com/watch?v=43unDWTfkds SAVE OUR RAINFORESTS
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy." Poznaj całą prawdę... http://www.timiworld.fora.pl

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

A ja mam pytanie z innej beczki:
Czy miałby ktoś na sprzedarz całą kolekcje serii Deagostini - Dinozaury - Poznaj olbrzymy prehistorycznego świata?? Interesuję mnie tylko cała kolekcja (w języku polskim) lub jej większość. Jakby co to dajcie znać na PW.

Pozdrawiam!!
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Są pewne serwisy internetowe (sklepy, aukcje), które oferują tego typu rzeczy. Kolekcję DeAgostini też tam widziałem. Nie będę oczywiście pisał gdzie (reklama), ale można się łatwo domyślić.

Też widziałem, ale nie było mnie wtedy w domu jak się "to" kończyło, cóż mówi się pech - Tomek :?
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Kupiłem sobie dzisiaj tę gazetę wygląda nieźle, zobaczę co dalej, co do naklejek też je mam te z chipsów chio, mnie brakuje 6. mam 38.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 3993
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Kupiłem pierwszy numer "Kolekcji Dinozaury". Od razu można zauważyć, iż jest to czasopismo skierowane zwłaszcza dla dzieci. Konsultantem naukowym jest Grzegorz Niedźwiedzki. Zeszyt ma 20 stron (cała kolekcja będzie miała 1 600). Nie jest to nowe wydanie starej gazety - są całkiem nowe artykuły, choć tematyka się powtarza. W niektórych momentach widać pikselozę w grafice komputerowej, ale te pod koniec (w opisie tyranozaura) jest naprawdę niezła. Informacje w sumie świeże, np. opierzenie tyranozaura, czy kwestia jego padlinożerności.

Jest także kilka błędów - np. napisane kursywą jednostki systematyczne wyższe od rodzaju, na przedostatniej stronie instrukcja montażu "Tyranozaura Rexa", a na tyle okładki - w zapowiedzi numeru 2 pojawia się niejaki "Tricearatops".

Jeśli chodzi o sam model dołączony do składania - jest to prawie 30-centymetrowa górna część czaszki (poza przednią częścią kości szczękowej - premaxillary bone) z 38 zębami (18 górnych, 20 dolnych). Jest całkiem realistycznie odwzorowany, solidny.

W drugim numerze opis triceratopsa, więc zapewne w 3 stegozaur, a w 4 brachiozaur (wg starych "Dinozaurów!"). Okładki 3 pierwszych numerów są łudząco podobne (przedstawiają jeden rysunek w różnych przekształceniach), więc jeśli wszystkie 80 maja wyglądać tak samo to wydawcy muszą się wykazać niezłą wyobraźnią :lol:

Obrazek

Numer pierwszy po okazyjnej cenie, następnie o 10 złotych droższe.

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

czytałem badziewie pełne bugów... od kiedy tyranozaur zabijał przednimi kończynami ofiary ? od kiedy plezjozaur był dinozaurem ? od kiedy velociraptor i triceratops mogli się spotkać ? to bugi z różnych numerów.. zamiast pisać coś poważnego wrzucają bzdurne dodatki typu dinozaury w filmach.
w samym szkielecie jest błąd... od kiedy t-rex mógł stać wyprostowany jak człowiek. chodził na dwóch łapach , ale był pochylony... totalna porażka
nawet ja 12-latek stwierdzam że poziom jest żenujący
na ich stronie w FAQ na pytanie z czego składa się szkielet odpowiedź tak brzmiała.
Model składa się ze szkieletu i skóry. W kolejnych numerach będziesz otrzymywał:

* pojedyncze kości
* kompletne uzębienie
* oczy - jak u żywego zwierzęcia
* wygięte pazury służące do zabijania zdobyczy
* skórę do pokrycia szkieletu (wierna imitacja skóry)
* podstawkę - imitację terenu sprzed milionów lat

bardzo zabawny cytat... a w kolekcji pokazano że chodzi o pazury kończyn przednich , więc widać poziom

Awatar użytkownika
KONDZIUŚ
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 71
Rejestracja: 9 stycznia 2007, o 18:52
Lokalizacja: Zawichost

Post autor: KONDZIUŚ »

Ja to tylko dla figurki kupuję, bo sam zauważyłem, że przynajmniej w jednym numerze można znaleźć dwa błędy... xD
[img]http://i29.tinypic.com/2s92d0h.png[/img] xD

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

KONDZIU?š pisze:Ja to tylko dla figurki kupuję, bo sam zauważyłem, że przynajmniej w jednym numerze można znaleźć dwa błędy... xD
ja też... bo wiadomości tam bardzo mało... chyba pisali po mocnym drinku

Awatar użytkownika
KONDZIUŚ
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 71
Rejestracja: 9 stycznia 2007, o 18:52
Lokalizacja: Zawichost

Post autor: KONDZIUŚ »

Dawid Mika pisze:
KONDZIU?š pisze:Ja to tylko dla figurki kupuję, bo sam zauważyłem, że przynajmniej w jednym numerze można znaleźć dwa błędy... xD
ja też... bo wiadomości tam bardzo mało... chyba pisali po mocnym drinku
Bo to jest przecież dla małych dzieci, według których Tyranozaur jest największy, najlepszy, wszystkie inne rozwali i po prostu rządzi, i przez takie gadki jak to, że zabijał pazurami bardziej ekscytuje i dalej będą kupować, bo może będzie potrafił latać lub budować domki na drzewach... :lol:
[img]http://i29.tinypic.com/2s92d0h.png[/img] xD

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

E..niecałkiem. Spinozaura też nieźle opisali, ale....chyba przesadzili z tym, że w szkielecie Iguanodona znaleziono pazur Barionyksa lub jego ślad. Chyba to kicz by pokazać, że Spinozaur mógł być groźnym drapieżcą, a nie rybożercą tak samo jak Barionyks.

Ale perfekcyjnie wytknęli błędy wszystkich części "Jurassic Park"

Tak, tak...zbieram to xD.
Geologia UW

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

dilong pisze:E..niecałkiem. Spinozaura też nieźle opisali, ale....chyba przesadzili z tym, że w szkielecie Iguanodona znaleziono pazur Barionyksa lub jego ślad. Chyba to kicz by pokazać, że Spinozaur mógł być groźnym drapieżcą, a nie rybożercą tak samo jak Barionyks.

Ale perfekcyjnie wytknęli błędy wszystkich części "Jurassic Park"

Tak, tak...zbieram to xD.

wytykają , ale sami piszą głupoty .... to się nazywa obłuda ... pomniejszyli rozmiary , bowiem na podstawie niekompletnej żuchwy stwierdzono że miał 25 m ( źródło Wikipedia) więc nie był rozmiarami zbliżony do reksia , ale od niego większy... niech popracują nad gazetą i usuną usterki , a nie tylko plują na wszystko dookoła. ja też popieram spinozaura rybożercę.


http://www.kolekcjadinozaury.pl/img/opi ... ak_big.gif


z ich strony ... nie wiem czy śmiać się czy płakać.
to wręcz parodia reksia
i to ma być ,,wierna replika;''


P.S Proponuję temat przesunąć do działu Humor

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Hm....jest też możliwa wersja bardziej realistyczna, czyli pochylona. Ta wyprostowana kojarzy mi się z pierwszymi rekonstrukcjami dinozaurów i filmem "Milion lat przed naszą erą".
Geologia UW

BartoszS
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 125
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:14

Re: Nowa gazeta z De Agostini...

Post autor: BartoszS »

Tydzień temu dotarł do mnie ostatni numer tej kolekcji. Gazety w 20 % są dosłownie zmyślone, a szczególnie 2 ostatnie działy. Opisy dinozaurów też nie są w 100 % poprawne. Irytują mnie również rekonstrukcje dinozaurów z którymi różnie bywa. A model też nie najlepiej wygląda. Ale co zrobić tyle kasy poszło, można się trochę nacieszyć ; )
Obrazek

ODPOWIEDZ