Parki Dinozaurow

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Karol Sabath
Ekspert
Ekspert
Posty: 443
Rejestracja: 15 marca 2006, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol Sabath »

dilong pisze:mo??liwie, ??e jest lub by??. W Sopocie odkryto szkielet Sejsmozaura, ale nie wierzÄ? co prasa pisze.
By??em na otwarciu (jestem autorem oprawy merytorycznej tej wystawy).
A szkielet sejmozaura jest sztuczny, ??eby sobie ka??dy m??g?? wydobyc (tak jak szkielet tyranozaura w "piaskownicy" w Ba??towie).

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dino »

Karol Sabath pisze:
dilong pisze:mo??liwie, ??e jest lub by??. W Sopocie odkryto szkielet Sejsmozaura, ale nie wierzÄ? co prasa pisze.
By??em na otwarciu (jestem autorem oprawy merytorycznej tej wystawy).
A szkielet sejmozaura jest sztuczny, ??eby sobie ka??dy m??g?? wydobyc (tak jak szkielet tyranozaura w "piaskownicy" w Ba??towie).
A jakiej wielko??ci by?? ten szkielet w Sopocie?

Awatar użytkownika
Xyphactinus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 525
Rejestracja: 18 kwietnia 2006, o 20:12
Lokalizacja: tak naprawdę z Poznania

Post autor: Xyphactinus »

G????wnie to by??y ??ebra, krÄ?gi i czaszka rozrzucone po piasku, ale do??Ä? du??e, ??eby siÄ? miÄ?dzy nimi przespacerowaÄ? :D . W tym miejscu muszÄ? siÄ? pochwaliÄ?, ??e kiedy w "Dzienniku ba??tyckim" zamie??cili fotoreporta?? z wystawy w Sopocie, znalaz??em siÄ? na jednym ze zdjÄ?Ä?.
"Chciałbym, żeby świat był dwa razy większy i połowa jego była wciąż niezbadana."
sir David Attenborough
Obrazek
Cykl "Gdyby kometa nie spadła":
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=939
http://www.dinozaury.com/forum/viewtopic.php?t=967

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Brawo!!! :mrgreen:
Geologia UW

Awatar użytkownika
pepo13
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 444
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, o 21:43
Lokalizacja: lublin

Post autor: pepo13 »

To ??wietna atrakcja dla turyst??w :D


Awatar użytkownika
Timi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 177
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 17:42
Imię i nazwisko: Tomasz Rutkowski
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Timi »

noo to sie nazywa wielkość:) ale ja osobiście wole mneijsze okazy z kapitlną oprawą:)
http://www.stellar-pictures.pl
http://www.tomaszrutkowski.pl
http://pl.youtube.com/watch?v=43unDWTfkds SAVE OUR RAINFORESTS
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy." Poznaj całą prawdę... http://www.timiworld.fora.pl

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomasz Singer »

Niedługo będziecie mogli odwiedzić park w Solcu Kujawskim. Pojawią się tam rekonstrukcje w nowym stylu bardziej realistyczne i dynamiczne niż te, które można obejrzeć np. w Bałtowie. Nad niektórymi z nich osobiście pracuję. :wink:
Tomasz Singer

DINOZAURY

Utahraptor
Moderator
Moderator
Posty: 2572
Rejestracja: 22 października 2007, o 18:29

Post autor: Utahraptor »

Słyszałem, słyszałem. Gratuluję fuchy. :) Dobrze, że zatrudniają speca (mówię to bez wazeliniarstwa). :wink:
Szkoda, że Krasiejów robi dokładnie odwrotnie.
Biologia, UW

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Krzysztof »

Nowy Park dinozaurów JURA PARK w Solcu Kujawskim 15 km od Bydgoszczy co, jak co ja się wybieram rowerem :D .

www.juraparksolec.pl
Obrazek

d_m

Post autor: d_m »

O innym parku, w Nowinach Wielkich, można przeczytać tu: http://www.pgi.gov.pl/images/stories/pr ... _09_23.pdf

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomasz Singer »

W sobotę 24 maja nastąpiło oficjalne otwarcie Jura Parku w Solcu Kujawskim (chociaż sam park czynny był od 1 maja). Jest tam jeszcze trochę niedoróbek, ale mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości zostaną poprawione. Po za tym ścieżka edukacyjna bardzo dobrze się prezentuję.
Już tworzy się mała świecka tradycja, polegająca na tym, że zakochani zamiast pod jemiołą całują się pod wachlarzem ogona terizinozaura. :wink:
W tym momencie bardzo chciałbym szczególnie wyróżnić moich współpracowników w tworzeniu modeli : odpowiedzialnego za sprawy techniczne kierownika Andrzeja Mirskiego, pomagającego mu Roberta Hobota, dla którego praktycznie nie było "rzeczy niemożliwych"; za tworzenie modeli rzeźbiarzy Tomasza Okręglickiego i Adama Wojciechowskegoi, malowanie Michała Kutlika, Roberta Żochowicza i Jacka Kolatorowicza oraz innych kilkanaście osób mających udział w ich powstawaniu.
Osobiście nadzorowałem pod przewodnictwem doktora Gerarda Gerlińskiego następujące modele dinozaurów i nie tylko :
Saltasaurus, Therizinosaurus, Eotyrannus, Saichania, Gallimimus, Eudimorphodon, Lesothosaurus, Pisanosaurus, Quetzalcoatl.
Tomasz Singer

DINOZAURY

d_m

Post autor: d_m »

A oto lista polskich dinoparkĂłw:
- Bałtów
- RogĂłw
- Kołacinek
- Nowiny Wielkie
- Solec Kujawski
- KrasiejĂłw

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Krzysztof »

Dinozaury w Bydgoszczy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bilety dla dorosłych po 8 a dla dzieci bez ograniczenia wiekowego 10 - co, dla mnie jak i żony jest chore bo co, zrozumie dziecko 2letnie. Dinozaurów jest tylko tyle, ile wrzuciłem czyli bardzo mało jak chcecie to wrzucę, pozostałe zdjęcia z okresu po dinozaurach, które także znajdują się na terenie parku.

Zatorland_pl
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 56
Rejestracja: 5 czerwca 2012, o 15:10

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Zatorland_pl »

Zobaczyć dinozaury " na żywo" to jest coś :) Świetna zabawa połączona z edukacją, nie tylko dla dzieci. Lepiej niż na planie Jurassic Park ;)

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Dawid Mika »

Zatorland_pl pisze:Zobaczyć dinozaury " na żywo" to jest coś :) Świetna zabawa połączona z edukacją, nie tylko dla dzieci. Lepiej niż na planie Jurassic Park ;)
Przeciętny człowiek codziennie widuje dinozaury na żywo (tylko na żywo w dosłownym sensie, bez cudzysłowia), ale nie zdaje sobie z tego sprawy, nie dostrzega w tym nic nadzwyczajnego :roll:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Triasowy silezaur
Triasowy silezaur
Posty: 962
Rejestracja: 14 marca 2006, o 15:30
Imię i nazwisko: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Krzysztof »

Codziennie, mamy styczność z dinozaurami tylko większość tego, nie dostrzega.Żyjemy w takim, samym środowisku i jak ludzie- ptaki występują na całym świecie.Zjadamy dinozaura na obiad to czy zdajemy sobie sprawę, z tego co mamy na talerzu :D

Ania_1985
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2014, o 14:47

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Ania_1985 »

Ja byłam w Krasiejowie, nie wiem, czy wszystkie parki robione są na ten sam wzór, ale jestem pozytywnie zaskoczona :) Myślałem, że parki dinozaurów to coś na zasadzie muzea, a tu wszystko się rusza, sporo multimediów, mega.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: szerman »

Ania_1985 pisze:Myślałem, że parki dinozaurów to coś na zasadzie muzea, a tu wszystko się rusza, sporo multimediów, mega.
Mi zawsze bardziej one przypominają skanseny, pewnie dlatego, że większość zwiedzania jest pod gołym niebem ;) Osobiście byłem w Chorzowie i Ochabach, tam akurat nie ma (albo swego czasu nie było) ruchomych figur, choć w tym ostatnim było "podwodne" kino 3D.
"Mastodon sapiens"

Ania_1985
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 5
Rejestracja: 27 października 2014, o 14:47

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Ania_1985 »

Ja na razie byłam tylko w Krasiejowie. Duży, kolorowy park. W lecie podobno jest tam czynna plaża, więc chciałabym wrócić :D :D Te kina wielowymiarowe to już chyba standard, tam w Krasiejowie widziałam 5D, i w ogóle w tych obiektach wszystko jest takie "ruchome", bo i oceanarium było całe 3D i w parku nauki i ewolucji chodzi się w hełmach. Takie trochę przeciwieństwa, bo mówimy o daaawnych dziejach, a tu technologia na najwyższym poziomie, eh XXI wiek :)

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Dino »

Park w Krasiejowie jest, moim zdaniem, jednym z najlepszych tego typu parków rozrywki w Europie (a na pewno w Polsce). Względnie wysoka poprawność merytoryczna (jednym z głównych konsultantów jest dr Gerard Gierliński, ekspert od tropów dinozaurów), świetne "smaczki" w postaci odlewów tropów dinozaurów z terenów Polski (mimo braku skamieniałych kości, możemy się pochwalić szerokim wachlarzem dinozaurzych ichnofosylii), to wszystko podane w bardzo atrakcyjnej wizualnie formie (ot, choćby rekonstrukcja amficeliasa będąca największym na świecie model dinozaura w skali 1:1), nowe formy przekazu (oceanarium), czy szeroka oferta rekreacyjna (jak choćby wspominana plaża); to wszystko składa się na jeden z najlepszych "parków dinozaurów". W lecie, poza czynną plażą, można również przyglądać się prowadzonym na żywo pracom wykopaliskowym - tuż za pawilonem paleontologicznym.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: szerman »

Dino pisze:(...)rekonstrukcja amficeliasa będąca największym na świecie model dinozaura w skali 1:1
Z tego co kiedyś pisał Tomek Singer to jest on pod względem anatomicznym chyba najgorzej wykonany dinozaur w Krasiejowie. Chyba nie trzyma dokładnie proporcji. No i pytanie, te ok. 60 metrów jest faktycznie OK, ostatnio nawet o tym ostatnio na forum dyskutowano:
http://forum.dinozaury.com/viewtopic.ph ... 8&start=50
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Tomasz Singer »

Amficelias w Krasiejowie jest krótszy niż to było planowane. w wyniku źle obliczonej konstrukcji ogona, urwał się i jest teraz krótszy o "kilka" metrów.
Tomasz Singer

DINOZAURY

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Danu »

W
Amphicoelias fragillimus (gigantic sauropod) size overestimated?

zostało zasugerowane to co już jakiś czas temu też pisałem, że wartość 1500 mm w oryginale Cope to może był błąd drukarski, co tłumaczyłoby szacunki Cope dla kręgu na 6 (183 cm) lub więcej stóp.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Dino
Administrator
Administrator
Posty: 4000
Rejestracja: 13 marca 2006, o 20:45
Imię i nazwisko: Łukasz Czepiński
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Parki Dinozaurow

Post autor: Dino »

Tomasz Singer pisze:Amficelias w Krasiejowie jest krótszy niż to było planowane. w wyniku źle obliczonej konstrukcji ogona, urwał się i jest teraz krótszy o "kilka" metrów.
Och, rzeczywiście. Byłem świadkiem samego wydarzenia (ogon urwał się pod wpływem intensywnego wiatru, o ile dobrze pamiętam). Jakkolwiek by nie było - wciąż robi wrażenie, nawet bez tych kilku metrów (zresztą szacowanie długości ogona jest zawsze obarczone błędem, a o niekompletności ogonów u znanych taksonów pisał chyba kiedyś Mike Taylor na blogu SVPOW).

ODPOWIEDZ