Strona 1 z 1

[Opis] Jinyunpelta

: 5 czerwca 2018, o 20:06
autor: Kamil Kamiński

Re: [Opis] Jinyunpelta

: 6 czerwca 2018, o 13:20
autor: Utahraptor
Niezłe tempo! Dopiero co go zarezerwowałeś. :)
Lepiej nie linkować "środkowej" kredy, tylko napisać, że to środek okresu kredowego bez linku. Kreda jest bardzo długim okresem i niektórzy geolodzy proponują, by wydzielić oficjalną środkową część. Czy im się to uda? Czas pokaże.

Re: [Opis] Jinyunpelta

: 6 czerwca 2018, o 16:37
autor: Kamil Kamiński
Utahraptor pisze:Niezłe tempo! Dopiero co go zarezerwowałeś. :)
Dzięki :D . To opis na podstawie jednej pracy naukowej, w dodatku niezbyt obszernej. Takie hasła robi się szybko i przyjemnie, korzystając z opisu blisko spokrewnionego dinka można sobie z tym poradzić w godzinę czy dwie. Gorzej gdy trzeba zajrzeć do kilkunastu albo i więcej prac, gdzie często wyniki jednej publikacji przeczą drugiej. Wtedy to już tempo niestety spada :)

Re: [Opis] Jinyunpelta

: 7 czerwca 2018, o 15:26
autor: szerman
Utahraptor pisze:Lepiej nie linkować "środkowej" kredy, tylko napisać, że to środek okresu kredowego bez linku.
Albo linkować samą kredę.

Mały OT:
Utahraptor pisze:Kreda jest bardzo długim okresem i niektórzy geolodzy proponują, by wydzielić oficjalną środkową część. Czy im się to uda? Czas pokaże.
Ok. 80 mln lat, a więc więcej, niż trwa kenozoik ;) Trias i jura razem wzięte liczą "zaledwie" ok. 105 mln lat, co również obrazuje skalę całej kredy. Tylko czy istnieją 2 bardzo wyraźne zdarzenia, które oddzielałyby wczesną kredę od środkowej i środkową od późnej? Wiesz może coś więcej na temat tych rozważań geologów?

Re: [Opis] Jinyunpelta

: 8 czerwca 2018, o 07:25
autor: kryty_niekrytyczny